Skocz do zawartości

Idzie nowe 8 - Burstner Premio 495 TK


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Dometic Freshjet 3000

Jest też FX7 2200. Też z silnikiem inwertorowym. Będzie ciut tańsza

Tutaj trochę marketingowego bełkotu na temat nowego Dometica ;)

https://polskicaravaning.pl/artykuly/nowosc-klimatyzatory-dometic-freshjet-fjx,57174

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marian36 napisał(a):

O widzisz, to jest jakiś konkret, dzięki. Na ogrzewaniu klimą mi nie zależy, bo będę miał i ogrzewaną podłogę, i ultraheat.

No czasem się przydaje, ale w moim 2200 też jest 1000W i daje radę :) Ogrzewanie podłogowe wbrew pozorom nic nie grzeje :D To zwiększa trochę komfort cieplny podłogi. Ultraheat super się sprawdza i spokojnie daje radę nawet w zastępstwie piecyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to teraz inna sprawa - mover. Oglądałem filmy instruktażowe i widzę, że sam mover jest mocowany do ramy na "ścisk", czyli nie trzeba nic wiercić. To bardzo dobrze, bo widziałem movery na Obelinku za mniej niż 4000. Tylko jak z zasilaniem? Tu już zakładam, że przez podłogę trzeba się przewiercić, żeby przepuścić przewód?

Ps. Wiem, że to nie ogrzewanie podłogowe, dlatego celowo napisałem, że to podgrzewana podłoga. Taki też jest plan, że ultraheat grzeje, a podłoga nie pizga po stopach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marian36 napisał(a):

Dzięki, to teraz inna sprawa - mover. Oglądałem filmy instruktażowe i widzę, że sam mover jest mocowany do ramy na "ścisk", czyli nie trzeba nic wiercić. To bardzo dobrze, bo widziałem movery na Obelinku za mniej niż 4000. Tylko jak z zasilaniem? Tu już zakładam, że przez podłogę trzeba się przewiercić, żeby przepuścić przewód?

No musisz się przewiercić przez podłogę aby podłączyć silniki do centralki a centralkę do akumulatora.

U mnie jest taka dziura i puszka:

image.thumb.png.a216c0d7ad22faec2273098a65c40fea.png

image.thumb.png.9d5b0a1f6ba32e73d232c8e1a552253f.png

image.thumb.png.486ee4c11e0dcb747716da162cfe44d8.png

image.thumb.png.c28f3cb7198c934b1cbf429d2661e37c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał(a):

No musisz się przewiercić przez podłogę aby podłączyć silniki do centralki a centralkę do akumulatora.

Trzeba tylko uważać na podłogówkę. Z reguły maty są tylko w ciągach komunikacyjnych. Więc albo dopytać gdzie maty zostały położone a jak nie to ogrzewanie na max i "na macanego" lub kamera termowizyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne akumulator dam albo pod łóżko z przodu, albo pod kanapę w jadalni. Zakładam, że pod nimi podłogówki jednak nie ma???
Nie ma. U mnie są w ciągu komunikacyjnym, pod stołem i w łazience. Pod siedziskami i pod łóżkiem nie ma mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Na wszelki wypadek nie zaszkodzi sprawdzić ręką - o ile faktycznie to grzeje na tyle, że da się wyczuć różnicę. Jak nie, to termometr elektroniczny dla dzieci, może ten coś podpowie, ale dzięki za info.

 

Ps. A co możecie powiedzieć o moverze z Obelinka tym najtańszym - Obelink Prestige II mover (jest za 3453pln)? Opinie na Obelinku ma bardzo dobre, ale nie wiem, czy ich ktoś nie moderuje odpowiednio.

Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na wszelki wypadek nie zaszkodzi sprawdzić ręką - o ile faktycznie to grzeje na tyle, że da się wyczuć różnicę. Jak nie, to termometr elektroniczny dla dzieci, może ten coś podpowie, ale dzięki za info.


Da się wyczuć ręką. Przynajmniej u mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał(a):

U mnie są w ciągu komunikacyjnym, pod stołem i w łazience.

Ciekawe bo w kolejnym roczniku już o łazience zapomnieli zresztą w korytarzu przy szafie z tyłu i przy drzwiach wejściowych też :sciana:

8 godzin temu, marian36 napisał(a):

Ps. A co możecie powiedzieć o moverze z Obelinka tym najtańszym - Obelink Prestige II mover (jest za 3453pln)?

To jest odpowiednik modelu enduro (już nie pamiętam co prawda którego). Według mnie gdybyś chciał decydować się na rozwiązanie obelinkowe to proponowałbym jednak dopłacić i wziąć automatyczny. Zasadniczo to co niektórym przeszkadza to to, że jest bardzo wolny ale na kempingu też nie ma co się spieszyć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marian36 napisał(a):

Przyczepa fabrycznie ma dołożone opcjonalne "przygotowanie do montażu klimy" - podobno to wyprowadzone zasilanie (pewnie do okna dachowego)

Nie zapomnij o to okienko upomnieć się po montażu klimy :) Z reguły zostają w serwisie, a ono jest przecież Twoje.

10 godzin temu, marian36 napisał(a):

Ps. A co możecie powiedzieć o moverze z Obelinka tym najtańszym - Obelink Prestige II mover (jest za 3453pln)? Opinie na Obelinku ma bardzo dobre, ale nie wiem, czy ich ktoś nie moderuje odpowiednio.

Warty zakupu za te pieniądze. U mnie trzeci sezon pracuje bez jakichkolwiek uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcin T napisał(a):

Nie zapomnij o to okienko upomnieć się po montażu klimy :) Z reguły zostają w serwisie, a ono jest przecież Twoje.

Okienko można sprzedać za 200 zł :) 

1 godzinę temu, Eastnomad napisał(a):

Ciekawe bo w kolejnym roczniku już o łazience zapomnieli zresztą w korytarzu przy szafie z tyłu i przy drzwiach wejściowych też :sciana:

Przy drzwiach wejściowych na pewno nie ma. W łazience wydaje mi się, że jest, chociaż z drugiej strony tam jest zawsze tak ciepło i wieje po nogach, że może to tylko wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał(a):

chociaż z drugiej strony tam jest zawsze tak ciepło i wieje po nogach, że może to tylko wrażenie?

może wrażenie z racji że piec masz tuż obok. U mnie gdy jest juz pod ławką to wcale nie jest tam tak mega cieplo w porównaniu do innych miejsc w przyczepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

może wrażenie z racji że piec masz tuż obok. U mnie gdy jest juz pod ławką to wcale nie jest tam tak mega cieplo w porównaniu do innych miejsc w przyczepie ;)

Ale pod ławką, to znaczy pod stołem akurat jest mata u mnie. U Ciebie tam nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.