Skocz do zawartości

Podłączenie do wody miejskiej - pływak w zbiorniku / reduktor ciśnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowywując podwątek o podłączeniu wody miejskiej:

Potrzebuję pływak

https://allegro.pl/oferta/zawor-napelniajacy-plywakowy-3-4-3-4-regulowany-11374675156

I przyłącze zewnętrzne (może być bez reduktora, umiejscowione powyżej zbiornika, mniej więcej jak standardowy wlew)

https://allegro.pl/oferta/przylacze-zewnetrzne-do-weza-wody-w-kamperze-comet-15161172732?fromVariant=15161075615

W środku przyczepy łączę je kawałkiem węża i zaciskam opaskami.

Potem podłączam wąż, odkręcam wodę i zbiornik się napełnia na tyle na ile ustawię pływak.

Jeżeli podłączenia wody nie ma, uzupełniam konewką przed standardowy wlew.

Czy o czymś nie pomyślałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, piorun napisał(a):

Podsumowywując podwątek o podłączeniu wody miejskiej:

Potrzebuję pływak

https://allegro.pl/oferta/zawor-napelniajacy-plywakowy-3-4-3-4-regulowany-11374675156

I przyłącze zewnętrzne (może być bez reduktora, umiejscowione powyżej zbiornika, mniej więcej jak standardowy wlew)

https://allegro.pl/oferta/przylacze-zewnetrzne-do-weza-wody-w-kamperze-comet-15161172732?fromVariant=15161075615

W środku przyczepy łączę je kawałkiem węża i zaciskam opaskami.

Potem podłączam wąż, odkręcam wodę i zbiornik się napełnia na tyle na ile ustawię pływak.

Jeżeli podłączenia wody nie ma, uzupełniam konewką przed standardowy wlew.

Czy o czymś nie pomyślałem?

Dobrze jeszcze aby zbiornik miał przelew w razie gdyby zawór napełniający uległ uszkodzeniu.

Ja u siebie zrobiłem reduktor ciśnienia + elektrozawór - zaletą jest to, że po podłączeniu do wody z węża nie brzęczy pompka a ciśnienie w układzie mam tylko wtedy jak kran jest podniesiony. Wygląda to mniej więcej tak:

20210515_170748.thumb.jpg.b37a4dd2f53118d1c3e3da19c00f3148.jpg20210515_171015.thumb.jpg.683f008de8854b5b61a783bb700681de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Hehe, złodziejstwo w biały dzień. Takie same pływaki, ale nie do karawaningu kosztują po kilkadziesiąt zł max:

 

Jacku - na każdym hobby sprzedawca jak może rżnie kupującego - zdziwiłbyś się jak sklepy żeglarskie orzynają kupujących - jak coś ma w nazwie przymiotnik "jachtowy" to od razu cena jest razy 3, 4 lub 5 ...

Trzeba sobie z tego zdawać sprawę - często bywam w sklepie w Warszawie firma Go-Market - ma sporo gratów do karawaningu - generalnie jest to karawaningowy sklep wysyłkowy - i wiele rzeczy tam kupuję do jachtów - są wielokrotnie tańsze niż w sklepach tzw "żeglarskich" :D

Co do tego zaworu przelewowego do zbiornika - ja kupiłem taki:

https://allegro.pl/oferta/zawor-napelniajacy-plywakowy-3-4-3-4-regulowany-11374675156?snapshot=MjAyMy0wNC0xNVQyMToyMTozNS44Njc3MDVaO2J1eWVyO2VhN2Y0MDZmOTU3MzdkMzlhOTJjZDliNWY4MmQzNzk3ZGQzYWRjOWViNzQ4ZGUwZTMyMjVjOWJiMWUzMGM2Yjk%3D

Działa bardzo dobrze - a ponieważ zbiornik mam w przyczepie z przodu pod spaniem - wręcz pod głową - to doskonale słyszę jak ten zawór pracuje i powiem Ci Jacku, że jestem zadowolony z założenia redukcji wody na wejściu - dzięki temu zbiornik napełnia mi się spokojnie i cicho.

A przy okazji ten zawór redukcyjny założyłem bo trafił mi się tanio - wiem, że jest w teorii niepotrzebny, ale jak piszę - dzięki temu zbiornik nie napełnia mi się z siłą wodospadu a przy okazji to takie dodatkowe zabezpieczenie - gdyby zawór przelewowy nie zatrzymał wody to średnica rurki przelewowej do starego korka wlewu nie będzie za mala.

