Skocz do zawartości

Targi Kraków


mirekm3

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tak mały ruch w tym miejscu. Czy do Krakowa wybiera się tylko jedna osoba? Orientujecie się może, czy na targach jest wystarczająco dużo wystawców związanych z karawaningiem przyczepowym? Bo być może 50% to szeroko pojęty Off-road, 30% to kampery, a tylko 20% lub mniej to przyczepy... Czy ktoś był rok temu albo zna liste wystawców? Chętnie bym pojechał, ale zrobić sobie przejażdżkę z Wrocławia do Krakowa nie wiedząc co może mnie tam czekać, to ryzykowna podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak mały ruch w tym miejscu. Czy do Krakowa wybiera się tylko jedna osoba? Orientujecie się może, czy na targach jest wystarczająco dużo wystawców związanych z karawaningiem przyczepowym? Bo być może 50% to szeroko pojęty Off-road, 30% to kampery, a tylko 20% lub mniej to przyczepy... Czy ktoś był rok temu albo zna liste wystawców? Chętnie bym pojechał, ale zrobić sobie przejażdżkę z Wrocławia do Krakowa nie wiedząc co może mnie tam czekać, to ryzykowna podróż.

 

nie wiem czego oczekujesz, więc ciężko napisać czy warto :)

 

ostatnio cała hala to był karawaning, z czego z przyczepami było 3 może 4 wystawców, były ze 3 hobby, nowe niewiadówki i jeszcze jakieś 3 przyczepki

oprócz tego ogrzewanie, przedsionki, jakieś akcesoria ...

kamperów było więcej, bo stały też na zewnątrz, na hali było kilka sztuk

 

jeśli chodzi o offroad to większość namiotu na zewnątrz zajmuje szpej (wyciągarki, namioty, liny, zestwy do liftu itd),

na placu kilka aut wyprawowych, oferta warsztatów, oferta nowych 4x4

 

nie ma szału, ale coś tam można pooglądać :)

czy warto jechać w wrocka, chyba nie, będziesz miał też targi w katowicach, a to 100km bliżej

fotki z 2008

 

ja mam pod nosem, więc jak zdążę wrócić z błota, to zaglądnę w niedziele po południu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad mnie interesuje karawaning w wydani przyczepowym i wszystko co z przyczepami jest związane. Kraków dla mnie to 6 godzin jazdy w obie strony (moim samochodem). Katowice to dużo bardziej interesująca odległość. Co to za targi i kiedy będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad mnie interesuje karawaning w wydani przyczepowym i wszystko co z przyczepami jest związane.

Kraków dla mnie to 6 godzin jazdy w obie strony (moim samochodem). Katowice to dużo bardziej interesująca odległość. Co to za targi i kiedy będą?

 

dlatego napisałem że nie wiem czego oczekujesz, jeśli szukasz nowej przyczepy to może warto jechać, bo było co najmniej kilku sprzedawców :)

mnie to akurat nie interesowało, poszedłem po prostu pooglądać nowe budki które może sobie kupię za 10 lat hehe%281%29.gif

 

jeśli chodzi o akcesoria, to pewnie podobną ofertę znajdziesz w dobrym sklepie u siebie, ew posiłkując się internetem

 

a w Katowicach były na wiosnę targi expoCaravaning, tematyka i wystawcy pewnie podobna (bez 4x4) - nie byłem to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wielka nazwa TARGI. Byłem w Krakowie dwa lata temu i w roku ubiegłym. Stracony czas i paliwo. Mało przyczep. Sprzedawcy nastawiają się na kampery.

Katowickie EXPO jeszcze większe dno od Krakowa. Na ostatniej wystawie przyczepy można było policzyć dosłownie na palcach jednej ręki.

Mimo iż zastanawiam się nad wyborem nowej przyczepki nie wybieram się do Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kilkoma wystawcami na EXPO Katowice, niestety dwukrotne przesuwanie terminu z powodu żałoby sprawiło, że wielu wystawców zrezygnowało, bo to był już sezon. Ja się cieszę, że pojechałem do Katowic. Spodziewam się jednak czegoś więcej po... Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem Waszych opinii do Krakowa nie jedziemy. Tak naprawdę, to na targi w Lipsku, które mają być bodajże w listopadzie, mamy o 50 km dalej i czas dojazdu będzie niewiele dłuższy. A tam ponoć w ubiegłym roku było 500 przyczep i kamperów. Nawet jeżeli było 400 kamperów, to i tak zostaje miejsce dla przynajmniej kilkudziesięciu przyczep. Oczywiście dodam, że nowej nie kupuję, ale chcę zobaczyć maksymalnie dużo, co w karawaningu przyczepowym można wykorzystać: rozwiązania, układy, patenty, akcesoria, wyposażenie itd. Mam wygodę, gdyż mam osobistego tłumacza, który wszędzie ze mną jeździ (na wczasy z przyczepą takż :serducha: ). Czy ktoś z Was pył w minionych latach na tej imprezie, lub słyszał jak jest oceniana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym się nie zastanawiał mając tak blisko do Lipska, targi były opisywane w PC i chciałem jechać, ale ja mam daleko. Wrzucam trochę fotek z dzisiejszej wizyty w Krakowie.

 

 

Możesz opisać ogólnie co jest na targach w Krakowie i czy warto się tam przy okazji wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 lata temu w Chorzowie: trochę wypożyczalni, firmy z akcesoriami i firmy sprzedające przyczepy i kampery oraz redakcje Polskiego Carawaningu i Caravaning Ekspert - przy okazji Targów wszędzie są zloty i można przyjechać na weekend z cepką lub kamperem.

 

W Katowicach, jak pisałem termin był przenoszony 2 razy i zmieniono miejsce z Chorzowa do Katowic... Ludzie się trochę pogubili, więc było mniej wystawców i mniej zwiedzających.

 

W Krakowie byłem po raz pierwszy i tak jak widać na zdjęciach oprócz wypożyczalni, firm z akcesoriami i firm sprzedających przyczepy i kampery oraz redakcji Polskiego Carawaningu była też wystawa dotycząca aut terenowych, narzędzia, akcesoria i auta 4x4, była firma produkująca nadwozia kempingowe na autach 4x4 (był przedstawiony MAN, IVECO (zdj 2) i MERCEDES (zdj 1) - kampery 4x4), Firma Duni.pl pokazała przekrój auta kempingowego (zdjęcie 12), gdyż też sama oprócz wypożyczalni, sprzedaży i akcesoriów zaczęła budować nadwozia kempingowe. Piękne, ale drogie kampery pokazała MOBILVETTA. Można było zobaczyć też ofertę NIEWIADOWA (zdjęcie 8 przedstawia przyczepę produkowaną do tej pory na eksport, obecnie jest ona dostępna w Polsce - 4os DMC 1300).

 

Fotoreportaże z wszystkich trzech imprez postaram się zamieścić w najbliższym czasie na moim blogu. Zapraszam.

 

PS. Czy warto jechać? Ja jechałem dziś 250km w obie strony, więc to nie jest dużo. Myślę, że warto się wybrać na takie targi, którym dużo brakuje do targów np. w Niemczech, ale u nas ten "sport" nie jest tak popularny jak na Zachodzie, jednak wybrałbym się tam, gdzie mam bliżej. Będę jechał też do Warszawy 23-24.10 na For Camp i spodziewam się, że będzie tam więcej firm (centrum Polski). Ja jadę tam przede wszystkim zobaczyć ROMERa - kampera z Niewiadowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.