Skocz do zawartości

Podłączenie gnaizda przyczepy


lukpyr

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o lodówkę w czasie jazdy, zawsze jest na gazie ( producent dopuszcza taką możliwość)

Ciekawe skąd taka informacja o możliwości jazdy z lodówką zasilaną gazem.

A i jeszcze jedno po co 2,5mm do pinu nr 8 (światło cofania) w gnieździe 13 pin-owym.

Ale pewnie to pomyłka i chodziło o 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli chodzi o lodówkę w czasie jazdy, zawsze jest na gazie ( producent dopuszcza taką możliwość)

Ciekawe skąd taka informacja o możliwości jazdy z lodówką zasilaną gazem.

A i jeszcze jedno po co 2,5mm do pinu nr 8 (światło cofania) w gnieździe 13 pin-owym.

Ale pewnie to pomyłka i chodziło o 9.

 

Masz rację , najpierw napisałem Nr. 8 jako 1,5 mm2 i pomyłkowo napisałem jeszcze raz, powinno być Nr. 9 2,5 mm2 ( zasilenie plus stały) .

Wersja uproszczona instalacji 13 pinowej ( Nr 11, 12 wolne)

 

07926692187154617706.jpg

 

Jeżeli chodzi o lodówkę , instrukcja obsługi wydana przez Knausa .

 

24876768987153508221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem, to u mnie też tak jest, tzn wewnątrz przyczepy 12V jest podpięte do p/mgielnego

jak widać rozwiązanie stosowane np przez Holendrów

 

Mam zamiar to zmienić i wyprowadzić dodatkowy przewód z gniazdem zapalniczki

u mnie jest identycznie i takie rozwiązanie mi pasuje :hehe: na czas jazdy wyciągnę tylko żarówkę ze światła przeciwmgielniego w samochodzie, żeby nie obciążać za bardzo instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście. Zwykła przyczepa korzysta z 7 pinów. Kupisz tylko przejściówkę.

Tak jest jeśli chodzi o przyczepę o DMC do 750 kg,cięższe przyczepy rejestrowane od jesieni ubiegłego roku powinny posiadać światła cofania a tego na 7 pinach nie można zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem, to u mnie też tak jest, tzn wewnątrz przyczepy 12V jest podpięte do p/mgielnego

jak widać rozwiązanie stosowane np przez Holendrów

 

Mam zamiar to zmienić i wyprowadzić dodatkowy przewód z gniazdem zapalniczki

u mnie jest identycznie i takie rozwiązanie mi pasuje :hehe: na czas jazdy wyciągnę tylko żarówkę ze światła przeciwmgielniego w samochodzie, żeby nie obciążać za bardzo instalacji :)

 

u mnie nie przejdzie, mam przeciwmgielne tam gdzie postój - żarówka dwuwłókowa

tak jak pisałem, mam instalację gniazda zapalniczki w bagażniku (ford tylko poskąpił na samo gniazdo)

zrobię kabelek z wtykiem zapalniczki w przyczepie i nawet na postoju mogę mieć wtedy 12V w budce

korzystając z aku auta (nie mam aku w przyczepie)

 

chyba jest to najprostsze wyjście i na razie najtańsze

 

nie chce mi się dłubać znowu w instalacji i dorabiać gniazdo 13pin, dla jednej żyły

(świateł cofania i tak nie mam w budce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem, to u mnie też tak jest, tzn wewnątrz przyczepy 12V jest podpięte do p/mgielnego

jak widać rozwiązanie stosowane np przez Holendrów

 

Mam zamiar to zmienić i wyprowadzić dodatkowy przewód z gniazdem zapalniczki

u mnie jest identycznie i takie rozwiązanie mi pasuje :hehe: na czas jazdy wyciągnę tylko żarówkę ze światła przeciwmgielniego w samochodzie, żeby nie obciążać za bardzo instalacji :)

 

jacekwwa,aby nie wyciągać żarówki w samochodzie możesz zmienić gniazdko przy haku holowniczym na takie z mikro-wyłącznikiem.Po włożeniu wtyczki przyczepy, mikro-wyłącznik odcina zasilanie św.p-m w samochodzie a świeci się tylko w przyczepie.

Takie gniazdka są 7 i 13-pinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając przyczepę pod gniazdo powinno być zasilanie na 12 V ale okazało sie ze jest to dopiero po włączeniu światła przeciwmgielnego. Czy to jest normalne podłączenie w kempingach, jak to obejść. Przecież nie będę cały czas jechał na przeciwmgielnym światłe :piwko: Gniazdo jest podpiete prawidłowo jak pod przyczepy

 

 

Pozycja Przednia strona 13-pol wtyczki Jäger

1/L Kierunkowskaz lewy

2/54G Przeciwmgłowe

3/31 Minus-dla 1do8

4/R Kierunkowskaz prawy

5/58R Prawe pozycyjne

6/54 Hamulce

7/58L Lewe pozycyjne

8 Swiatło cofania

9 Zasilanie kampingu

10 Zasilanie lodówki

11 Minus dla lodówki

12 ew, polacz, ładowanie batteri campingu

13 Minus-dla 9

 

Uwaga

Zasilanie lodówki tylko przy pracującym silniku.(pozycja 10)

 

Oświetlenie w srodku campingu 12V generalnie od samochodu przez poz.9 (i też pompy wody).

 

pozycje 11 i 12 maja tez różne połączenia, poszczegółne fabryki mogą mieć inny schemat połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest identycznie i takie rozwiązanie mi pasuje :piwko: na czas jazdy wyciągnę tylko żarówkę ze światła przeciwmgielniego w samochodzie, żeby nie obciążać za bardzo instalacji :hehe:

 

sprawdź tylko jakim przewodem jest prowadzona instalacja światła przeciwmgielnego w aucie do samego gniazda,bo jak 1,5 mm2 lub mniej to może ci się zadymić w bagażniku i nie lekceważ tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o pomoc.

- w samochodzie jest gniazdo 7 pinowe (12N)

- w przyczepie wtyczka 13 pinowa typu WeSt Multicon

Wtyczka idealnie pasuje do gniazda ale mam tylko światła zewnętrzne.

I teraz nie wiem co robić?

Czy zmienić wtyczkę też na 13 pinową ale "normalną" i dokupić przejściówkę czy zmienić gniazdo w samochodzie na 13 pinowe WeSt Multikon. A może poprzepinać coś w gnieździe i we wtyczce i zrobić 12S? :hehe:

 

PS. W przyczepie mam akumulator, więc wszystko w środku (poza lodówką) chodzi mi jak złoto.

Jednak ładowanie podczas jazdy akumulatora pokładowego (choćby tylko to, lodówkę pies trącał.) trochę by się może przydało...

A może zostawić tak jak jest? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.