Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przy kupnie przyczepy.


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Filipert - takiego manewru nie zrobisz w sytuacjach:

a- przczep z rynku brytyjskiego,

b- jeśli nie ma tabliczki znamionowej - co jest dość częste (zupełnie "nieprzypadkowe").

Lista jest fajna, ale zdecydowanie forma przerosła jej treść:

z pewnością bez znaczenia (przy zakupie), albno pobożnym życzeniem kupującego pozostaje fakt, czy w budce jest: gaśnica, apteczka, przedłużacz, chemia, pojemnik na wodę (zapewne szarą), czujnik gazu, alarm, pokrowiec (raczej na zaczep niż na stabilizator), plandeka na zimę, podłoga do przedsionka.

Bardzo rzadko zamontowany w budce jest bojler gazowy,

Większość tych elementów zostawia się do kolejnej budki (o ile były) lub występują bardzo rzadko.

 

Prawdę mówiąc - listę zmodyfikowałbym w taki sposób, że najważniejsze czynności wstawiłbym na początku. Nie oszukujmy się, ale niektóre wady oglądanej budki dyskwalifikują ją na starcie. Co z tego, że okna się otwierają (pkt 5) skoro punkty 20-27 dają odpowiedź negatywną...

 

Generalnie - pomysł fajny. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

w zeszłym roku po sezonie sprzedałem swojego Dettloffa którego używałem przez 14 lat.

W tej chwili jestem na etapie szukania nowej, innej przyczepki.

Ci którzy kupili, i będą kupować zawsze się zastanawiają jaką i w jakim stanie kupić oraz jak ją sprawdzać przy zakupie.

Jako użytkownik dwóch (synowie moi od 4 lat mają też już swoją p-kę) stworzyłem listę na podstawie której mam zamiar sprawdzać stan nowo kupowanej przyczepki.

 

Jeśli ktoś ma ochotę może skorzystać z dokumentu z załącznika (stan przyczepy.xlsx).

Proszę o uwagi jeśli  jakieś elementy byście dodali lub odjęli, jeśli macie jakieś pytania lub uwagi.

 

Mam nadzieje że pomoże to tylko nie mnie ale też i innym użytkownikom i kupującym,

 

 

pozdrawiam,

novy3

 

 

stan przyczepy.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super lista do odhaczania. Zawsze się o czymś zapomni :ok:  . Dodaj jeszcze sprawdzenie numerów na ramie, tabliczce i dowodzie rej. Ja sobie o tym przypomniałem 2 tygodnie po zakupie  :mlot: . Na szczęście było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna lista! Dzięki!

 

Ja rownież się rozglądam i rozważamy z żoną równe scenariusze (kupować/dalej pożyczać/zupełnie odpuścić wakacje z przyczepą itp.) więc nie wiem czy na pewno coś kupie.

Przyszło mi jednak do głowy pytanie czy czasem ktoś z centralnej Polski, kto zna się na przyczepach profesjonalnie, nie zechciałby za stosowną opłatą poszukać czegoś i wskazać konkretny model wart zakupu? Biorąc pod uwagę moje potrzeby rzecz jasna i obejrzawszy dokładnie przyczepę i jej stan techniczny.

Oczywiście ktoś komu można zaufać. Najlepiej żeby w razie czego mógł wycenić i doprowadzić samemu znalezione usterki do stanu prawidłowego.

 

A może już takie coś funkcjonuje tylko ja o tym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świetna lista! Dzięki!

 

Ja rownież się rozglądam i rozważamy z żoną równe scenariusze (kupować/dalej pożyczać/zupełnie odpuścić wakacje z przyczepą itp.) więc nie wiem czy na pewno coś kupie.

Przyszło mi jednak do głowy pytanie czy czasem ktoś z centralnej Polski, kto zna się na przyczepach profesjonalnie, nie zechciałby za stosowną opłatą poszukać czegoś i wskazać konkretny model wart zakupu? Biorąc pod uwagę moje potrzeby rzecz jasna i obejrzawszy dokładnie przyczepę i jej stan techniczny.

Oczywiście ktoś komu można zaufać. Najlepiej żeby w razie czego mógł wycenić i doprowadzić samemu znalezione usterki do stanu prawidłowego.

 

A może już takie coś funkcjonuje tylko ja o tym nie wiem?

Witam,

sam jestem na etapie poszukiwań, ale w okolicach Warszawy to daj znać, preferowane weekendy lub popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeździłem zaledwie z dwoma różnymi cepkami ale prowadziły się zupełnie różnie...rozpędź do 80 +....wyłącz radio i posłuchaj, poobserwuj w lusterkach czy buja, przyhamuj czy nosi...Jak równo idzie i hamuje to warto brać i sukcesywnie remontować resztę....remoncik brata z cepką a to też nie bez znaczenia.

 

ps. nie dotyczy hasła "kupię przyczepkę do auta za 100tys. itp".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem zaledwie z dwoma różnymi cepkami ale prowadziły się zupełnie różnie...rozpędź do 80 +....wyłącz radio i posłuchaj, poobserwuj w lusterkach czy buja, przyhamuj czy nosi...Jak równo idzie i hamuje to warto brać i sukcesywnie remontować resztę....remoncik brata z cepką a to też nie bez znaczenia.

 

 

 

Ej, chyba taniej zrobić hample czy całe zawieszenie niż remontować ściany  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba niemożliwe żeby komunikatywnie wymieniać poglądy jak ktoś myśli o cepce za: 2-4 tys., a ktoś za 8 tys.,  a ktoś za 14 tys., a ktoś o lepszej..

Podejrzewam, że sformułowanie typu schludna i pachnąca, to wiąże się z odpowiednią kasą....

Przerabiałem przesiadkę z cepki za 2 tys., na cepkę za 6 tys.- to jak z malucha na poloneza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

witam, jestem nowy i chcialbym rozpoczac przygode z campingiem bo namiot sie mi przejadl, znalazlem cos takiego

 

http://olx.pl/i2/oferta/przyczepa-kempingowa-swift-cempingowa-campingowa-kampingowa-bielsk-CID5-IDf3lRP.html#:01bc5f0c69

 

jakies uwagi co do tego typu przyczepy itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Moim zdaniem, rozpoczynanie przygody z karawaningiem od rozglądania się za "angielkami", to niezbyt udany pomysł.

Przyznam, że osobę nie obeznaną w temacie mogą kusić, ale to wszystko jest powierzchowne.

Aby nie powtarzać tego, co pisane jest już na forum niemal, jak mantra, odsyłam Cię do lektury tematów choćby tylko w kąciku kupującego. Jeśli poświęcisz chociaż min. tydzień na czytanie, to zrozumiesz w czym tkwią potencjalne niebezpieczeństwa związane z zakupem przyczepy, zwłaszcza pierwszej (i nie chodzi już tylko o "angielki".

Utopić pieniądze jest bardzo łatwo. Sam zobaczysz, jak po lekturze forum rozjaśni Ci się wiele rzeczy. Może nawet posiądziesz zdolność dużo lepszej selekcji przeglądanych ofert :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.