 

15 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Dobrze jeszcze aby zbiornik miał przelew w razie gdyby zawór napełniający uległ uszkodzeniu.

mój ma - w oryginalnym wlewie jest przelew - jest dodatkowa rurka do wlewu a wlew jak zauważyłem nie zakręca do końca tego przelewu

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Prokot napisał(a):

Właśnie miałem pytać czemu pływak kamperowy kosztuje 300 zł i czym się różni od tego za 30 zł co jest w spłuczce ale już wiem, że niczym.

Jak to niczym się nie różni ?

Różni się - ten za 300 zł jest KAMPEROWY :brawo:

A ten z 30 zł jest to zwykły zawór a to, że działa tak samo to czysty przypadek.

I naprawdę nie chcesz kupić tej KAMPEROWEJ ?

Pzdr

Włodek

PS - A dlaczego pompa ciśnieniowa wody z zaworem zwrotnym 12 V Jabsco - oczywiście oferowana w sklepie żeglarskim - kosztuje 700 zł a "zwykła" - taka sama - ciśnieniowa pompa wody - kupiona na allegro - też 12 V - tyle, że bez nazwy Jabsco i przymiotnika "żeglarska" - kosztuje tylko 250 zeta?

A powiedz - za co płaci się 65 tys zł kupując do jachtu silnik Volvo Penta D1-30 ?

A jest to zwykły prosty silnik diesla - 3 cylindrowy silnik Perkinsa - żeliwny blok - bez żadnej praktycznie elektroniki - ot po prostu silnik.

A za te same 65 tys zł możesz kupić cały samochód, gdzie silnik jest tylko jednym z jego elementów wyposażenia...

Hobby Kolego Drogi - Hobby - i za ten przymiotnik się płaci...:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Prokot napisał(a):

czemu pływak kamperowy kosztuje 300 zł i czym się różni od tego za 30 zł co jest w spłuczce ale już wiem, że niczym.

Gdyby mogli to z pewnością zrobiliby coś takiego co uniemożliwiłoby użycie uniwersalnego produktu, ale tak jest w każdej dziedzinie. Np. taki niby zwykły klucz imbusowy do odkręcania bębenków w piascie rowerowej ale w rozmiarze 15mm gdzie normalnie standardowe klucze imbusowe to 14 i 16mm w zestawach. Cena oczywiście nieporównywalnie wyższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

IMG_2761.JPG

Czym tak ładnie wyciąć otwór w poszyciu? To będzie mój debiut, nie chciałbym rozorać pół ściany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piorun napisał(a):

Podsumowywując podwątek o podłączeniu wody miejskiej:

Potrzebuję pływak

https://allegro.pl/oferta/zawor-napelniajacy-plywakowy-3-4-3-4-regulowany-11374675156

I przyłącze zewnętrzne (może być bez reduktora, umiejscowione powyżej zbiornika, mniej więcej jak standardowy wlew)

https://allegro.pl/oferta/przylacze-zewnetrzne-do-weza-wody-w-kamperze-comet-15161172732?fromVariant=15161075615

W środku przyczepy łączę je kawałkiem węża i zaciskam opaskami.

Potem podłączam wąż, odkręcam wodę i zbiornik się napełnia na tyle na ile ustawię pływak.

Jeżeli podłączenia wody nie ma, uzupełniam konewką przed standardowy wlew.

Czy o czymś nie pomyślałem?

Dokładnie tak miałem zrobione w Adrii, nawet to samo przyłącze zewnętrzne miałem :)

W Adrii jest o tyle wygodnie, że nawej jak Ci pływak przestanie działac to masz przelew i cała woda Ci wyleci dołem, więc ryzyko zalania żadne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piorun napisał(a):

Czym tak ładnie wyciąć otwór w poszyciu? To będzie mój debiut, nie chciałbym rozorać pół ściany...

Dasz radę - nie święci garnki lepią - ja wycinałem czymś takim jak poniżej - nie jestem z zawodu stolarzem a wyszło jak widać:

https://allegro.pl/oferta/szlifierka-wielofunkcyjna-akumulatorowa-multitool-13306153508?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=ZGU2NTNkYzEtMGRiMi00MzMyLTliODktMTg3M2JmMGJiNmFmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=18a89c3f-f554-4634-9f87-de21ec70ec47

Ale w/w wyrzynarka tez jest OK

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę - nie święci garnki lepią - ja wycinałem czymś takim jak poniżej - nie jestem z zawodu stolarzem a wyszło jak widać:
https://allegro.pl/oferta/szlifierka-wielofunkcyjna-akumulatorowa-multitool-13306153508?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=ZGU2NTNkYzEtMGRiMi00MzMyLTliODktMTg3M2JmMGJiNmFmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=18a89c3f-f554-4634-9f87-de21ec70ec47
Ale w/w wyrzynarka tez jest OK
pzdr
Włodek
No to to narzędzie (sądząc po efekcie) jest dużo lepsze niż wyrzynarka.

