Skocz do zawartości

Nowe pole kempingowe


big1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

niech tylko nie robi prysznicow dzie trzeba trzymac przycisk aby leciala woda albo czasowek... wkurza mnie gimnastyka- trzymasz jedna reka przycisk aby woda leciala a druga myjesz plecy... zwinnosc malpy mile widziana:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech tylko nie robi prysznicow dzie trzeba trzymac przycisk aby leciala woda albo czasowek... wkurza mnie gimnastyka- trzymasz jedna reka przycisk aby woda leciala a druga myjesz plecy... zwinnosc malpy mile widziana:D

 

Moim zdaniem takie baterie to konieczność w Polsce. Niestety przygotowanie ciepłej wody kosztuje a goście kempingowi często zachowują się na zasadzie "zapłaciłem to wody mogę nie zakręcać" ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic przeciw czasowym kurkom na wode...ale 5 sekund to juz przegiecie... lub jak puscisz to nie leci ;(

btw po co podgrzewac wode za wczasu skoro na wiekszosci kempingow uzywaja przeplywowych ogrzewaczy wody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw po co podgrzewac wode za wczasu skoro na wiekszosci kempingow uzywaja przeplywowych ogrzewaczy wody??

 

Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? Nie wyobrażam sobie żeby np. Camping gdzie jest 20 kabin prysznicowych + zlewy + umywalki podgrzewał wodę przepływowo. Zresztą nie chodzi o sposób przygotowywania tylko o koszt przygotowania ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wykorzystaniu solarów do wspomagania podgrzewania wody, są zbiorniki na ciepłą wodę. Jeżeli idzie o prysznice moim zdaniem nalepszym rozwiązaniem jest kiedy ciepła woda leci określoną ilość czasu np. 5min, ale istnieje możliwość zatrzymania wody przez kąpiącego się w każdej chwili (tym samym zatrzymania i czasu). Czas przyzwyczaić się do sposobu jaki opisał kartrait. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wykorzystaniu solarów do wspomagania podgrzewania wody, są zbiorniki na ciepłą wodę.

No dobra ale po co do wszystkiego mieszasz jeszcze bufory solarne ;(? Pamiętaj że solar może być jako rezerwowe źródło ciepła więc tak czy siak potrzebne jest drugie źródło. Zresztą tu z solarem może być wiele problemów i ostatecznie inwestycja nigdy się nie zwróci (w chwili obecnej można się postarać o dotacje z UE - zwracają 45% kosztów). To jaki rodzaj źródła wybrać uzależnił bym od możliwości skorzystania z mediów.

 

Jeżeli idzie o prysznice moim zdaniem nalepszym rozwiązaniem jest kiedy ciepła woda leci określoną ilość czasu np. 5min, ale istnieje możliwość zatrzymania wody przez kąpiącego się w każdej chwili (tym samym zatrzymania i czasu).

No to ja bym tu poszedł na objętość a nie na czas. Jeden woli mniejszy strumień inny mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym tu poszedł na objętość a nie na czas. Jeden woli mniejszy strumień inny mocniejszy.

 

Może jednak czas. Bo jeśli m3 wody to jeszcze jakiś licznik w kabinie, trudno ocenić ile się już wylało i można obudzić się nagle z mydłem na.... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że solar może być jako rezerwowe źródło ciepła więc tak czy siak potrzebne jest drugie źródło. Zresztą tu z solarem może być wiele problemów i ostatecznie inwestycja nigdy się nie zwróci (w chwili obecnej można się postarać o dotacje z UE - zwracają 45% kosztów). To jaki rodzaj źródła wybrać uzależnił bym od możliwości skorzystania z mediów.

 

chyba nie ma lepszego zastosowania dla solarów jak sezonowy kemping :ok:

 

co do zakręcania wody, jakoś nie zauważyłem :?

poza tym zawsze kręci się ktoś z obsługi

 

prysznice na monety czy inne karty to zło :?

niesyty coraz popularniejsze :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma lepszego zastosowania dla solarów jak sezonowy kemping

Konrad wiadome jest że za wszystkim stoi kasa. Systemy solarne niestety do tanich nie należą. W kosztach inwestycyjnych cały system soalrny to koszt dodatkowy - no bo tak czy siak musisz mieć drugie źródło ciepłej wody czyli np. nie rezygnujesz z kotła na rzecz solarów. Duże szanse są że solary w Polskim klimacie po prostu się nie zwrócą :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.