Skocz do zawartości

Cro KRK czerwiec 2010 - relacja


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku podróż wakacyjna do Chorwacji to w obie strony 2500 km. Nad nasze pełne morze minimum 1500 km. Jeździliśmy kilka lat z przyczepą na półwysep, później do Dębek. Te 700 km po naszych drogach jest nie lada wyzwaniem w porównaniu z relaksem w drodze do Cro. Pogoda, krajobrazy, Adriatyk..... . Pojedziesz raz i kierunek bedzie już każdego roku na wiosnę znany. Co do ksztów w zeszłym roku opłaty: paliwo, winiety, płatne mosty wyniosły około 1500 zł. Najważniejsze przy wyjeździe i do samego powrotu hasło:  hej przygodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat pytaniem: czy ktoś wybiera się w 2013 ma KRK ?

Witam.Wybieramy się w tym roku ,termin obojetny.Byliśmy na w Chorwacji w 2011 ale bez ciepki.Teraz zdecydowanie tak tylko nie moge się połapać w cennikach czy jak parcela kosztuje 27 euro to do tego doliczają ceny za osobę czy nie.Jest to o wile droższa wersja niż pobyt w apartamentach gdyż tam ceny kształtują się na poziomie 10-15 euro/za osobę na dzień w pierwszej lini brzgowej z aneksem kuchennym garnkami tależami itd..Im dalej od plaży tym taniej.Natomiast nam chodzi o wypoczynek kempingowy i "Przygodę".Po polsce jeździmy po kempingach ale wyprawę do Chorwacji to raczej w chociaż w malutkiej grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wybieramy się w tym roku ,termin obojetny.Byliśmy na w Chorwacji w 2011 ale bez ciepki.Teraz zdecydowanie tak tylko nie moge się połapać w cennikach czy jak parcela kosztuje 27 euro to do tego doliczają ceny za osobę czy nie.Jest to o wile droższa wersja niż pobyt w apartamentach gdyż tam ceny kształtują się na poziomie 10-15 euro/za osobę na dzień w pierwszej lini brzgowej z aneksem kuchennym garnkami tależami itd..Im dalej od plaży tym taniej.Natomiast nam chodzi o wypoczynek kempingowy i "Przygodę".Po polsce jeździmy po kempingach ale wyprawę do Chorwacji to raczej w chociaż w malutkiej grupie.

Oczywiście cenniki bywają różne-na jednych wszystko liczone jest osobno i dopiero zsumowanie kosztów parceli,osób,przedsionka,prądu,samochodu itp.daje kwotę do zapłaty za dobę a na innych np.wszystko jest w cenie parceli a dopłacasz tylko za osoby.Warto dokładnie przeanalizować cenniki  bo rozbieżności w cenach bywają spore.Ja jestem na  podobnym etapie szukania kempingu w Chorwacji. Zrobiłem już wstępne rozeznanie w temacie i zebrałem trochę info o kempingach. Jeśli zechcesz-służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałbym,cały czas myślę o Chorwacji z przyczepą jednak koszt samego przejazdu,winiet mnie zniechęca i chyba jest bez sensu 2000 kilometrów

 

Biorąc pod uwage sam fakt, ze masz 700 km do granicy PL-SK/CZ to faktycznie robi sie juz sam koszt przejazdu przez PL, poniej jeszcze haracz na autostradach za granica (chociaz mozesz probowac ominac to i jechac drogami lokalnymi).

Na pytanie, czy warto, musisz sobie juz sam odpowiedziec, mysle jednak, ze jezeli poczytasz dokladnie relacje naszych kolegow, nie bedziesz sie dlugo zastanawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałbym,cały czas myślę o Chorwacji z przyczepą jednak koszt samego przejazdu,winiet mnie zniechęca i chyba jest bez sensu 2000 kilometrów

@joggi

Szanowny kolego przestań myśleć zacznij jeżdzić: A -B < sprawdż =1 591 km, 16 godzin 5 min

Na pewno dasz radę, trasa z 1 noclegiem na 2 zachody słońca.

