Skocz do zawartości

Radio w budzie


pawelptak

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wyrzucam wszstko z przyczepy co ma w nazwie audio , wideo , tv , anteny , głosniki itp , jeno malutki odtwarzacz co by mi walce francuskie grał w nocy ! Muszę ją odciażyć ! :ok::ok::)

 

 

ale czapek nie wyrzucaj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Samochodowe potrzebuje strasznie dużo prądu.

 

Przy cichym słuchaniu radia pobór 0,2A, płytka i nieco głośniej 0,4A. Max volume 0,5A. Trochę bierze, ale źle nie jest :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia samochodowe potrzebuja zabudowanych głosników i zewnatrznej anteny a mnie szkoda było robic dziury

 

dlatego zamontowałem budzik z radiem. mam dwa w jednym wiem którajest godzina i mozna posłuchac radia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalację puszczoną oraz "pudełko" w schowku na radyjko (fotka w moim wątku). Wymieniłem radio (przy okazji zmiany auta) na CD/mp3. Dotychczasowe nie czytało empetrójek.

Oprócz tego zawsze mogę zapuścić muzykę z laptopa ... oj mam tam tego trochę! Szantymen znalazłby dla siebie. I fani muzyki gitarowej, poezji śpiewanej, muzy turystycznej i jeszcze paru innych ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie szkoda było robic dziury

 

 

piotr5 wydaje mi sie zeby nie dziurawic budki mozna kabel antenowy puscic otworem ujscia brudnej wody (albo innym), zreszta mozna kupic przejscie, a jeszcze w niiny raze zrezygnowac ze sluchania fal radiowych na rzecz CD.

jeden woli samochodowe drugi przenosne

a mam jeszcz pytanie, jakich parametrow zastosowac zasilacz, bo na razie pod prostownik podlaczylem, a na elekto to sie znam ze umiem zmierzyc gdzie + a gdzi -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowac ze sluchania fal radiowych na rzecz CD.

 

jesli nie chce słuchac radia właczam laptopa

 

ale na wyjazdach czesto słucham wiadomosci robiac dzieciom sniadanie bo pózniej nie mamy czasu siedziec w przyczepie tylko jezdzimy zwiedzac albo wycieczki rowerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jutro zabieram się za montaż głośniczków, mam dwa głośniki niskotonowe i 4 wysoko tonowe, tak jak z głośnikiami o wysokim tonie nie będe miał problemu zamontować, tak cały czas myśle gdzie zamontować niskie tonki (13cm średnicy - philips oryginał VW, montowane seryjnie w Audi, VW, Seatach etc.) :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAWELPTAK,zasilanie odtwarzaczy samochodowych wygląda tak.Przewody dodatnie przeważnie dwa (czerwony i żółty) łączymy razem oraz Zerowanie (czarny) reszta w jednej kostce to głośniki (zielony,zielony z paskiem),(szary,szary z paskiem),(biały,biały zpaskiem).... i .....zapomniałem jeszcze o czwartym głośniku(kolor),ale nie trudno się domyślić.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Wasze posty i widzę jak liczycie każde 0,1 A to zastanawiam się czy chodzi tu o przyczepkę czy o prom kosmiczny. W Apollo 13 jak mięli problem z zasilaniem to odłączali wszystko więc wyłączcie odbiorniki i zapalcie świece. Ale nie o to chodzi. Relax i odpoczynek to słuchanie ćwierkania ptaków, szumu fal, drzew i muzyczki też. Nie musi to być od razu 1000W. Pomyślcie o radiach i innych odbiornikach na 12V. Jak popatrzycie to większość sprzętu ma zasilacze i obniża napięcie do 12V. A jak ktoś coś kuma elektroniki to można przerobić ( odłączyć ) zasilacz w dowolnym odbiorniku i podpiąć z ominięciem układu zasilająco -prostowniczego np w tunerze SAT, Czy w radiu zasilanym z 230V. Tam wszędzie są układy zasilająco-prostownicze, które obniżają napięcie do 12V i czacem na 5. Mała przeróbka omija nam konsumpcję prądu i to czasem o 60-70%.

A jeśli chodzi o radia samochodowe to najwięcej zżerają w czasie odtwarzania płyt, można odłączyć 2 głośniki i słuchać tylko na 2 w STEREO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebuje porady, co się stanie gdy do samochodowego radyjka podłączymy głośniki o impedancji 8 omów? Te radyjka przystosowane są z tego co wiem do 4 omów.

A z doświadczenia wiem, że podłączając głośniki 4omowe do wzmacniacza z wyjściem 8 omów fajczyły się bezpieczniki wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady, co się stanie gdy do samochodowego radyjka podłączymy głośniki o impedancji 8 omów? Te radyjka przystosowane są z tego co wiem do 4 omów.

A z doświadczenia wiem, że podłączając głośniki 4omowe do wzmacniacza z wyjściem 8 omów fajczyły się bezpieczniki wzmacniacza.

 

Nie radze podejmować takich prób. Co prawda na niskiej mocy wyjściowej nic nie powinno się stać. Ale i tak końcówki mocy wzmacniacza będą mocno obciążone i mogą ulec uszkodzeniu. Poza tym nigdy nie osiągniesz pełnej mocy wyjściowej radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.