Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 450FU


Wojteksw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo ładna przyczepa. Gratulacje!

Zwłaszcza przypadł mi do gustu układ części kuchennej - genialny jest ten zestaw palników pod ścianą - dzięki temu z przodu jest sporo miejsca na przyrządzenie potraw, a ponadto żadne dziecko nie sięgnie do rozpalonego garnka.

Tak na marginesie - gdzie najlepiej szukać używanych przyczep w Niemczech? Na ebay-u czy są jakieś strony wyspecjalizowane w tej tematyce?

 

______________________________

 

Poszukałem, pogoogleałem i znalazłem www.mobile.de. Jest nawet kilka przyczep które by mnie interesowały :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że przyczepa sie podoba. Ja korzystałem z tej samej strony tylko eu. bo jest czę

ściowo po polsku i łatwiej szukać dla przykładu link http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/searchresults.html?pageNumber=2&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=13300&makeModelVariant1.modelDescription=450fu&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&category=Caravan&minConstructionYear=2007&maxConstructionYear=2010&lang=pl

 

[ Dodano: Pią 19 Mar, 2010 19:52 ]

Następny etap mam załatwiony, dywaniki kupione i dopasowane.

W przyczepie robi się bardzo przytulnie, nabiera odpowiedniego blasku.

Do łazienki kupiłem gotowca, trudno było dopasować wymiar i kształt, ale w miarę dobrałem. Pozostałe przycinałem i dałem do obszycia.

 

 

66647995167959493192.jpg

 

 

41717866245088078983.jpg

 

09887121694410351848.jpg

 

77863129153429982980.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tymi dywanikami to świetny pomysł :niewiem:

Mam nadzieję, że tego nie opatentowałeś bo zamierzam w niedalekiej przyszłości wykorzystać ten pomysł :hmm:

Czy ten dywanik z łazienki podkleiłeś czymś żeby się nie przesuwał? Inaczej chyba łatwo by było niezłego orła zaliczyć :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dywaniki to zawsze tak robię do każdej nowo nabytej przyczepki. Wykładzina kupiona na metry bieżące w Komforcie. Zabawa w przyczepie, to znaczy papier szary na podłogę i wykonanie szablonów, najtrudniej było przy umywalce. Następnie wycinanie wykładziny według szablonów i ponownie do firmy Komfort w celu obszycia, cena 6 zł. za mb. W łazience wykładzina nie jest przyklejana aby zdejmować do mycia. Tańce są zabronione a więc jeszcze nikt nie ucierpiał. My generalnie w przyczepie chodzimy boso i wykładzina jest mi niezbędna. Jeżeli Ktoś chce mogę wykonać jeszcze kilka fotek ze szczegółami. Obecnie jestem na etapie opracowania zasłonki na drzwi, efekty pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - pomysł fajny. Zanim napisałes ostatniego posta powiedziałem o tym żonie. A ona - ale to przecież bez butów trzeba chodzić ... ;-)

 

W zasadzie to będzie pierwszy nasz sezon z pełnym przedsionkiem (wcześniej mieliśmy tylko zadaszenie/tropik). Być może zmieni zdanie po tym sezonie, bo na razie nie chce się jej zdejmować butów. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteksw jak można to ja poproszę o więcej szczegółów. Czy ta wykładzina jest podgumowana spod spodu jeśli nie to czy nie jeździ po podłodze jak się chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładzina dywanowa nie posiada podłoża gumowanego ale mimo to bardzo ładnie przylega do podłogi i mam nawet problem z przesunięciem jej. Starałem się dokładnie wyciąć aby w miarę przylegała do ścian i do innych elementów, pamiętając aby pozostawić widoczną poziomicę . Dywanik łazienkowy kupiony jako gotowy, bez przycinania. Trzyma się bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o zdejmowanie butów to jest to na pewno problem, ale my z przyczepą jeździmy główni w rejony takie jak Chorwacja , całe życie toczy się w przedsionku a przyczepa jest głównie sypialnią, dlatego chodzimy w kapciach lub boso, nawet posiłki są robione w przedsionku bo w przyczepie jest za gorąco.

 

38009021374174982157.jpg

Tak wygląda wykładzina pod spodem, najtrudniejszy element do wycięcia przy umywalce, trzeba pamiętać aby nie zamienić spodu z górą po zrobieniu szablonu.

 

 

85432733759200133987.jpg

Tak wygląda dywanik łazienkowy pod spodem

 

 

03066051286638748830.jpg

Poziomica przy wejściu.

 

Za kilka minut pokażę, jak wygląda wejście do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteksw, czytam o tej wykładzinie i u mnie w przyczepce zrobiłem prawie identycznie jak Ty.Wykładzina też kupiona w Komforcie ale ja kupiłem tzw."przemysłową do intensywnego użytkowania" ( kolory i wzory bardziej nam odpowiadały) ,kosztowała sporo ale obszycie miałem za free. A do brodzika dałem taką łazienkową piankową ,też z metra kupioną.Ta Twoja w brodziku jest ładna tyle tylko ,że po kąpieli bardzo nasiąknie wodą bo ma bardzo gruby i wysoki włos i pewnie trzeba ją wykręcać.

A poza tym to też zawsze na bosaka w przyczepce a całe życie łącznie z jedzeniem to w przedsionku :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteksw, czytam o tej wykładzinie i u mnie w przyczepce zrobiłem prawie identycznie jak Ty.Wykładzina też kupiona w Komforcie ale ja kupiłem tzw."przemysłową do intensywnego użytkowania" ( kolory i wzory bardziej nam odpowiadały) ,kosztowała sporo ale obszycie miałem za free. A do brodzika dałem taką łazienkową piankową ,też z metra kupioną.Ta Twoja w brodziku jest ładna tyle tylko ,że po kąpieli bardzo nasiąknie wodą bo ma bardzo gruby i wysoki włos i pewnie trzeba ją wykręcać.

A poza tym to też zawsze na bosaka w przyczepce a całe życie łącznie z jedzeniem to w przedsionku :ok:

 

Masz rację ta wykładzina łazienkowa nie nadaje się do prysznica, tak jak wcześniej napisałem dostosowuję przyczepę pod własne potrzeby (Chorwacja), tam każdy jak wraca do przyczepy to najpierw wskakuje pod prysznic na campie. Jeżeli będę korzystał z naszego brodzka to trzeba wyjmować dywanik. Ten dywanik ma tą zaletę, że wchodząc rano boso do łazienki jest bardzo przyjemnie. Inaczej przygotowuję przyczepę w góry a inaczej nad jeziora czy do Chorwacji. Dla przykładu podam, że do Chorwacji nie nadają się śledzie aluminiowe do przedsionka a tylko stalowe gwoździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wejście, poprzednie frędzle już się opatrzyły a więc wystawię do sprzedaży. Teraz małżonka wymyśliła coś takiego. Nadmieniam, że oryginalna moskitiera w drzwiach pozostaje.

 

wat4927i.jpg

Mocowanie drążka

 

 

wat4929i.jpg

Drążek po zamocowaniu

 

 

wat4931i.jpg

Od strony przyczepy

 

 

wat4932i.jpg

Widok z zewnątrz

Dla zainteresowanych podam szczegóły w terminie następnym bo dziś już odpoczywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.