Skocz do zawartości

Światła dzienne


maras78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja tez zaszalałem i zafundowałem sobie światła dzienne :)

 

po odpaleniu samochodu włączają się automatycznie

po włączeniu świateł postojowych sciemniają się automatycznie o 50% 

po włączeniu świateł mijania gasną

po włączeniu kierunkowskazu - lampa po jego stronie gasnie w momencie gdy świeci kierukowskaz

maja funkcje comming home...

...no i jeszcze mają jeden fajny bajer ale chwalić sie nie będe :]

 

podlaczenie banalnie proste gdyz jest sterownik - wpinamy w poszczególne kable od lamp i kierunków i doprowadzamy + ze stacyjki i mase

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zaszalałem i zafundowałem sobie światła dzienne :)

 

po odpaleniu samochodu włączają się automatycznie

po włączeniu świateł postojowych sciemniają się automatycznie o 50% 

po włączeniu świateł mijania gasną

po włączeniu kierunkowskazu - lampa po jego stronie gasnie w momencie gdy świeci kierukowskaz

maja funkcje comming home...

...no i jeszcze mają jeden fajny bajer ale chwalić sie nie będe :]

 

podlaczenie banalnie proste gdyz jest sterownik - wpinamy w poszczególne kable od lamp i kierunków i doprowadzamy + ze stacyjki i mase

 

Bajerów masa. Homologacje mają? Daj jakiś link z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajerów masa. Homologacje mają? Daj jakiś link z nimi.

 

wyrwałem taniej w licytacji aniżeli są w opcji "kup teraz"

http://allegro.pl/show_item.php?item=3073514838

 

tu masz w Kup teraz

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-jazdy-dziennej-6led-smd-strobo-i3091577181.html

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że homologację mają. Muszę do siebie założyć i powoli czegoś szukam. Te co montowałem ostatnio, były dla kogoś i takie strasznie chińskie. Sam sobie takie kupił. Tyle że ja u siebie po montażu świateł, przerobię wiązkę haka. Pozycje w cepce zrobię zapalane po stacyjce. Dzięki temu, pominę niesprecyzowane przepisy i nie będę dyskutował z miśkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wydaja sie byc takie masywne - mocujesz zatrzask i w  wpinasz lampy... za cholere tego sie wyjac pozniej nie da:)

swieca przyzwoicie - rzeklbym bardzo mocno...mam porownanie bo w drugim aucie mam china za 99 zl i nie ma porownania

 

kuzyn ma Hella za 450 zl... i swieca tak samo :]

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może i głupie offtopic.gif ale czy posiadanie świateł do jazdy dziennej daje jakiekolwiek oszczędności n010.gif

bo jeżeli nie to po co je montować, ja nie widzę takiej potrzeby niewiem.gif

Ma sens przy ksenonach i ciąganiu cepki. Jedno i drugie zabiera sporo prądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja je zamontowałem tylko ze względu na przyczepę, ja w czasie jazdy ładuję aku w przyczepie i jeszcze lodówka chodzi, do tego dołóż klime, 2xDVD dzieciaków każda oszczędność na żarówce jest na wagę złota.

Zeszły rok przejeździłem z przyczepą na dziennych światłach wtedy w przyczepie mi się nie paliły i na dzień dzisiejszy też się nie palą ale właśnie nie potrafię doszukać jak to jest prawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom to wcale nie takie trudne, największym problemem może być znalezienie "+" po stacyjce.

Ha, o ile mechanicznie mogę w aucie zrobić sobie sam kilka rzeczy to z elektryką  jest cienko  :oslabiony:

Ale ten schemat jest do podłączenia dodatkowych świateł, czy do wykorzystania tych co mam w aucie jak napisał Camptramp :hmm:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.