Skocz do zawartości

BMW x3 f25 20d xdrive


matahari32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów. Moje ostatnie pytanie dotyczyło seata ateci jednak trafiła się opcja  kupna BMW w xdrive z 2013 roku z silnikiem 20d 184km (automat) przebieg 179tys km jak waszym zdaniem takie auto sprawdzi się jako holownik ? Szczerze mówiąc nie brałbym tego pod uwagę ale wiem że auto jest ze sprawdzonego źródła. Jedyne co mnie czeka to wymiana rozrządu oraz montaż haka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Ateca 1.4 TSI to niebo a ziemia. Nie wspominając o xDrive :D

Jakie DMC ma ta X3? Odejmując to DMC od 3500 będziesz widział, do ile DMC możesz sobie kupić budkę, a będzie to raczej więcej niż 1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matahari32 napisał(a):

trafiła się opcja  kupna BMW w xdrive z 2013 roku z silnikiem 20d 184km (automat) przebieg 179tys km

Jak z historią i w dobrym stanie to ok. W przeciwnym razie unikać. Nie ma pieniędzy, ktorych się nie da wydać na zapuszczone BMW 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Nie ma pieniędzy, ktorych się nie da wydać na zapuszczone BMW 🤪

Chyba, każde zapuszczne auto będzie mocno drenowało kieszeń, choć z pewnoscią premium kosztowac musi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Znajomy sprowadza sprawdzone auta z potwierdzonymi przebiegami. Jedyny wkład jaki mnie czeka to tak jak pisałem rozrząd oraz jak, serwis olejowy. Trochę naczytałem się że ten xdrive jest bardzo wrażliwy jak i skrzynia biegów (automat) stąd też pytanie czy nie będzie się to gryzło z przyczepą i się zaraz nie rozleci powodując jedynie koszty 

Edytowane przez matahari32 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, matahari32 napisał(a):

xdrive jest bardzo wrażliwy

Wrażliwy to jest na niewlasciwe opony.

 

10 minut temu, matahari32 napisał(a):

skrzynia biegów (automat)

ZF robi jedne z lepszych skrzyń na rynku.

Największym problemem to są wirtualne przebiegi sprowadzanych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne auto i sprawdzi się super do ciągniecia. Podobnym BMW czasami ciągam. Tam masz skrzynię ZF8HP. Rozrząd wyjdzie ok. 5tys zł. Do tego olej w skrzyni z 1,5tys. zł. Reszta jak w każdym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2024 o 18:39, matahari32 napisał(a):

Co do części to wycena ok 1.5k do tego znaleźć warsztat który się tego podejmie

same cześci rozrzadu, ale dochodzi olej silnikowy, olej z przedniego dyfra - itp itd  robocizna jest kosztowna bo sporo roboty, albo wyjmowanie silnika, albo bez wyjmowania ale trzeba mieć doświadczenie, w Xdrive jest więcej pracy niż w Sdrive, ale jest sporo warsztatów które to potrafią. i cenowo wlasnie ok. 5000zł za całość - materiały z robocizną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 14:09, matahari32 napisał(a):

Znajomy sprowadza sprawdzone auta z potwierdzonymi przebiegami. Jedyny wkład jaki mnie czeka to tak jak pisałem rozrząd oraz jak, serwis olejowy. Trochę naczytałem się że ten xdrive jest bardzo wrażliwy jak i skrzynia biegów (automat) stąd też pytanie czy nie będzie się to gryzło z przyczepą i się zaraz nie rozleci powodując jedynie koszty 

Skrzynia pewnie będzie taka sama jak u mnie czyli ZF 8hp - jedna z lepszych skrzyń na rynku. Montowana w wielu modelach samochodów włącznie z wersjami M przeznaczonymi do zabawy na torze, tak tam też występuje ta skrzynia.

 

Na pocieszenie z powodu tego że jest popularna i znana to i bez problemu naprawialna , dostępne są wszystkie jej elementy w razie awarii.

 

Ja ciągam przyczepę 1250 kg, z silnikiem 1.8d 150 KM. W dowodzie na haku przyczepa max 1600 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.