W wyrzynarce słabo widać ostrze i słabo się je kontroluje. Do tego ostrze jest elastyczne i łazi na boki, przez co łatwiej zjechać z linii cięcia. Trzeba mocno uważać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

No to to narzędzie (sądząc po efekcie) jest dużo lepsze niż wyrzynarka.

W wyrzynarce słabo widać ostrze i słabo się je kontroluje. Do tego ostrze jest elastyczne i łazi na boki, przez co łatwiej zjechać z linii cięcia. Trzeba mocno uważać

To narzędzie do cięcia jest Jacek znakomite - masz do wyboru przeróżne kształty elementów tnących - możesz je ustawiać w uchwycie pod przeróżnymi kątami - jak Ci w danym momencie wygodnie - możesz ciąć na wprost - możesz pod przeróżnymi kątami - jak Ci wygodnie - masz regulowany poziom cięcia czyli mówiąc po naszemu obroty co przekłada się na szybkość i precyzję cięcia.

Można tym ciąć naprawdę bardzo precyzyjnie - wyrzynarkę też mam, ale do takich cięć wolę to cudo - poza tym zwróć uwagą, że tam był do przecięcia taki sandwich - z zewnątrz blacha potem styropian a wewnątrz sklejka - i wszystko wycięło mi się znakomicie równo jednym cięciem każdy bok z dość sporą precyzją w narożnikach - dokładnie tak jak sobie odrysowałem od wzorca do wycięcia. 

Bardzo lubię to urządzenie - jest bardzo chytre - ma jeszcze nakładkę do szlifowania - naprawdę warto sobie do warsztatu domowego takie coś zanabyć - pomijam fakt, że majątku nie kosztuje - tyle, że warto kupić z walizką bo jak dla mnie to takie narzędzia w walizeczkach naprawdę bardzo porządkują warsztat.

Pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Jak to niczym się nie różni ?

Różni się - ten za 300 zł jest KAMPEROWY :brawo:

A ten z 30 zł jest to zwykły zawór a to, że działa tak samo to czysty przypadek.

Oj różni się. Jakże inaczej się kojarzy.
Nie lepiej dopłacić 270, żeby nie kojarzył się z cuchnącym, ordynarnym, zagwazdranym (aby nie powiedzieć ob….) klozetem a z czymś zgoła przyjemnym i ekskluzywnym?

Teraz lepiej widać różnicę ? :)
W marketingu roboty nie szukajcie, nic byście nie uhandlowali.
Produkt mający zaspokajać wyższe potrzeby, nie może kosztować tyle co ten wprost kojarzący się nisko i przyziemnie (dosłownie) w kategoriach jedyneczka, dwójeczka, górnopłuk, dolnopłuk… Musi się czymś wyraźnie różnić, że konstrukcyjnie i materiałowo trudno, to niech to będzie chociaż cena, przy której ani chybi nie jest to osprzęt wprost wyciągnięty z tzw. rezerwuaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

To narzędzie do cięcia jest Jacek znakomite - masz do wyboru przeróżne kształty elementów tnących - możesz je ustawiać w uchwycie pod przeróżnymi kątami - jak Ci w danym momencie wygodnie - możesz ciąć na wprost - możesz pod przeróżnymi kątami - jak Ci wygodnie - masz regulowany poziom cięcia czyli mówiąc po naszemu obroty co przekłada się na szybkość i precyzję cięcia.

Można tym ciąć naprawdę bardzo precyzyjnie - wyrzynarkę też mam, ale do takich cięć wolę to cudo - poza tym zwróć uwagą, że tam był do przecięcia taki sandwich - z zewnątrz blacha potem styropian a wewnątrz sklejka - i wszystko wycięło mi się znakomicie równo jednym cięciem każdy bok z dość sporą precyzją w narożnikach - dokładnie tak jak sobie odrysowałem od wzorca do wycięcia. 

Bardzo lubię to urządzenie - jest bardzo chytre - ma jeszcze nakładkę do szlifowania - naprawdę warto sobie do warsztatu domowego takie coś zanabyć - pomijam fakt, że majątku nie kosztuje - tyle, że warto kupić z walizką bo jak dla mnie to takie narzędzia w walizeczkach naprawdę bardzo porządkują warsztat.

 

Znam to narzędzie, ale jeszcze nie widziałem jakie efekty daje w budzie, a widzę że Twoje wycięcie jest jak fabryka :) Muszę zdedydowanie je sobie kupić, chociaż w budzie już nie zamierzam raczej niczego wycinać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.