Skocz do zawartości

Zbiornik na nieczystości


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wybieram się nad morze i zastanawiam się czy konieczne jest kupno zbiornika na nieczystości czy też mogą one spokojnie wsiąkać pod przyczepę. Nieczystości te będą pochodzić z prysznica oraz ze zlewozmywaka, czyli 99% będzie to woda.

Jeśli posiadacie, to proszę info o pojemności takich zbiorników. Są od 21 do 40 litrów.

Proszę o cenne informacje.

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziko! a chciałbyś stać na takim miejscu, w którym Twój poprzednik przez 2 tygodnie wylewał "tylko" ze zlewu i prysznica? Ja nie i dlatego zupełnie nie rozumiem Twojego pytania.

 

Niedawno widziałem rozstawione Wesołe Miasteczko i pracownicy mieszkali w przyczepach, nie mieli pod nimi żadnych pojemników, tylko rurę podciągniętą pod przyczepę.

 

Pytam dlatego, że w te wakacje pierwszy raz wybieram się przyczepą na wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziko, tak nie wypada, swiadczy to tylko o twoim szacunku do innych uzytkownikow...

 

oni nie beda wiedzieli co ci sie leje i pojada po tobie w swoich myslach ze az milo - jakie bedzie twoje samopoczucie gdy bedziesz sie domyslal ze nie pozostawili na tobie suchej nitki?? :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe wiaderko jest ok!

 

IMO nie jest ok :ok:

używam i jednak co zbiornik to zbiornik :tuptup:

wcale nie musi być "dedykowany",

mam zamiar adoptować taki po impregnacie 20L :)

 

choć pewnie lepsze wiaderko niż lać pod przyczepę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziko, tak nie wypada, swiadczy to tylko o twoim szacunku do innych uzytkownikow...

 

oni nie beda wiedzieli co ci sie leje i pojada po tobie w swoich myslach ze az milo - jakie bedzie twoje samopoczucie gdy bedziesz sie domyslal ze nie pozostawili na tobie suchej nitki?? :tuptup:

 

 

Nie przesadzajmy.... Szanuję wszystkich i nie zamierzałem obrażać żadnego użytkownika. Urażonych proszę o wybaczenie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz dokonać "adopcji" zbiornika?

 

jak się uda to dorobić wlot jak w oryginalnych, zakręcany

takie kanisterki można za grosze dostać, taniej nawet jak wiaderko :tuptup:

 

można też założyć kawałek wężyka na odpływ i wprowadzić do kanistra

 

wiaderko ma dwie wady wizualny i praktyczny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz dokonać "adopcji" zbiornika?

 

Na szybko sprzedam mój pomysł a później będzie z tego fotorelacja :)

 

1) bierzemy beczkę 20l taką prostokątną z normalnym odkręcanym korkiem (5cm średnicy)

2) do tego drugą taką samą beczkę.

3) odcinamy z drugiej beczki ok 2-3cm kołnierz wraz z gwintem i przykładamy do płaskiego boku pierwszej beczki

4) warunek to samo tworzywo PCV obu beczek

5) wycinamy w pierwszej beczce otwór pasujący do wyciętego kołnierza i całość "spawamy" spawarką do plastiku

 

Wydaje się skomplikowane ale beczki mam za darmo a i spawanie plastiku tez będzie mnie kosztowało tyle co małe :tuptup:

i wyjdzie nam coś takiego:

http://www.allegro.pl/item1114501059_zbiornik_na_wode_brudna_fekalia_21l.html

 

Można na aledrogo kupić coś jeszcze większego oryginalnego z kółkami ale po co ... :)

Ktoś opisywał jak mu ukradli oryginalny zbiornik w nocy ... taki raczej nie będzie zagrożony :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego http://www.sklep.s-camp.vot.pl/index.php?products=product&prod_id=208 . Kupiłem go na szrocie części do przyczep za 20 PLN, cały, a że nie wiem do czego używał poprzedni właściciel poszedł na szambo

post-145585-imported-42d54ca2-61bf-4e09-b5a1-d86063b4649d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry czy z dołu?

 

Effendi - podoba mi się Twój tok myślenia :tuptup:

 

To ja mam chyba lepszy (i tańszy pomysł). Sprowokowaliście mnie do myślenia.

Przecież plastykowa podstawa do parasola (ta na wodę) jest idealnym zbiornikiem na nieczystosci.

Co Wy na to?

COś takiego:

http://www.allegro.pl/item1102184066_podstawa_stojak_pod_parasol_ogrodowy_taras_ogrod.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.