Skocz do zawartości

Zamoknięty narożnik Hobby 400 De Luxe 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze szkoda, że już wyczerpał się temat odnośnie mojej przyczepy....przejrzałem forum wnikliwie i nie mam nadal odpowiedzi na kilka pytań. Np uszczelki okna czy musza być koniecznie made in Hobby czy mogą być te które wysłałem powyżej ?Może ktoś wymieniał uszczelki okien ? W między czasie zerwałem trochę podłogi, i w zasadzie po za ramą zewnętrzną nie jest tak tragicznie. Pomierzyłem grubości podłogi i wyszło mi, że na podłodze jest sklejka 6mm, następnie 30mm styro i 4mm sklejka na spodzie. Razem moja podłoga ma 40mm +-1mm (klej). Belki ramy 28mm, szerokość ramy zewnętrznej 70mm. Wg info z Hobby Polska (podłoga 37mm, ściany/dach 31mm, kantówki 28mm).

Nigdzie na forum nie znalazłem info jak dokładnie połączona jest ściana z podłogą. Czy między blachą a belką zewnętrzną jest jakaś uszczelka ? U mnie były jakieś skrawki ni to stwardniałej gumy ni to jakiejś masy bitumicznej. Załączam zdjęcie z odkrywki i mój schemat z pytaniem o zamocowanie ściany bocznej.

Belkę mam w zasadzie do roboty do nadkola, czy zrobić to w jednym kawałku czy lepiej nie wyciągać całości na raz żeby coś nie rypło.

Dziękuję za dotychczasową pomoc i proszę o jeszcze trochę cierpliwości.

 

Co do próby załatwienia sprawy ze sprzedawcą to na razie cisza. Odebrał w czwartek polecony ale nie odezwał się ani do mnie ani do prawnika.

IMG_5758.JPG

IMG_5760.JPG

IMG_5761.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, macskup napisał(a):

Odebrał w czwartek polecony ale nie odezwał się ani do mnie ani do prawnika.

a co napisał w piśmie prawnik ?

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, macskup napisał(a):

Nigdzie na forum nie znalazłem info jak dokładnie połączona jest ściana z podłogą. Czy między blachą a belką zewnętrzną jest jakaś uszczelka ? U mnie były jakieś skrawki ni to stwardniałej gumy ni to jakiejś masy bitumicznej.

Załączam Ci zdjęcia jak to wyglądało kiedyś w trakcie produkcji.
Przed dostawieniem ściany zapodawali wałek masy uszczelniającej. Teraz cholera wie, może i taśma dwustronna :-]
 

100_2088.jpg

100_2090.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli , ze raczej tak ? Czy dowolnie aby było ok ?

IMG_5764.JPG

Co do prawnika to nie wiem czy mogę wrzucić tu skan jego pisma ale pokrótce napisał, że niezgodne z opisem (stan bardzo dobry bez zawilgoceń, sucha) i że odkryłem podczas sprzatania przyczepy zgniliznę w którą włożyłem całego palce. Sprzedajacy nie poinformował o wadzie a wręcz zapewnił "stan bardzo dobry bez zawilgoceń, sucha", kupujący mając tą wiedzę by nie kupił, stan bardzo dobry świadczy o tym ,że można używać w najbliższym sezonie a nie remontować podłogi i elementów konstrukcyjnych. Stan obecny nie spełnia warunków "stan bardzo dobry bez zawilgoceń, sucha"

 itp itd

Zaproponowaliśmy ugodę upust 5k lub zwrot przyczepy. W razie odmowy kolejne koszty typu opinia rzeczoznawcy 700-1000zł, obsługa prawna i droga sądowa. Pismo miało trzy strony, sensownie ułożone wraz z paragrafami. 

Póki co proszę serdecznie o odpowiedź na moje pytania, chciałbym już działac.....

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nawet na materiałach kręconych w fabryce, że ściany są postawione na dolnej sklejce.

Z pewnością to pomaga w montażu i odciąża wkręty, którymi ściankę przykręcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2024 o 22:34, Marcin T napisał(a):

Widać nawet na materiałach kręconych w fabryce, że ściany są postawione na dolnej sklejce.

Z pewnością to pomaga w montażu i odciąża wkręty, którymi ściankę przykręcają.

Nie są postawione na dolnej sklejce tylko na sfrezowanej zewnętrznej belce podłogi:

IMG_5802.jpeg

IMG_5805.jpeg

IMG_5807.jpeg

Mam pytanie czy tą dolną belkę koniecznie trzeba frezować a na dole ściany robić ten wypustek jak na pierwszym rysunku czy można uprościć jak na drugim rysunku ?

Trochę dzisiaj powycinałem, na zdjęciu fragment nie jest nawet taki zły ale przed i po było już kiepsko więc wyciąłem więcej żeby nie sztukować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.