Skocz do zawartości

Nowe pole kempingowe


big1

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy kupił 10 h ziemi niedaleko Bydgoszczy.

Jest jezioro,teren niezagospodarowany.

No i właśnie zamierza stworzyć profesjonalne pole dla przyczep i kamperów.

Jakie w/g Was powinien stworzyć warunki,aby było miło i przyjemnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Big, jeździsz z przyczepą, powiedz znajomemu co byś chciał aby było na jego kempingu :D

 

Prąd, kibelek z prysznicem, ryby w jeziorze i niskie ceny :D:)

 

I z roku na rok coraz lepsza infrastruktura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie w/g Was powinien stworzyć warunki,aby było miło i przyjemnie?

 

jak dla mnie to na dwa sposoby można coś takiego zrobić;

 

1. jak najbardziej dzikie i współgrające z naturą Minimum socjalu i wygód Pozostawić miejsce takim jak je matka natura stworzyła i tylko trawke wykosić żeby się człowiek przedzierać nie musiał i dało się wjechać Ma takie coś swój niesamowity urok i klimat :D

 

2. pełen wypas -kibelki prysznice non stop ciepła woda -parcele, boksy -plac zabaw dla dzieci -miejsce na ognisko pod zadaszeniem -świetlica -basen z podgrzewana woda itd Oczywiście wszystko w cenie :D

 

wybór zależy do właściciela terenu, jego wizji, pomysłu, funduszy itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriks, Trzeba mi będzie pomóc przedsionek rozłożyć :D a reszta już poleci po kolejnym :D z tobą :) .Już będe na chodzie za rok :) .Fajne by było takie pół dzikie i rybne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola dzikie, lub słabo zagospodarowane koło Bydgoszczy już są, a pożądnego i o pełnym wypasie cały czas marzę. :D

Nawet w te wakacje, kiedy spotkałem ludzi z innych części Polski, nie umiałem polecić porządnego kempingu kolo Bydzi.

Trzymam kciuki za przyzwoitym poziomem.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plac zabaw dla dzieci
:D popieram
prysznice non stop ciepła woda
jak najbardziej popieram :):)

 

Trzeba mi będzie pomóc przedsionek rozłożyć
pomogę i ja, nawet bez :D

 

Jeszcze jakiś bar z dobrymi posiłkami,

może WiFi i upust dla ludzi z forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krany do pobierania wody co jakiś tam odstęp są dobre bo każdy na polu miałby blisko, podobnie jak zrzuty wody szarej. Te grubsze sprawy to wystarczy jeden dobry zrzut. Skrzynki elektryczne także blisko aby później na polu nie było pajęczyn kabli.

Ciepła woda 24h i czyste sanitariaty.

 

Parcele to dla mnie dobry pomysł - każdy ma swój skrawek i nie musi nikomu przeszkadzać.

 

Mam nadzieje że choć trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big1,

 

10 hektarów to już coś.

Można to podzielić na camping z prawdziwego zdarzenia i na pole namiotowe.

Parcele, owszem lecz nie na całości.

Przy takiej powierzchni można pokombinować na różne warianty z miejscami.

Ci co chcą luźniej to parcele, ci z malutką kasą to pole namiotowe i do wygódki troszkę dalej.

Ja pomyślałbym o placu zabaw i o miejscu zadaszonym z miejscem na ognisko :D do biesiadowania.

Ale to wszystko z czasem, za rok możemy spotkać się na spocie karawaning.pl i podpowiedzieć już z natury. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę takie pole zaprojektować, od podziału przestrzeni pola po budynki i budowle, łącznie z instalacjami. Kwestia dogadania się. Poszczególne etapy projektowania mogłyby być oceniane na forum. Myślę że w taki sposób mogłoby powstać coś czym właściciel mógłby się pochwalić. Ale najważniejszą sprawą jest ile właściciel byłby skłonny zainwestować. Poziom wygód na kempingu dla osób tam przebywających oraz wrażenie estetyczne są ściśle związane z poziomem zainwestowania w pole.

np.

parcele - wyposażenie w media (woda, kanalizacja, prąd na liczniki)

sanitariaty (od przeciętnych po full wypas), ciepła woda najlepiej 24h, zrzut wody szarej, miejsce na mycie samochodów lub przyczep,

zmywaki, pralki, suszarki

szambo, oczyszczalnia lub kanalizacja tłoczna do oczyszczalni

drogi, chodniki, brama wjazdowa

recepcja, sklep, bar

plac zabaw, "małpi gaj"

sport - boisko, tenis, mini golf

ognisko (może do tego wędzarnia lub suszarnia, zadaszenie)

pomost nad jeziorem, do tego może jakiś sprzęt (łódki, rowery, deski)

kontener na śmieci, miejsce na sprzęt do utrzymania pola

ogrodzenie, monitoring

i inne

pominęłem dużo rzeczy, wszystko zależy od kasy. Ale moim zdaniem absolutne minimum to:

woda, prąd, WC, prysznic z ciepłą wodą w określonych godzinach lub na żetony, zmywak, szambo, kontener na śmieci i najważniejsze - właściciel dbający o pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można po kolei każdego roku ale w ramach jakiegoś planu, tak aby stan do którego będzie się dążyć był znany już na początku. Sprawa wygląda identycznie jak z budową budynku, najlepszy efekt jak wszystko jest przemyślane na początku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.