Skocz do zawartości

Światła dzienne


maras78

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem podczas jazdy, ale przy np. awarii i kiepskich warunkach atmosferycznych, to wszelakie "świecidełka" są wskazane :ok:

 

Ładujesz się na minę.

Masz problem na drodze, masz mieć awaryjne włączone.

Przyjedzie pomoc +  :policja:  i masz mandat za używanie świateł niezgodnych z przepisami. 

To tak, jak wydawać by się mogło, że jak holujesz auto z włączonymi awaryjnymi to jest "bezpieczniej" - tak, bo zwraca się na to uwagę i lepi mandat. Za co?

Za to, że awaryjne były włączone w czasie ruchu pojazdu - nie ważne że na sznurku.

Koniec kropka i nie ma tłumaczenia = mandat.

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Za niemanie bajeroświecidełek mandat nikomu nie grozi, za ich używanie owszem.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

WojEwa  :hmm:  daj na luz.

Skoro przepis dopuszcza stosowanie takowych świateł to Twoja interpretacja przepisu może być dyskusją przy  :biwak:

Zakładając takie światła czytasz ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych i wiesz co możesz co nie w świetle prawa.

 

A tak na marginesie wiosna coraz bliżej  :jump: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis dopuszcza stosowanie świateł homologowanych a nie z pseudo homologacją bo zbajerowane   :)

Ale masz rację, co ja się będę z koniem kopał :)

Mi mandat za to nie grozi, ale osobiście wolałbym widzieć z daleka pod słońce, homologowane światła pojazdu a nie takie co je tylko udają. 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis dopuszcza stosowanie świateł homologowanych a nie z pseudo homologacją bo zbajerowane   :)

Ale masz rację, co ja się będę z koniem kopał :)

Mi mandat za to nie grozi, ale osobiście wolałbym widzieć z daleka pod słońce, homologowane światła pojazdu a nie takie co je tylko udają. 

 

Ale czemu odchodzisz z toru dyskusji. Najpierw "idziesz" w holowanie na awaryjnych, a teraz w homologację. Jeszcze raz pytam. Dlaczego napisałeś, że za świecenie białym światłem przerywanym, jest mandat i jest to takie złe. Poprzyj swoje wypowiedzi czymś konkretnym, a ja jestem skłony napisać że się mylę :ok:

Proszę nie pisz o kopaniu z koniem, ja nigdzie nie napisałem że jest tylko moja racja i inna się nie liczy :krzykacz: Dociekam tylko faktów, a nie polemiki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ludziska ale z czym macie problem. Kto chce zakłada ledy, kto nie nie zakłada. Jak założy ktoś badziewie to będzie się tłumaczył miśkom na drodze albo diagnoście na przeglądzie. Powyżej załączyłem zdjecie świateł dziennych firmy Hella. Tam jest wszystko wybite na szkle i do produktów tej firmy nikt nie fiknie.

Po co od razu zakładać że jak coś nie jest fabrycznie montowane to musiał zrobić to Chinczyk w lepiance. Owszem podróbek jest sporo ale każdy decyduje sam za siebie. Kurcze na co dzień jadąc do pracy widzę ludzi z porozbijanymi reflektorami, lampami, wiszacymi z błotnika kierunkami i nikt do nich nie strzela. Czasem mam wrazenie że tylko mnie to przeszkadza, a najmiej "władzy" w Astrach albo Kijankach stojacych obok takiego gruchota w korku...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co niektorzy sie zagalopowali w swoich rozmyslaniach

 

nie mozna uzytkownika ukarac za uzywanie czegos nawet jesli producent bezprawnie posluguje sie jakimis oznaczeniami i homologacjami...

nabywca nie ma obowiazku sprawdzania wiarygodnosci homologacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co niektorzy sie zagalopowali w swoich rozmyslaniach

 

nie mozna uzytkownika ukarac za uzywanie czegos nawet jesli producent bezprawnie posluguje sie jakimis oznaczeniami i homologacjami...

nabywca nie ma obowiazku sprawdzania wiarygodnosci homologacji

Mało tego nie mamy obowiązku wozić ze soba śwaidectwa takiej homologacji. Przerabialem ten temat kiedy montowałem hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.