Skocz do zawartości

Zbiornik na brudną wodę - podwieszony


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

tomekk pytał mnie kiedyś w innym wątku o zbiornik na wodę brudną w mojej przyczepie. Dziś zrobiłem zdjęcia, być może komuś się przydadzą do modernizacji przyczepy. Ja już kupiłem przyczepę z takim zbiornikiem. Zbiornik na wodę czystą mam w kanapie na tyle przyczepy - na jednym zdjęciu jest pokazany wężyk od tego zbiornika (wewnątrz odkręca się kurek i można na zimę wodę spuścić bezpośrednio)

post-3272-032621900 1286872247_thumb.jpg

post-3272-002912200 1286872265_thumb.jpg

post-3272-091468700 1286872275_thumb.jpg

post-3272-015071700 1286872286_thumb.jpg

post-3272-098245100 1286872301_thumb.jpg

post-3272-012064500 1286872324_thumb.jpg

post-3272-085919700 1286872334_thumb.jpg

post-3272-083692100 1286872350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jest chyba wygodniej i czyściej jak ja mam. Żeby zrobić tak jak Ty chcesz to musiałbyś za każdym razem wkładać węże do jakiegoś wlotu zbiornika lub zrobić bazę, do której montujesz węże, a z niej np. jeden wąż nad wlewem zbiornika wyjmowanego. Ja mam też zbiornik 23l na kółkach, więc stojąc długo na jednym kempingu mogę zlewać wodę ze zbiornika podwieszonego i "jechać" ją zlać do kanału zrzutu, by nie taszczyć całej przyczepy nad kanał zrzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia :) jak coś pomogłem to się cieszę. Plus zbiornika podwieszonego na stałe doświadczysz w wyprawach objazdowych np. wieczorem ekipa się kąpie, myje naczynia i idzie spać na parkingu przy stacji benz. Rano toaleta, podjeżdżasz pod kratkę ściekową i z przyczepą lżejszą np o 40kg jedziesz dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa :) sam od dłuższego czasu zabieram się za wykonanie takiego zbiornika Ze względu na brak czasu wykonam go pewnie wiosna Ale chce zrobić go na sankach (razem z zapasówką) opartych o rame bo jak nie byłoby gdzie opróżnić zbiornika i byłoby trzeba jechać z pełnym to nie chciałbym żeby ta masa wyrwała mi podłoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Świetna sprawa :) sam od dłuższego czasu zabieram się za wykonanie takiego zbiornika Ze względu na brak czasu wykonam go pewnie wiosna Ale chce zrobić go na sankach (razem z zapasówką) opartych o rame bo jak nie byłoby gdzie opróżnić zbiornika i byłoby trzeba jechać z pełnym to nie chciałbym żeby ta masa wyrwała mi podłoge :)

 

No właśnie, Kitek, czy ty czasem sam nie robiłeś tych "sanek" ? Jeśli tak, to zapodałbyś fotki...Też myślę o takiej kombinacji zbiornika z zapasem. Mój zbiornik ma 40 litrów, posiada kółka i jest taki "plaskaty". Jeśli nie dałoby się go wykorzystać do przyjmowania ścieków na stałe, to przynajmniej jako pusty mógłby jeździć na tych sankach, a stały przykręciłbym od spodu podłogi, tak jak ma Jacek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mariusz a czy twoja instalacja posiada syfon? jesli tak to w którym miejscu? od razu przy umywalce i zlewie czy gdzieś przed zbiornikiem? :serducha: mile widziane foto :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.