Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poluje na daszek słoneczny, ale taki który można wciągnąć w listwę przedsionka jak również użyć jako przedłużkę do rozstawionego przedsionka.

 

mam właśnie taki daszek :jump: i powiem że to jest rewelacyjna sprawa :jump:

 

Kurczę nie pamiętam kto ale ktoś na forum robił sobie takie coś. Miał przedsionek całoroczny i letni. Dał gdzieś do wszycia całorocznego taśmę i jak zachodzi taka potrzeba wsuwa letni do całorocznego.

Też tak o tym myślałem, ale na razie spokój sobie dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie analizowałem i nie oglądałem pod kątem porównania, ale:

 

Plusy:

- więcej miejsca w środku

- dłuższy o jedna szafkę "kącik kuchenny"

 

Minusy:

- DMC wymaga potężnego holownika i prawka raczej B+E

- ciemne meble (wole jasne)

- więcej szafek wew, ale mniejszy luk bagażowy

- łazienka z umywalką narożną (wolę składaną-wydaje mi się że mam więcej miejsca w łazience)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... i markiza na takich krótkich wyjazdach jest niezastąpiona :jump:

tak, taka markiza to duży komfort. Ja poluje na daszek słoneczny, ale taki który można wciągnąć w listwę przedsionka jak również użyć jako przedłużkę do rozstawionego przedsionka.

 

witam,

trochę Wam się podepnę do tematu :jump:

 

oj taki daszek to fantastyczna sprawa :jump:

przyczepafota.jpg

 

w sumie po rozstawieniu wszystkiego (przyczepa+przedsionek+daszek), tak jak widać z resztą na zdjęciu, moje pole powierzchni użytkowej wynosi prawie 30 m/2,

gdzie w tym roku urlopując nad Polskim morzem płaciłem za 2 os. dorosłe i dwoje dzieci + prąd + auto (miejsce parkingowe) 61 zł,

a ludzie mieszkający w pokojach z balkonem 12 m/2, za taki sam skład osobowy płacili 140 + chyba 8 zł za auto i to nie wiem czy to był jeszcze najgorętszy sezon

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmryby, a jak masz łączenie przedsionek + daszek?

 

przedsionek z daszkiem połączony jest profilem łączącym,

 

oczywiście przedsionek kończy się takim samym zaszytym sznurkiem (nie wiem jak się to fachowo nazywa), jak na jego początku

 

http://elcamp.movera.com/?navID=164&pID=14800&tpl=details&lang=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj taki daszek to fantastyczna sprawa :jump:

 

Oczywiście, że fantastyczna, jak jedziesz minimum na parę dni, ale jeśli ja zajechałem na zlot w piątek wieczorem, a wyjeżdżałem w niedzielę rano, to tylko markiza "na szybko". Oczywiście mam też do niej boki i przednią ścianę, ale ani czasu, ani pogody na rozwijanie i zakładanie tego :jump:

 

Na dłuższy postój im większa część mieszkalna tym lepiej - i na pogodę i na niepogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie markiza jest założona tak, że zasłania rynienkę i przedsionek się nie wsunie. Nie wiem jak wygląda to SAFARI, co mam do markizy, bo nie miałem okazji zakładać. Do Adrii miałem daszek i boczki i też ani razu nie zakładałem, gdyż miałem dwie duże wyprawy, ale objazdowe (link na dole - mój blog). Na takie wypady dla mnie posiadanie markizy jest rewelką. Knausem na razie byłem tylko na zlocie w Ochabach. W przyszłym roku w planach wakacyjnych jest 17-dniowy wypad Rumunia-Bułgaria na kilka zestawów (auto-cepka) oraz 12-dniowa Norwegia (ale ta wyprawa dwoma kamperami z DUNI.PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli ja zajechałem na zlot w piątek wieczorem, a wyjeżdżałem w niedzielę rano, to tylko markiza "na szybko"

 

no niewiem czy TYLKO markiza :jump: mój daszek jestem w stanie postawić w minute a to chyba nie wiele więcej co rozkręcenie markizy :jump: Jak będę miał do czynienia z markizą to będe mógł porównać :ok: nawet myślałem czy nie założyć markizy ale jak się trafiło że mam dwa przedsionki z możliwością różnych konfiguracji to odpuściłem od razu a moje rozwiazanie wydaje mi się super :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.