Skocz do zawartości

Radio w budzie


pawelptak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podłączysz 8 omów do wyjścia 4 omy nic się nie stanie (prąd płynący przez głośniki będzie mniejszy). Gdybyś zrobił odwrotnie, to z tego co piszesz już wiesz co się stanie. Oczywiście aby osiągnąć optymalne parametry dźwięku, trzeba podłączyć prawidłowe głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie i ja zabrać głos w sprawie radyjka.

1.

W poprzedniej p-pie miałem prawdziwe stereo, subwoofer wbudowany w odpowiednim miejscu, 2 dobre średnio/górne głośniki i markowe radio.

W obecnej p-pie mam prawdziwe stereo, subwoofer wbudowany w odpowiednim miejscu, 2 dobre średnio/górne głośniki i markowe radio.

W następnej też tak będzie...

2.

Tak, bo lubię dobry dźwięk*, to moja praca, chleb i hobby.

Kocham dźwięki natury ale i radio, takie moje ulubione, znana stacja ale nie komercha bo nie nawidzę gdy tzw. "dobre radio w kółko gra 200 tytułów" dlatego tak jak niektórzy z Was, słucham "Trójki". A to co tam grają, docenia się raczej przy dobrym brzmieniu, nie na pukawkach**. Powtarzalność repertuaru... hm... może 10% /tydzień, ale to repertuar tej stacji do mnie trafia najlepiej. "Przeboje" mnie nie interesują bo są plastikowe.

STEREO - to jedyna trafna forma odtwarzania dźwięku. Reszta to efekciarstwo.

Tak więc lubię słyszeć wszystko co w swoim brzmieniu utwór prawdziwych artystów w sobie zawiera.

* - dobry dźwięk NIE RÓWNA SIĘ głośny. Mam do dyspozycji 2x12W + 1x25W na subwoofer. Nigdy nie musiałem się oszczędzać pod względem zużywania energii gdyż nie wyciskam mocy z tego co mam w dyspozycji, tylko zadbałem jakość brzmienia a tu się wychwalę , że mam to już dopracowane i ze względu na swoją wiedzę, nie chcę ani słowem niczego negatywnie komentować w tym wątku.

**- to że coś w ogóle gra, nie oznacza że gra dobrze. To moje motto.

 

3.

ZAWSZE można podłączyć do każdego kanału, każdego wzmacniacza*** głośnik o impedancji i mocy większej, niż określone fabrycznie parametry tego wzmacniacza. Na ogół od 4 ohm wzwyż i to w niczym, w sensie techniczno-fizycznym nie szkodzi.

 

***- Każde urządzenie wyposażone w głośnik, bądź wyjście na głośnik(i) lub słuchawki wyposażone jest w odpowiedni do takiego obciążenia wzmacniacz.

 

4.

Jeśli mógłbym w tej materii komuś pomóc....

 

PS. Tuż poniżej link do - jak dotąd, mojego najgłośniejszego w życiu stwora, ale to nie dla jakości, raczej dla pokazu możliwości.

 

AUDIOFILOM i Wam - Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja nabyłem w drodze kupna następujące radyjko:

http://allegro.pl/item1174808290.html

 

W zasadzie to ja i tak przed przyczepką wolę brać gitarkę i sobie pograć :ok:

 

I tego Ci zazdroszczę !!! Tzn nie radyjka, tylko umiejętności manipulowania palcami po strunach.

Od zawsze marzy mi się zaśpiewać dla mojej ukochanej : "Nie mogę Ci wiele dać" Perfectu

I gitarra chyba na zawsze pozostanie w sferze marzeń. Ale mam alternatywny pomysł:

Karaoke na dziko, tylko że z przyjaciółmi ;(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - jak pierwszy raz wziąłem (w szkole średniej) gitarę pod namioty, to moi szczerzy przyjaciele zasugerowali, żebym więcej jej ze sobą nie zabierał ;( .

W zasadzie to do dzisiaj nei wiem, czy ta struna pękła "niechcący", czy to nie było celowe działanie ;(

 

Moja dziewczyna (obecnie żona) była moim pierwszym nauczycielem i bardzo, a nawet BARDZO cierpliwym słuchaczem.

 

Ale na zasadzie, że w cyrku to i słonia pierdzieć nauczą - kilku kawałków się nauczyłem. ;(

Ostatnio ćwiczę też harmonijkę.... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, ponieważ poruszany jest temat radia w przyczepie a nie jestem w tej dziedzinie specjalistą chciałem prosić o rade . Mianowicie co roku przebywam w Grecji i jest to z reguły całkowite odludzie a nie zabieram ze sobą laptopa jedyny kontakt z Polska i wiadomości z niej czerpie z radia .Problem polega że mogę go słuchać tylko póżnym wieczorem i to nie zawsze ponieważ tylko wtedy jest normalny odbiór . Ineresuje mnie sposób jak ten odbiór można polepszyć . Zaznaczam że nie chcę zabierać ze sobą anteny satelitarnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cichym słuchaniu radia pobór 0,2A, płytka i nieco głośniej 0,4A. Max volume 0,5A. Trochę bierze, ale źle nie jest :ok:

 

 

skoro wykopany temat to się podepnę - czy wartości podane powyżej wynikają z pomiarów? 

0,5A to 6w, czy możliwe jest aby radio samochodowe pobierało tak mało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.