Skocz do zawartości

Nietypowe wyposażenie dodatkowe


riko

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądająć allegro trafiłem w kategorii grile na coś takiego .

http://allegro.pl/destylator-sterownik-keg-50l-95-polecam-i1228481819.html

 

Kiedyś nawet za samoróbkę dostawało się kolegium , a teraz demokracja he he :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne toto jest, ale za drogie. Ja mam za grosze ze szkła i szybkowaru. Tylko oczywiście tamto to prawdziwa przemysłówka, nie mylić z przemysławką. :hehe:

A to nie kwestia demokracji, tylko pazerności na dochody z monopolu państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie kwestia demokracji, tylko pazerności na dochody z monopolu państwa.

Stanowczo nie ma nic wspólnego z demokracją .... a na dodatek woda ognista podlega akcyzie więc oficjalnie jesteś przestępcą skarbowym i możesz spodziewać się wizyty policji skarbowej. Pozytywny aspekt jest taki że policja skarbowa dostała ostatnio gumową amunicję "niepenetrującą" (żeby nie stresować funkcjonariuszy nadmierną odpowiedzialnością przy amunicji penetrującej) wiec jest szansa że Cie nie zastrzelą tylko wsadzą do pudła :-)

 

"po legalu" możesz pędzić piwko - do 50 litrów możesz mieć i winko ale przepisów od winka nie znam - jest pewnie ogranicznik ilości i mocy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na dodatek woda ognista podlega akcyzie więc oficjalnie jesteś przestępcą skarbowym i możesz spodziewać się wizyty policji skarbowej.

Mogę pędzić i nic mi nie zrobią .

Nie mogę handlować.

Z resztą kto by sprzedawał prawdziwy dar natury. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na dodatek woda ognista podlega akcyzie więc oficjalnie jesteś przestępcą skarbowym i możesz spodziewać się wizyty policji skarbowej.

Mogę pędzić i nic mi nie zrobią .

Nie mogę handlować.

Z resztą kto by sprzedawał prawdziwy dar natury. :ok:

 

o lo lo, icie, icie to je to. :bzik::hehe::ee::ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izba Karna Sądu Najwyższego.

Uchwała z 30 listopada 2004 r. (sygn. akt I KZP 23/04).

Pytanie:

"Czy znamiona przestępstwa ... realizuje jedynie takie zachowanie, które polega na wyrabianiu bez wymaganego zezwolenia alkoholu etylowego w ramach działalności gospodarczej, czy również takie wyrabianie alkoholu etylowego na własny użytek?"

Odpowiedź:

"Znamiona przestępstwa z art. 12a ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2001 roku o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych wypełnia również wyrabianie alkoholu etylowego na własny użytek."

 

Pełna treść uzasadnienia pod linkiem:

http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasadnienia/ik/I-KZP-0023_04.pdf

 

W skrócie: ustawa nic nie wspomina o produkcji spirytusu innej niż działalność gospodarcza = nie przewiduje się takowej = jest ona zabroniona.

 

Co ciekawsze ustępy z uzasadnienia:

 

- w temacie "co nie jest zabronione to jest dozwolone"

"Powszechnie przyjęte twierdzenie, że przestępstwem może być tylko czyn bezprawny oznacza bowiem tylko tyle, że czyn wypełniający znamiona przestępstwa nie jest nim, jeżeli z innych przepisów (często są to przepisy z innej dziedziny prawa, np. prawa cywilnego lub administracyjnego) wynika, iż zachowanie „sprawcy” jest w pewnym zakresie zalegalizowane. Nie oznacza natomiast, że w odniesieniu do każdego typu przestępstwa wymaga się, by istniał pozakarnoprawny zakaz określonego zachowania się, który to zakaz przepis karny dopiero wzmacnia, przez ustanowienie zagrożenia karą. Na przykład prawnokarny zakaz szpiegostwa (art. 130 k.k.) lub sutenerstwa (art. 204 ┬ž 2 k.k.) nie jest poprzedzony ustanowieniem bezprawności takich zachowań w innej dziedzinie prawa."

 

- A oto i ciekawostka. Ustawodawca napisał jedno, ale na pewno chciał napisać drugie. Najpierw Sąd Najwyższy pisze że gdyby dosłownie interpretować ustawę to w zasadzie przestępstwa by nie było. Ale "Doświadczenie organów stosujących prawo skłania jednak do ostrożnego podejścia do koncepcji „idealnego ustawodawcy”, i do korygowania wyników rozumowania opartego o tę koncepcję przez argumenty innego rodzaju."

 

źródło: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=1010

 

[ Dodano: Czw 23 Wrz, 2010 23:25 ]

A to z Wiki na temat bimbru:

 

22 grudnia 2006 weszła w życie ustawa z dnia 18 października 2006 o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych[7], która wprowadza przepisy zgodne z obowiązującymi w Unii Europejskiej. W nowej ustawie znalazł się jednak artykuł 1 ust. 2 mówiący, że nie stosuje się jej wobec napojów wytworzonych domowym sposobem i nieprzeznaczonych do obrotu, a w ust. 3 - że napoje, o których mowa w ust. 2 nie mogą być wytwarzane bezpośrednio w wyniku destylacji po fermentacji alkoholowej. Artykuł 44 tej samej ustawy mówi natomiast, iż wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze (tak jak do tej pory - do 1 roku pozbawienia wolności), a wyrabianie ich w znacznych ilościach - karze odpowiednio surowszej (do 2 lat), przy czym sprzęt służący do wyrobu tych napojów podlegać może z wyroku sądu konfiskacie niezależnie od tego, czyją jest własnością. Art. 44 dotyczy jedynie działalności gospodarczej (zgodnie z art.3 ust.1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niestety kraju donka zaraz chcieliby zedrzć...

uprasza się o nie politykowanie na tym forum a przynajmniej w tematach które nie dotyczą polityki.

 

Niestety zakaz dotyczący domowego wyrobu wysokoprocentowego alkoholu istnieją już od dziesiątków lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.