Skocz do zawartości

Zawartość szafy


Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie jest poważna kwestia wśród tych technicznych problemów ale mimo to zapytam .

Co macie w szafie przyczepki ? Bo u nas jest tylko pustka i pręt do wieszania wieszaków .A ja nie przewiduję brania ubrań które by mogły wisieć na wieszakach . Brak mi więc półek.

Zeby nie mnożyć wagi i prac przy przeróbkach pomyślałam o takich półkach materiałowych ,namiotowych ale nie wiem czy to się sprawdzi.W IKEA można kupić za 9 zl a na allegro za 12scie.

A druga rzecz , czy na dzień chowacie pościel do tych skrzyń na których są siedziska ? A jeśli tak to jak , tak luzem ?

Bo jakoś tak głupio rzucać ta pościel w te skrzynie gdzie cały rok leżą przedsionek i namiot.

Ot , takie kwestie błahe ale dla młodego karawaningowca też istotne :hmm:

Z pewnością takich "głupotek "przypomni nam się więcej jak zaczniemy użytkować przyczepę , z góry więc przepraszam za te pytania ale ponoć nie ma głupich pytań .... :niewiem:

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam

w naszym przypadku przyczepa sluzy do spania a zycie toczy sie w przedsionku wiec nie widze potrzeby chowania poscieli codziennie rano :niewiem:

szafe zawsze mozna przerobic i wstawic wyjmowane polki skoro nie wozisz nic co mozna powiesic :hmm:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również kupić półki siatkowe np. w Castoramie ( właśnie do zabudowy szaf. Są płytkie i głębokie, nic z nich nie wypadnie, są stałe i wysuwane, bardzo poręczne, lekkie i tanio jak barszcz) - ja tam zawsze jakąś koszulinę, wiatrówkę, sukienkę powieszę w swojej szafie.

 

Ps. Sukienka nie należy do mnie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas życie toczy się w przyczepie. Śpimy, gotujemy, wszelkie rupiecie są wewnątrz. W szafie wykorzystujemy zwykłe wieszaki jak w domu. Kurtki, polary, jeansy wiszą w szafie (choć zanim nie kupiłem wieszaków też myślałem o przeróbce na półki). Nawet podczas przemieszczania ubrania nie spadają. Drobniejsze rzeczy są w szafkach.

 

Pościel praktycznie zawsze jest na łóżku. Mamy dwa więc sypialnia jest stała, szykowanie posiłków i jedzonko przy drugim stole lub na zewnątrz.

W skrzyniach na pościel zazwyczaj podróżują inne rupiecie - dmuchany materac, zapasowy koc, śpiwór, poduszki i inne pierdoły :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również kupić półki siatkowe np. w Castoramie ( właśnie do zabudowy szaf. Są płytkie i głębokie, nic z nich nie wypadnie, są stałe i wysuwane, bardzo poręczne, lekkie i tanio jak barszcz)

 

Półki siatkowe ! To jest myśl .Dzięki :hmm:

 

Jak rok temu wypożyczyliśmy przyczepę to okazało się, że w czasie jazdy wszystko co nie było dobrze zabezpieczone zlądowało na podłogę. Dużych szkód nie było poza słoikiem z oliwkami co stał w lodówce i się jakoś otworzył a zawartość się przemieściła poza słoik :niewiem:

Obmyślam więc teraz sobie co i jak rozmieścić w przypadku gdybyśmy robili jakąś większą trasę .

Rozkładanie przedsionka nie wchodzi wtedy w grę a w środku potrzeba maksymalnie dużo miejsca- to odnośnie chowania pościeli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafie wieszamy na wieszakach kurtki, polary, sukienki żony i co tylko się da , a po niżej zamontowałem półkę ze sklejki 3mm i też coś tam żonka poukłada.

