Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przy kupnie przyczepy.


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, lukasdrill napisał(a):

witam,

to znaczy, że raczej sobie odpuścić?

Nic takiego nie napisałem. Po prostu skrzecząca podłoga nie musi oznaczać niczego złego, ale może. Bo podłoga może się np uginać i być już wyrobiona. Sprzedawcy zazwyczaj o sprzedawanym towarze wypowiadają się w samych superlatywach, aby tylko klient się pofatygował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lukasdrill napisał(a):

to znaczy, że raczej sobie odpuścić?

raczej bez zobaczenia naocznie nie dowiesz się nic więcej. Jakbyś był tam  (lub może ktoś z forum, kto mieszka blisko) to mógłbyś zaobserwować jak faktycznie zachowuje się podłoga i czy np. od spodu podczas chodzenia widać znaczną pracę na sklejce. Jeśli tak to raczej jest źle i wymagałoby inwestycji może nawet sporej a jeśli to tylko same skrzypienie to tak jak napisał Jacek, tym bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za rady.

Mam na oku jeszcze jedną przyczepkę (Caravelair ANTARES 395) z 2003r. Wybieram się na oględziny również, jutro wszystko na miejscu obaczę, ale przedstawię kilka "braków/usterek" w niej:

- 1 z 3 palników na kuchence nie pali - 2 wystarczą, ale faktem jest, że nie pali

- lodówka nie działa na gaz, tylko na zasilaniu z kabla

- pęknięcie nieznaczne na jednej z szyb (nie przecieka)

Jadę ją obejrzeć tak czy siak, bo nie mam daleko, ale poprosiłbym o opinię na temat powyższych usterek. Czy ewentualne ich naprawy wiążą się ze znacznymi kosztami? Jeślibym chciał na dziko się rozbić, to lodówki wiadomo nie uruchomię, na akumulatorze to raczej długo nie pociągnie (ma solar i akumulator z przetwornicą), więc pewnie myślałbym o naprawie tego połączenia, czy co to tam szwankuje... z szybą to można i wodą polać i się zobaczy a palnik to trudno powiedzieć... bez używania 3 na raz się obejdzie...

poniżej link do przyczepy

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/caravelair-antares-395-zgrabna-lekka-przyczepa-caravelair-antares-395-dwie-sypialnie-ID6Gpo2E.html

 

poprosiłbym o kilka podpowiedzi/uwag, bowiem układ, waga, rozmiar i wyposażenie bardzo mi odpowiadają, szukam już od jakiegoś czasu a to jest nie tak daleko, więc wyjeżdżam jutro o 7 rano, a  dzisiaj jeszcze na forum zaglądnę:)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lukasdrill napisał(a):

1 z 3 palników na kuchence nie pali - 2 wystarczą, ale faktem jest, że nie pali

to raczej będzie kwestia zapuszczonego palnika i czyszczenie przez gazownika pomoże

29 minut temu, lukasdrill napisał(a):

lodówka nie działa na gaz, tylko na zasilaniu z kabla

to już grubsza sprawa w zależności co padło więc może być kilkaset pln a może być dużo więcej.

30 minut temu, lukasdrill napisał(a):

pęknięcie nieznaczne na jednej z szyb (nie przecieka)

zależy jakie i gdzie i jak bardzo będzie Ci to przeszkadzać.

Teraz, eastnomad napisał(a):

zależy jakie i gdzie i jak bardzo będzie Ci to przeszkadzać.

to nie żadne okno tylko już wstawiona zamiast niego plexa i do tego pęknięta. Jak dla mnie do wymiany.

Dodatkowo to co tam jest odwalone w łazience to też jakaś samoróbka, albo nie było wcześniej tam nic albo był np. tylko prysznic (cyganie) i zostało zamiast tego wstawione WC oraz zlew :hmm:

Sam układ to jak dla mnie taki na dwie osoby. Pytanie też czy faktycznie waży te 700kg żeby tej ładowności było na te 130kg (to też w sumie niewiele). Ja podejrzewam, że to cyganka jednak a takich osobiście bym się wystrzegał. Poza tym te uszkodzenia szyby przedniej i niedziałająca na gaz lodówka raczej dyskwalifikowałyby ją w moich oczach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wielce za podpowiedzi.

Mam wielką chęć przejechać się w okolice Łodzi i obejrzeć coś takiego:

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/caravelair-eldorado-sucha-i-zadbana-dmc-1020-ID6Gn66n.html?_gl=1*uvchnb*_ga*MTg2NDEyNzM1My4xNzAyMzIxMjYw*_ga_1MNBX75RRH*MTcxNTYyNjg0OC4xNC4wLjE3MTU2MjY4NDguMC4wLjA.

Przyczepa pochodzi z południa Francji, ze zdjęć bardzo nam się podoba, także układ, ale takim mankamentem po rozmowie telefonicznej jest skrzypiąca podłoga w "kuchni"...

Brzmi trochę groźnie, no bo jak to sprawdzić, co tam w podłodze siedzi...

Może jakieś pomysły, jak to sprawdzić na miejscu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, 

zainteresowany jestem poniższą przyczepą:

https://www.olx.pl/d/oferta/zadbana-4-osobowa-namiot-CID5-ID10cDmX.html?reason=observed_ad

 

Poczytałem wątki, mam świadomość na co zwracać uwagę podczas oględzin itp, ale czy ktoś z doświadczonych użytkowników przyczep mógłby rzucić okiem na zdjęcia w ofercie i ew. na coś zwrócić uwagę? Jakieś szczegóły, wygląd czegoś, coś co trudno zauważyć świeżakowi? Dodatkowe pytania w związku z wymienionym wyposażeniem? :)

popołudniu, podczas rozmowy, poproszę o więcej zdjęć, to załączę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2024 o 14:05, lukasdrill napisał(a):

zainteresowany jestem poniższą przyczepą:

ale masz świadomość, że to jest angielka?

I drugie pytanie - czy wiesz ile tak naprawdę waży ta budka?

pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukasdrill napisał(a):

Ile waży, to tylko zdjęcie papierów, czy zdjęcie jakiejś tabliczki?

Rozumiem, że chodzi i możliwość późniejszego dopakowania jej?

zanim kupisz to pojedż na jakąś wagę i porównaj efekty ważenia z danymi DMC z papierów.

Będziesz wiedział co możesz

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukając przyczepy do zakupu (o określonych już parametrach), zawęzić poszukiwania np jedynie do np 100km od miejsca zamieszkania, czy może jest lista osób/firm które mogłyby obejrzeć odpłatnie przyczepy także w innych częściach kraju? (Aby unikać wycieczek po 500km na marne).

Zakładam że lepiej kupić od osoby prywatnej, która np zmienia przyczepę po latach na inną, lecz takich ofert jest bardzo mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.