Skocz do zawartości

Cro KRK czerwiec 2010 - relacja


Rekomendowane odpowiedzi

Wróciliśmy z wyjazdu do Chorwacji. Był nasz pierszy wyjazd w tamtą stronę. Zaznaczę, że jechaliśmy samotnie. Mogę służyć uwagami na bieżąco. Z racji zamieszkania wybrałem trasę: Barwinek - Słowacja - Węgry - Chorwacja. Wybór uważam za trafny. Wyjechaliśmy około godz. 09:00 był to wtorek. Do Rzeszowa droga bardzo dobra. Sprawny przejazd przez centrum. Później kłopoty. Światła, remonty dróg i byliśmy. Szczęśliwi, że to już Barwinek. Na Słowackiej stronie zniszczony odcinek drogi do Świdnika. Przed Świdnikiem ciagnąca się już ze dwa lata budowa obwodnicy. Na Słowację winiety nie kupowałem udało się trafić na drogę 68 za Presowem. Równoległa do "autostrady: D1 (21 km). Tak bez ztrzymania dotarliśmy do granicy Węgierkiej. Na zrujnowanym przejściu granicznym można nabyć winietę w barze lub biurze z szyldem IBUSZ. My pojechaliśmy dalej. Winietę nabyłem na stacji paliw MOL. Płacąc kartą (PEKO S.A.) na 4dni wyszło 20,21 zł. Przed Mszkolcem jest wjazd najpier na dwupasmówkę M30, a później na autostrdę M3. Ok 19:00 przy spokojej jeździe dotaliśmy do Budapesztu. Chwila nieuwagi. Nie ten pas i zjechałem z drogi tranzytowej. Nieuprzejmi kierowcy nie pozwolili na zmiane pasa w kier M7. Za to zwiedziliśmy centrum. Przejechałem nawet ulica Rakoczi. Przez most linowy i widziałem jak na dłoni górę Gelerta. Udało sie bez wiekszych problemów trafić na M7. Około 22:00 dotariiśmy do kampingu na końcu Balatonu. Tam nocleg. W nocy atrakcje. Burze tak silne, że jak to na Wegrzech ziemia drżała. O 12:00 brak pogody wyjazd w kierunku Chorwacji. Granica pokonana bardzo szybko. Okazanie dowodów osobistych , uśmiechy i w drogę. Wjazd na autostrdę Chorwacką. Zielone światło na bramce. Szlaban zamknięty. Brak obsługi. Nigdzie nie doczytałem na forach, że na wjeździe pobiera się po wciśnięciu guzika bilet, a opłata jest na bramkach zjazdowych. Pierwszy koniec autostrady przez Zagrzebiem. Płaciłem kartą kredytową. Ciekawostka potwierdziło się, że bez PIN-u i podpisu. Płacenie kartą okazało sie bardzo korzystne. 100 kun = 55,9 zł. Następnie bramka wjazdowa na A1. Później A1 skęca my na A6. Przepiekna trasa. Bezpieczna, bez szaleństw (jak na naszej A4). Przeurocze tunele, widoki. Było słońce , chmury, deszczyk. Zjazd opisany Ostrovica w kier. KRK. Tu muszę zaznaczyć, że jeśli jedzie się parę godzin ze stała predkością około 105 km/h i nagle zjeżdża się na drogę wąską, krętą z przapaściami trzeba mieć koło siebie kogoś kto pochamuje w zapędach. Wielka atrakja to przejazd przez most na wyspę KRK. 1430 metrów długi i te widoki... . Na godzinę 18:00 byliśmy w Baśce. Przeurocze miejsce. Potwierdzam opisy na forach. Fotki z kampingu zamieściłem w Albumie - kategoria Kampingi.

post-146028-imported-06c55d43-67de-4a5a-9b48-979cf65110ce_thumb.jpg

post-146028-imported-e48261d5-32bf-4d52-b9e1-47ee8b615385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i o takie opisy chodzi :ok:

To jeszcze cos napisz, co pozwiedzaliscie, jakie wrazenia, jakie koszty, bo rozumiem, to byl dopiero poczatek relacji? :ok:

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten kemping z jednodniowego pobytu. Jest bardzo "cywilizowany", ze wszystkimi atrakcjami o które zapytacie. Nas zniechęcił iście niemieckim Ordnungiem: podzielony na kwatery, bardzo mało cienia i dostęp do morza w związku z tym niekiedy dosyć odległy.

