Skocz do zawartości

Duża woda !!!


baldtom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wirku, z Jeleniej Góry do Oławy dziś wyjechały jednostki ze straży pożarnej żeby w razie w pomagać wam w ewakuacji.

Jesteśmy z wami i trzymamy kciuki żeby nie przerwało wałów i was nie zalało.

 

Każda pomoc mile widziana, w 97 roku byłem młodszy i przez 3 dni i noce na wałach spędziłem ( parę godzin snu tylko), dziś młodsi walczą pod lasem, bo woda chce się wdzierać do miasta.

 

Dzięki za duchowe wsparcie.

 

 

Noc na sucho, ale niespokojna mnóstwo pracy, by chronić wały, dziś ma przyjść kulminacyjna fala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna relacja z sytuacji z dużą wodą.

Wody przybywa jej stan to 760 czyli brakuje 6 cm - taki stan wody był w 1997 roku, ma być większy stan.

Na razie w mieście sucho, ale zagrożenia są.

 

Przy okazji tej powodzi staje się osobą medialną, bo dziś kolejna rozmowa przed kamerami TV , tym razem TVP Fakty Wrocław, jakoś Ci redaktorzy mnie ściągają przed kamery, bo według nich mówię rzeczowo i siejąc defetyzmów, że gdzieś wysadzają wał czy inne nie sprawdzone plotki.

Nawet już wymieniliśmy wizytówki, aby na kolejny raz się zgadać :hmm:.

 


stan na godz 8 i przybywa

post-139517-imported-c24579f4-4c9c-4e2c-9838-644d92ae3ea5_thumb.jpg

 

ogrom wody jaki płynie i to nie wszystko, nie zmieściło mi się w obiektywie - od brzegu do brzegu

post-139517-imported-fa6d3178-754e-454b-940b-5c2784cd31e8_thumb.jpg

 

Media też są radio Wrocław, RMF, Zet, TV Fakty , TVN24

post-139517-imported-b8c3e622-ff0b-4d6d-abe9-16e80e08771f_thumb.jpg

 

taka sobie rzeczka

post-139517-imported-b2ba2a41-2f25-46c1-85fb-093a5bc195ef_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek, Widziałem cię rano w faktach,gość na poziomie.wrocław szykuje się do wielkiej wody,wojsko obstawiło wały w ratowicach pod czernicą,mówi sie że nie dopuszczą do zalania wrocławia(za duże straty)i jeśli przyjdzie do najgorszego to wysadzą wały po lewej stronie odry(nie sprawdzone informacjie).Pamiętaj Rysiu o kolegach jek będą do obsadzenia kluczowe miejsca w zarządzie TVP :hmm: jedno małe :hmm: postawie :hmm::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek, Widziałem cię rano w faktach
oj jakbym wiedział, że mnie oglądasz w TV pomachał bym do Ciebie, bo leciało to na żywo.

 

A wracając do dużej wody w mieście coraz większy ruch ( czyli coś się dzieje) na sygnale co chwilę policja, straż miejska, straż pożarna, wojsko i to pięć aut z liczną grupą żołnierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przed chwilą TVN24 i młody redaktor mówił nie prawdę mówiąc, że 97 roku przerwało wał w Lipkach przed Oławą i woda poszła przez Siechnice do Wrocławia , a faktycznie było tak, że wał rozerwało w Siedlcach za Oławą i szła do Wrocławia.

Prawdę mówił o obecnej sytuacji, że nie wesoło jest teraz, zagraża nam zalanie z obu stron rzeki z lewej jej strony i a prawej o ile rozerwie wał w Lipkach ( woda płynie tuż przy koronie wału) tak całe miasto pływa :hmm: .

 


Już do stanu z 97 brakuje 2 cm i podnosi się dalej, oby skali nie zabrakło jak w pobliskim Brzegu. Musieli nowy wodowskaz .

post-139557-imported-2b5e1b97-9958-4adf-a7ce-8a6325ca0f2f_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przygotowany do wielkiej wody we wrocławiu,ide teraz nad odre porobić kilka zdjęć.CZekamy do jutra co przyniesie czas. :hmm:

 

[ Dodano: Pią 21 Maj, 2010 16:55 ]

baldtom, Zalało twój dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fala dotarła i jej stan jest taki jak w 1997 roku .

Na razie jest OK jest prąd, gaz, woda wały trzymają - taki stan ponoć ma się utrzymać 50 godz :hmm: to sporo czasu .

Po raz kolejny potwierdza się fakt, iż ludzie w razie nieszczęścia się jednoczą i mobilizują. Mnóstwo gapiów przerodziło się w pomocników i walczą na wałach.

Tak więc oprócz strażaków, wojska i normalni ludzie pracują na wałach, sporo wysiłku to kosztuje, na razie przynosi to efekt, że nie zalewa miasta, ale jeszcze sporo godzin by taki stan utrzymać.

 


media też przekazują informacje.

post-139572-imported-22f28168-2a68-48b4-aa23-030c6590dd33_thumb.jpg

 

jeśli by woda znalazła ujście tą ulica w dół poszła do centrum miasta, a ja musiał bym wyciągać ponton :hmm:

post-139572-imported-9c19e9fd-4275-4b37-8b37-922e831e6c18_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław czeka na wode,dziś noc nie przespana,niby dobytek zabezpieczony ale wszystkiego nie dało się zabezpieczyć dostatecznie. Wiele towaru zabezpieczyliśmy na wysokości 90cm dodając wyższe położenie sklepu na psim polu powinno to wystarczyć.Z drugiej strony jeśli wał zostanie przerwany lub ktoś mu w tym pomoże może był różnie.Jest cel najważniejszy ocalić miasto wrocław przed kolejnym zalaniem, żeby nie powtórzył sie rok '97 takie założenie samorządowców i sztabu kryzysowego.Obawiam się że te słowa mogą być przewodnie dla myśli wysadzenia wałów i skierowania wody jak najdalej od centrum.Oby moje przemyślenia i słowa okazały się bzdetami, jak zawsze zresztą.Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pią 21 Maj, 2010 20:55 ]

Z ostatniej chwili:Dobrzykowice do ewakuacji,Zgorzelisko do ewakucji wały w łanach będa wysadzone sprawdza sie mój czarny scenariusz obrony Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.