Skocz do zawartości

Hobby De Luxe 495 wfb Polska czy Niemcy?


AgaBartek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

za miesiąc składam zamówienie na 495wfb De Luxe z klimą, Autarkiem, moverem i przyłączem wody. Dostałem wyceny od Smolicza oraz od Caravan Center Zinke z DE. Byłem nastawiony na kupno w DE bo mieszkam 50 km od granicy i mam do dealera 80km. Ale spodziewałem się jakichś bardziej spektakularnie niższych cen. A różnica jest na poziomie 5k pln. I nie mogę się zdecydować czy PL czy DE. Prośba o jakieś sugestie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AgaBartek napisał(a):

Cześć, 

za miesiąc składam zamówienie na 495wfb De Luxe z klimą, Autarkiem, moverem i przyłączem wody. Dostałem wyceny od Smolicza oraz od Caravan Center Zinke z DE. Byłem nastawiony na kupno w DE bo mieszkam 50 km od granicy i mam do dealera 80km. Ale spodziewałem się jakichś bardziej spektakularnie niższych cen. A różnica jest na poziomie 5k pln. I nie mogę się zdecydować czy PL czy DE. Prośba o jakieś sugestie i porady.

Wyślijcie zapytania do kilku dealerów w DE. Będziecie mieli porównanie. Szukajcie dealerów no na mobile.de. Filtrując od najtańszych nowych na już ten model to koszt nieco ponad 25 000 € za golasa. Wychodzi zatem na szybko licząc 4 000 € taniej. Warto przy tym przysiąść.

Czy sprzedawca w PL dolicza Wam osobno koszty transportu przyczepy do Polski? Jeśli nie macie tego wyszczególnionego w ofercie to może być zaskoczenie, albo jest to wkręcone w cenę przyczepy. Różnie jest, ale to kwota średnio ok 2000 PLN, która niekiedy pozwala przytargać budkę z DE z nawiązką.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AgaBartek tak jak napisał @Marcin T napiszcie do większej ilości dealerów różnice potrafią być znaczące. Ja podczas zakupu zapytanie wysłałem do ok. 20 dealerów i ciekawe oferty dostałem w zasadzie od dwóch i to między nimi podejmowałem ostateczna decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 10:17, ZdzislawW napisał(a):

Zadzwoń do Car- Go Wejherowo . Przedstaw ofertę Smolicza . Dostaniesz na pewno lepszą.

Car-Go Pomorze jest obecnie w Kielnie.

Serwisujemy w Kielnie naszą 495WFB z 2020r..

Przyczepa zakupiona w CC Kutno (dramat).

Car-Go pomogło nam we wszystkich sprawach gwarancyjnych.

Polecamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, KarolR napisał(a):

Car-Go Pomorze jest obecnie w Kielnie.

Serwisujemy w Kielnie naszą 495WFB z 2020r..

Przyczepa zakupiona w CC Kutno (dramat).

Car-Go pomogło nam we wszystkich sprawach gwarancyjnych.

Polecamy.

Dostałem dzisiaj od nich ofertę. Klima w cenie na targach mnie zainteresowała. Chociaż cena za bazę jednak trochę wyższa niż u Smolicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AgaBartek napisał(a):

Dostałem dzisiaj od nich ofertę. Klima w cenie na targach mnie zainteresowała. Chociaż cena za bazę jednak trochę wyższa niż u Smolicza

My chcieliśmy kupić od CarGo, ale w covidowych realiach tylko kutno miało w ofercie z odbiorem do końca 2020 roku.

Dodam, że wydanie przyczepy trwało około 30 minut. A to był nasz pierwszy kontakt z caravaningem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ciornyj napisał(a):

W 30 minut to ekspresowo zrobili instrukcje ;)))

Wg ośi czasu GM w CC byliśmy od 11:33-12:05. Odnieśliśmy wrażenie, że przeszkadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KarolR napisał(a):

Odnieśliśmy wrażenie, że przeszkadzamy

Bo u nas w wielu miejscach tak jest niestety. Kasa przelana to już kliencie martw się sam co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KarolR napisał(a):

Wg ośi czasu GM w CC byliśmy od 11:33-12:05. Odnieśliśmy wrażenie, że przeszkadzamy.

My przy odbiorze Altei 472 PK spędziliśmy z kawą prawie 3 godziny w Krakowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ciornyj napisał(a):

My przy odbiorze Altei 472 PK spędziliśmy z kawą prawie 3 godziny w Krakowie...

Ja przy odbiorze swojej w fabryce Knausa spędziłem ok.10 minut w tym z pracownikiem ok. 3 min. Więc można szybciej...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.