Zmieniliśmy miejsce na kempingu Tiha przy miasteczku Silo i tu spotkaliśmy coś, co gorąco możemy polecić ! ok. 800 m od centrum miasteczka, duuuużo taniej niż Baska, z najdalszego miejsca do morza ok. 60 m.

Bardzo czyste i super urządzone toalety, natryski i miejsca mycia naczyń. Dla kamperów zlewnia szarej wody, co w Chorwacji nie jest zbyt często spotykane. Jedyny minus to zero cienia w części przeznaczonej dla turystów przyjeżdżających własnymi domkami.

 

To są nasze subiektywne odczucia, lubimy spokój, kameralne kempingi i dlatego uciekaliśmy z Baski. Nie mniej suną na ten kemping non stop sznury aut z Niemiec czy też Holandii i bardzo chwalą sobie pobyt na Basce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza przygoda z Chorwacja zaczęła się w połowie czerwca. Gdy zajechaliśmy na kamping nie było przepełnienia. Założenie było takie z przedsionka ma być widać morze. Dostaliśmy mapkę kampingu w recepcji i wyruszyliśmy szukać miejsca. Mapka nie oddaje specyfiki terenu. Jest to kamp wielopoziomowy. Zdecydowaliśmy się rozstawić w punkcie widokowym na górce. Spełnione założenie widać morze. Po zarejestrowaniu dostaje się kartę w formie wejściówki i magnetyczną do otwierania szlabanu przy wyjeździe samochodem. Nasze miejsce zostało zakwalifikowane jako namiotowe z elektriko. Byliśmy zadowoleni bo wiąże się to z ceną. Były też wypasione parcele z prądem wodą i odpływem. Nie można rozłożyć nawet namiotu bezpośrednio na wodą. Miejsca te zajęte przez boiska, restaurację, sklepiki. Do plaży asfaltową drogą mieliśmy 100 metrów. Co do cen to nasz zestaw - dwie osoby, samochód przyczepa płacąc kartą wyniósł 120 zł/doba. Zaznaczam, że w tym okresie kurs wuluty nie był korzystny. Zauroczyła nas straszna życzliwość obsługi i współbiesiadników. Zawsze uśmiech i pozdrowienia. Przez pierwsze 9 dni byliśmy jedynymi polakami. CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauroczyła nas straszna życzliwość obsługi i współbiesiadników.

Okreslenie "straszna" jest chyba nie na miejscu... :ok:

Chorwaci sa bardzo sympatyczni wobec Polaków. JPII etc.

Dasz serce, otrzymasz je z nawiązką.

Sprawdzone przez kilkanaście pobytów w Cro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście napisane słowo "straszna" może niekiedy być odebrene nie tak jak zamierzałem określić. Żeby dla wszystkich było jasne życzliwość była przeogromna. Jeżdżę po kampingach już ładnych parę naście lat i byłem wyjątkowo mile zaskoczony. Ogólna czystość była pewnie też zasługą obsługi i mieszkańców kampu. Sanitariaty wypasione i sprzątane na bieżąco. od razu tłumaczę co znaczy wypasione. Kabin i natrysków wystarczajaca ilość. Zamykane boksy z umywalkami. Mydełka do mycia rąk, suszarki do rąk i włosów. Specjane umywalki dla dzieci nisko odsadzone. Kabinki z małymi sedesikami. Boks do kąpania maluszków. Kwiaty, wzorowa czystość. Osobne miejsce do patroszenia ryb i osobne stanowisko z prysznicem dla zwierząt. Za dodatkową opłatą można krzystać z lodówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Czy możesz zdradzić jak nazywał się ten kemping?