Łóżka nie ścielimy ponieważ siedzimy, gotujemy i jemy w przedsionku, a jak jest potrzeba posiedzieć w przyczepie to śpiwory składam w pokrowce zajmują niewiele miejsca, pościeli nie używamy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co macie w szafie przyczepki ?

 

ja też miałem tylko drążek ale szybko przerobiłem na 3 półki z cieniutkiej sklejki 6mm :niewiem: do boków szafy małymi wkrętami przykręciłem listwy podporowe i na nich sobie leżą owe półeczki :hmm: u nas rozwiązanie sprawdza się w 100% :hmm:

 

A druga rzecz , czy na dzień chowacie pościel do tych skrzyń na których są siedziska ? A jeśli tak to jak , tak luzem ?

 

jeśli już chowamy pościel to zanim włożymy je do bakist to pakujemy w takie zapinane foliowe torby które zostały kiedyś od kocy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wieszakach wiszą nasze ubrania - polary, kurtki,spodnie,jakaś kiecka

z boku na rurce wisi ta materiałowa rozkładana pułeczka i tam trzymamy dzieciakowe buciki

ubrania dzieci są w szafkach w sypialni.

pościel zazwyczaj sprzątam do kufra pod siedzeniem w salonie

nie musze podnosić siedzenia bo mam otwierane wszyskie schowki z boku.

w schowkach mam czyściutko

przedsionek woże w łazience :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli jednak ta materiałowa półka u kogoś jest w użytku? Zastanawia mnie czy nie wygina się pod ciężarem i nie zmienia w cienki sznurek :-)

Nad przykręceniem półek też myślałam ale to wydaje mi się ostatecznością wolałabym jakieś proste rozwiązanie (łatwo demontowalne)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił półki to ich nie przykręcaj. Przykręć podpórki, a półki połóż na nich żeby można szybko przerobić na szafę jeśli okaże się jednak, że polary i kurtki muszą gdzieś wisieć. Te materiałowe to chyba tylko na bieliznę i koszulki bo pewnie się powyginają pod jeansami (też je kupiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obmyślam więc teraz sobie co i jak rozmieścić w przypadku gdybyśmy robili jakąś większą trasę .

Rozkładanie przedsionka nie wchodzi wtedy w grę a w środku potrzeba maksymalnie dużo miejsca- to odnośnie chowania pościeli .

 

Moje wakacje z przyczepą to głownie trasa - zatrzymuję się na jeden lub dwa dni i jadę dalej. W związku z tym w ogóle nie korzystam z przedsionka, nawet go nie zabieram, bo po co niepotrzebnie obciążać przyczepę? W zasadzie całe życie toczy się wewnątrz przyczepy - szczególnie jak pada deszcz. I żeby nie zaplątać się w bałaganie zabieram tylko to, co jest niezbędne. Nie zabieram rzeczy, które "mogą się przydać" ale nigdy się nie przydają, tylko podróżują ze mną kilka tys. km.

 

Wracając do głównego tematu: w szafie wiszą kurtki, spodnie i koszule, podkoszulki i bielizna jadą w schowkach pod sufitem. Zauważyłem, że jeśli w szafie wisi mało ubrań to czasami spadają w drodze. Jak jest większy "tłok" to wszystko dojeżdża w pozycji wiszącej.

Podobnie jak John używam śpiworów - łatwo je spakować i nie zabierają miejsca.

W bakistach pod siedzeniami wożę składane krzesełka i stolik, mały walizkowy grill, buty, zapasowe środki higieny i dodatkowe ręczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te półeczki mam dokładnie takie:

http://www.allegro.pl/item955722434_polka_skladana_dla_dzieci_na_rozne_drobiazgi.html

kupiłam po 14,99 w Tesco

pierwotnie wisiały w pokoju dzieci ale jak prosiłam o posprzątanie pokoju - pakowałay tam dosłownie wszystko diabełki małe

 

nic się ze zwija

są usztywnione

 

nic też nie wypada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.