Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 450FU


Wojteksw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

piekna moglbys powiedziec cos wiecej o tej zaslonce i gdzie kupiles

 

Paski można kupić w Leroy Merlin oraz w OBI w cenie około 50 zł. za wym. 90x200cm, ja takie kupiłem 2 szt.

wat4936i.jpg

Dlatego 2 szt. aby można było rozsunąć na boki jak się wnosi różne przedmioty do przyczepy to nie przeszkadzają (np. podczas pakowania)

 

wat4937i.jpg

A tak wygląda po założeniu 1 szt. według małżonki nitki były za rzadko ( kwestia gustu)

 

wat4935i.jpg

Etykieta pasków dekoracyjnych.

Jeżeli są pytania, to odpowiem z przyjemnością.

Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wojtek i Krzyś - a co Wami kierowało, że poziomicę w środku zamocowaną na stałe polecacie? Jakie ma to rozwiązanie plusy? Ja mam identyczną mini-poziomiczkę, mogę ją położyć na zaczepie, na podłodze, na pewno nic na nią nie spadnie, nikt nie nadepnie .... :ok:

Podajcie jakieś ZA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na razie jest na ramie, ale znajdę jej bezpieczne miejsce w środku.

Do tego jest krzywo zamocowana i wożę ze sobą 50cm budowlaną.

Czasami trzeba się rozłożyć na deszczu, a wtedy załoga ze środka pokieruje mną gdzie podkręcić, a gdzie opuścić.

Przede wszystkim jest to ciekawy pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze montuję przy wejściu, powiem tak z przyzwyczajenia. Kiedyś chciałem aby była jak najbliżej lodówki, bo dobrze pracowała jak było prawidłowo wypoziomowane. Teraz lodówka jest po drugiej stronie na przeciwko wejścia, ale tak pozostało. Jeszcze nikt nie uszkodził mi tej mini poziomicy, koszt tylko 7 zł, a więc nie problem.

 

[ Dodano: Sob 24 Kwi, 2010 10:59 ]

Instalacja anteny satelitarnej, analogowa idzie na sprzedaż.

Antena zakupiona, parametry techniczne http://www.technisat.pl/index2cd0.html?nav=Anteny_satelitarne,pl,54-71-133

 

dscn2563i.jpg

 

dscn2565i.jpg

 

 

dscn2566i.jpg

 

Antena wykonana bardzo dobrze, dostarczony uchwyt do mocowania do ściany raczej nie będzie przydatny , bo nie będę robił dziur w poszyciu przyczepy. Tymczasowo wykonałem maszt z rury kanalizacyjnej ( tylko do testów, bo jest bardzo ciężka ). Szukam rur aluminiowych do wykonania masztu składanego. Dokupiłem też przyrząd do szukania sygnału, Sat –Finder tej samej firmy co antena, wcześniej połaszczyłem się na zwykły ( Chiny ), totalna pomyłka. Pierwsze ustawienie anteny zajęło mi około 10 min, teraz około 2 min. Korzystam z kalkulatora http://www.satlex.net/pl/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=W&location=52.25%2C21.00&la=52.25&lo=21.00&country_code=pl&diam_w=40&diam_h=45 ustawień anteny i zwykłego kompasu bardzo polecam, przydatna strona. Można przed wyjazdem ustalić dokładną pozycję pobytu i zapisać dane do ustawień anteny.

Odbiór programów idealny, współpracuje z mini dekoderem TechniSat (telewizja N na kartę)

 

[ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 10:09 ]

Osoby podróżujące po krajach takich jak Włochy ,Chorwacja wiedzą jaką istotną sprawą jest odpowiednie odprowadzenie ciepła od pracującej lodówki. Dlatego postanowiłem wykonać takie odprowadzenie małym nakładem finansowym, praktycznie za kilka złotych. Wentylatorek pochodzi od zasilacze komputerowego , kilka płaskowników aluminiowych i wyłącznik z podświetleniem. Wentylatorek zamontowany w górnej kratce wentylacyjnej lodówki. Przy montażu trzeba zwracać uwagę na kierunek obrotów wentylatorka, gorące powietrze ma być oddawane na zewnątrz. Wyłącznik montujemy w dowolnym miejscu wewnątrz przyczepy, tak aby był dobry dostęp. Zastanawiam się jeszcze czy może dorobić płynną regulację obrotów wentylatorka, zobaczę jak będzie się sprawował. Fotki wykonanej pracy i wygląd wyłącznika.

dscn2593i.jpg

 

dscn2592i.jpg

 

dscn2595i.jpg

 

dscn2596i.jpg

 

[ Dodano: Nie 30 Maj, 2010 13:41 ]

A tak wygląda przedsionek.

dscn2623i.jpg

 

[ Dodano: Pią 18 Cze, 2010 09:11 ]

W ramach dalszych usprawnień przyczepy postanowiłem wykonać i zamontować wskaźnik poziomu wody w zbiorniku stałym. Zbiornik ten jest zamontowany pod siedziskiem a więc często można przegapić kiedy woda się kończy i dopuścić do zapowietrzenia się instalacji. Wskaźnik wykonam na bazie gotowego zestawu AVT. Jeżeli będą zainteresowani to temat dokładnie opiszę i umieszczę fotki.

http://sklep.avt.com.pl/p/pl/48877/uklad+kontroli+poziomu+cieczy+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

 

[ Dodano: Pią 18 Cze, 2010 20:33 ]

dscn2647i.jpg

Trochę zabawy i płytka jest zmontowana. Diody ledowe nie są zamontowane na płytce bo będą przeniesione w inne widoczne miejsce.

 

 

dscn2643i.jpg

Sensor na płytce, który dodano nie nadaje się do naszych zastosowań i będzie wykonany inny.

 

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:48 ]

W zamian płytki-sensora wykonałem taki czujnik

dscn2644i.jpg

Czujnik po zamontowaniu do zbiornika

kopiadscn2654i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.