Przepraszam,że z takim opóźnieniem, ale wakacje trwają. Camping nazywa się Bunculuka. oło miejscowości Baśka.

 

[ Dodano: Nie 22 Sie, 2010 14:20 ]

Dodam jeszcze, że camping Bunculuka na wyspie KRK jest campingiem FKK :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty pobytu na kampingu Bunculuka: 11 dni 2312,50 kun = 1319,75 zł. Czyli około 120 zł dzień za pobyt 2 osób. Opłata dokonana kartą bankomatową banku pekao s.a. 100 kun przy dość wysokim w tym czasie kursie waluty - 55,9 zł. Z dniem 3 lipca ceny kampingowe lekko szły w górę. W tej cenie jest wliczone 25 kun za godzinny dostęp do internetu. Bank z żubrem jest na tyle korzystny, że wypłacając pieniądze z bakomatów zrzeszonych w UniCreditGroup realizuje się bez prowizji. Takie bankomaty są w Chorwacji dostępne w Zagrebacka Banka. Adesy dostępne na stronie nasze banku. Dotyczy to 22 krajów europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koszty pobytu na kampingu Bunculuka: 11 dni 2312,50 kun = 1319,75 zł. Czyli około 120 zł dzień za pobyt 2 osób. Opłata dokonana kartą bankomatową banku pekao s.a. 100 kun przy dość wysokim w tym czasie kursie waluty - 55,9 zł. Z dniem 3 lipca ceny kampingowe lekko szły w górę. W tej cenie jest wliczone 25 kun za godzinny dostęp do internetu. Bank z żubrem jest na tyle korzystny, że wypłacając pieniądze z bakomatów zrzeszonych w UniCreditGroup realizuje się bez prowizji. Takie bankomaty są w Chorwacji dostępne w Zagrebacka Banka. Adesy dostępne na stronie nasze banku. Dotyczy to 22 krajów europy.

 

A czy te bankomaty Zagrebacka Banka wypłacają w kunach czy w Euro. bo to Ważne - bez prowizji ma też mBank ale liczy sobie za przewalutowanie z kun na euro a potem zł. wiec poproszę o odpowiedź czy są bankomaty w Chorwacji (Croatia) które wypłacaja w Euro - ISTRIA lub okolice Zadaru. AA czy płatnościami kartą należy uprzedzić sprzedawcę że będe chciał płacić w Euro? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te bankomaty Zagrebacka Banka wypłacają w kunach czy w Euro. bo to Ważne - bez prowizji ma też mBank ale liczy sobie za przewalutowanie z kun na euro a potem zł. wiec poproszę o odpowiedź czy są bankomaty w Chorwacji (Croatia) które wypłacaja w Euro - ISTRIA lub okolice Zadaru. AA czy płatnościami kartą należy uprzedzić sprzedawcę że będe chciał płacić w Euro? Pozdrawiam.

Wszystkie bankomaty w HR wypłacają w Kunach. Nie spotkałem się z tym aby przyjmowano zapłatę w Euro ( za wyjątkiem bramek na autostradzie i recepcji kempingów na których są ''mienialnice'' pobierające przy okazji prowizję od 1 do 3% ). Na tych recepcjach kempingów są co prawda cenniki również w Euro ale obsługa i tak przelicza Euro na Kuny , pobiera prowizję , wydaje rachunki i ewentualną resztę w Kunach ( w rezultacie wychodzi drożej niż by płaciło się bezpośrednio w Kunach ). Najlepiej Euro wymieniać na Kuny w bankach gdzie generalnie nie pobierają prowizji ( ale spotkałem bank w którym ją jednak pobierano w wysokości 1% ). W licznych punktach informacji turystycznych również są ''mienialnice'' które też pobierają prowizję nawet do 3%. W sklepach można płacić kartami kredytowymi ( ale nie we wszystkich ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.