Pozdrawiam,

W rejonie Zadaru na pewno znajdziesz wszystko czego szukasz.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cenniki bywają różne-na jednych wszystko liczone jest osobno i dopiero zsumowanie kosztów parceli,osób,przedsionka,prądu,samochodu itp.daje kwotę do zapłaty za dobę a na innych np.wszystko jest w cenie parceli a dopłacasz tylko za osoby.Warto dokładnie przeanalizować cenniki  bo rozbieżności w cenach bywają spore.Ja jestem na  podobnym etapie szukania kempingu w Chorwacji. Zrobiłem już wstępne rozeznanie w temacie i zebrałem trochę info o kempingach. Jeśli zechcesz-służę pomocą.

Dziękuję i z pokorą myszkuję po relacjach. Robi się bardzo pomocnie, przyjemnie i ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i z pokorą myszkuję po relacjach. Robi się bardzo pomocnie, przyjemnie i ciepło.

Wracając do cen to faktycznie bywają one większe na kempingu niż na kwaterze ale oczywiście nie ma tam takiej wolności,atmosfery wakacyjnej,rozrywek dla dzieci i dorosłych -baseny,animacje itp. W jakim terminie planujecie wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dużą rozpiętość czasową i urlop możemy rozpocząć w połowie czerwca (taniej), lipiec albo sierpień, wrzesień też wchodzi w grę. Dwa tygodnie + dojazd.

Okolice Zadaru  kemping Damacja wygląda imponująco również cenowo 2+1 wychodzi:

 

 21,76 euro/doba za całą załoge ze wszystkim ( w sezonie)  w żółtej strefie. To już cenowo jak w Polsce a warunki i Adriatyk bez porównania.Tylko ten dojazd, Ale dzięki Iredowi mamy trasę.

 

http://www.dalmacija-camp.com/po/Preise_POL.html

 

A Wy dokąd myśleliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dużą rozpiętość czasową i urlop możemy rozpocząć w połowie czerwca (taniej), lipiec albo sierpień, wrzesień też wchodzi w grę. Dwa tygodnie + dojazd.

Okolice Zadaru  kemping Damacja wygląda imponująco również cenowo 2+1 wychodzi:

 

 21,76 euro/doba za całą załoge ze wszystkim ( w sezonie)  w żółtej strefie. To już cenowo jak w Polsce a warunki i Adriatyk bez porównania.Tylko ten dojazd, Ale dzięki Iredowi mamy trasę.

 

http://www.dalmacija-camp.com/po/Preise_POL.html

 

A Wy dokąd myśleliście?

He nie myślałem,że tylu chętnych na wyjazd,na południu robi sie ciasno dla przyczep,Zadar byłem w okolicy Strigrad -Paklenica .Omisiu  ale pod namiotem na połowe pól to raczej bym nie wjechał chyba ,że pazurami się wpinał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dużą rozpiętość czasową i urlop możemy rozpocząć w połowie czerwca (taniej), lipiec albo sierpień, wrzesień też wchodzi w grę. Dwa tygodnie + dojazd.

Okolice Zadaru  kemping Damacja wygląda imponująco również cenowo 2+1 wychodzi:

 

 21,76 euro/doba za całą załoge ze wszystkim ( w sezonie)  w żółtej strefie. To już cenowo jak w Polsce a warunki i Adriatyk bez porównania.Tylko ten dojazd, Ale dzięki Iredowi mamy trasę.

 

http://www.dalmacija-camp.com/po/Preise_POL.html

 

A Wy dokąd myśleliście?

Faktycznie dość fajny kemping i atrakcyjny cenowo-w czerwcu nawet ok.15E/dobę. My wstępnie planowaliśmy kemp. Bi Village na Istrii-z 5 powodów:

 

1.bliskość-z Kielc ok.1100km

2.dobry i w miarę tani dojazd-Słowacja-autostrada, Węgry-bez winietki, Słowenia -autostrada ,Chorwacja-bez opłat(tak więc koszt to paliwo+ tylko 2 winietki)

3.kemping dość fajnie położony-bliskość Puli i Fazany (można rowerkiem dojechać)

4.dobrze wyposażony (m.in.3 baseny) i dużo zieleni(cień w upalne dni)

5.atrakcyjny cenowo w czerwcu i wrześniu(po wykupieniu za ok.60zł karty ACSI)-19-23E/dobę 

 

http://www.bivillage.com/en/content/canale/Prices_442.aspx

 

...też rozważamy czerwiec lub wrzesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.