Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzisz, że na nożkach stoi

Fuxie - nóżki nie odciążają kółek. One są do stabilizacji przyczepki. Warto unieść przyczepkę co by oponki po zimie się nie odkształciły.

Moja przyczepka miała taki luxus, że poprzedni właściciel miał drugi komplet KÓŁ, na których stała w zimie ... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni właściciel miał drugi komplet KÓŁ

też mam drugi komplet...niestety okazało się, że rozstaw śrub nie pasuje :hehe: w

 

[ Dodano: Pon 13 Wrz, 2010 18:38 ]

A na narty niet?!

 

Jak narbardziej tak :hmm:, ale raczej na kwaterki :jump:

Chociaż...z dwójką małych szkrabów, wycieczka na narty z przyczepą mogłaby być nie lada wyczynem :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój Knausik od zeszłego tygodnia już pod przykryciem :ok: - znaczy się poszedł spać

 

już??? :jump: tzn że już sen zimowy? :jump:

 

Przecież podpórki mogą wystarczyć do tego, aby OPONY CALĄ SWOJĄ powierzchnią nie dotykaly podłoża...

 

nie wskazany zabieg :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaraz..

Przecież podpórki mogą wystarczyć do tego, aby OPONY CALĄ SWOJĄ powierzchnią nie dotykaly podłoża...

Chyba, że cos mylę... :jump:

jezeli Ty podnosisz przyczepke do gory na tych podporach tak ze kola sa w powietrzu to ....

wole sie juz nie wypowiadac :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że już sen zimowy?

Tak :jump: W tym roku już nie będzie żadnej wyprawy.

 

Fux, podpory służą tylko do delikatnego wsparcia przyczepy. Jeśli chcesz odciążyć koła to powinieneś dodatkowo podeprzeć przyczepę na wysokości osi. W przeciwnym wypadku występują spore naprężenia i istnieje ryzyko zniszczenia przyczepy. Jeden z kolegów opisywał nawet pękanie plastikowych elementów w Hobby. Inaczej sprawa wygląda z Niewiadką. Jest na tyle lekka i krótka, że zalecano podniesienie jej na podporach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika mi podpowida, że podpory są przymocowane do ramy przyczepy.

Jak więc, z tego, co piszesz, mam uszkadzać delikatną konstrukcję nadwozia???

Podpory powinny być podlożone pod ramę, a nie oś, gdyz wtedy ona będzie przejmowala obciążenia, a nie, nie wiadomo, po co, nadwozie...

 

Podobnie jest z samochodem.

Do krótkotrwałego podniesienia koła, unosisz je za np. wahacz.

 

Na dluzej pod podłuznicę lub belke poprzeczna, ktora oddziaływuje bezpośrednio na nadwozie/ramę. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika mi podpowida, że podpory są przymocowane do ramy przyczepy.

 

Są, ale w nie stanowią elementu ramy.

 

Podpory powinny być podlożone pod ramę, a nie oś, gdyz wtedy ona będzie przejmowala obciążenia, a nie, nie wiadomo, po co, nadwozie...

 

Napisałem na wysokości osi a nie pod osią.

post-153031-imported-2d1a48db-6b14-470e-b665-24b34cff36a5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre przyczepy mają jeszcze ramę puszczoną w poprzek (tak miało moje avento), ale i tak nie zaleca się parkowania przyczepy na łapach, przyczepa ma często więcej niż 4 metry i powstaja naprężenia przenoszące się na zabudowę.

Kłania się mechanika. Gdzieś na forum był post, że komuś w hobby popękały plastykowe elementy, pomimo iż miał przyczepe podpartą też na koziołkach pod osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum był post, że komuś w hobby popękały plastykowe elementy, pomimo iż miał przyczepe podpartą też na koziołkach pod osią.

 

Tak, to prawda, wspominałem o tym wypadku w poście powyżej,

tu link:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2347&highlight=p%EAkni%EAty+plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.