Skocz do zawartości

Proszę o ocenę Knaus 580 QS


radkamp

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany zakupem przyczepy w granicach 150k PLN. Mój wybór padł na Knaus 580 QS. Znalazłem ofertę: Używane KNAUS 580 QS SUDWIND - 149 000 PLN - Otomoto , byłem w weekend oglądać i poza uszkodzonymi drzwiami toalety (ściana sie wyrwała i drzwi ciężko zamknąć) reszta wygląda OK. Nie podłączaliśmy mediów, bo się na tym nie znam, ale proszę Was o ogólną ocenę cena/wyposażenie czy warto brać ten model.

Lokalizacja Grzebienisko pod Poznaniem.

ps. Gdyby ktoś odpłatnie mógłby zweryfikować mechanicznie ta przyczepę to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, radkamp napisał(a):

Jestem zainteresowany zakupem przyczepy w granicach 150k PLN. Mój wybór padł na Knaus 580 QS. Znalazłem ofertę: Używane KNAUS 580 QS SUDWIND - 149 000 PLN - Otomoto , byłem w weekend oglądać i poza uszkodzonymi drzwiami toalety (ściana sie wyrwała i drzwi ciężko zamknąć) 

I ktoś z takim uszkodzeniem sprzedaje w cenie prawie nowej? Ma ona chociaż robione coroczne przeglądy? Co dziwne, jest to wersja z 2020 roku, a nie jest to wersja jubileuszowa 60Y... Gość przekleił opis z innej wersji 60Y, pisze że ściany boczne z gładkiej blachy gdzie doskonale widać rybią łuskę. W ogłoszeniu ani słowa o rozwalonej ścianie w toalecie...

Może rozważ nową? https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Knaus-Südwind-580-QS-60-YEARS-viele-Extras/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:13300,mld:s%C3%BCdwind+580+qs,cnd:new,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/350109026.html

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterolatka drożej niż nowa?

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Co dziwne, jest to wersja z 2020 roku, a nie jest to wersja jubileuszowa 60Y... 

Jubileuszowe nie były od 2021 lub 2022?

Tak, czy owak można zamówić tradycyjną, nawet gdy 60Y wychodzi korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin T napisał(a):

Jubileuszowe nie były od 2021 lub 2022?

W 2020 już były wersje 60Y:
https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Knaus-Südwind-580-QS-inkl.-Luftvorzelt-Dorema/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:13300,mld:s%C3%BCdwind,frn:2020,frx:2020,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/383438356.html

Oczywiście mogłobyć tak, że 60Y wlazły od września 2020 roku a wcześniej był jakiś model przejściowy. 

1 minutę temu, Marcin T napisał(a):

Tak, czy owak można zamówić tradycyjną, nawet gdy 60Y wychodzi korzystniej.

Tylko, że to się absolutnie nie opłacało i po doposażeniu wychodziło drożej niż 60Y. Ta wyżej jest doposażona niby jak 60Y a jednak to nie jest 60Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał(a):

I ktoś z takim uszkodzeniem sprzedaje w cenie prawie nowej? Ma ona chociaż robione coroczne przeglądy? Co dziwne, jest to wersja z 2020 roku, a nie jest to wersja jubileuszowa 60Y... Gość przekleił opis z innej wersji 60Y, pisze że ściany boczne z gładkiej blachy gdzie doskonale widać rybią łuskę. W ogłoszeniu ani słowa o rozwalonej ścianie w toalecie...

Może rozważ nową? https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Knaus-Südwind-580-QS-60-YEARS-viele-Extras/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:13300,mld:s%C3%BCdwind+580+qs,cnd:new,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/350109026.html

 

nowa wychodzi ok 129 tyś  więc zostaje całe 20 tyś na doposażenie . 

Jak dla mnie nie ma się co zastanawiać. Pisać maila do dilera w DE , rezerwować , wsiadać w auto i cieszyć się z nowej budy z nieprzepierdzianymi materacami i czystym kiblem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, radkamp napisał(a):

Jestem zainteresowany zakupem przyczepy w granicach 150k PLN. Mój wybór padł na Knaus 580 QS. Znalazłem ofertę: Używane KNAUS 580 QS SUDWIND - 149 000 PLN - Otomoto , byłem w weekend oglądać i poza uszkodzonymi drzwiami toalety (ściana sie wyrwała i drzwi ciężko zamknąć) reszta wygląda OK. Nie podłączaliśmy mediów, bo się na tym nie znam, ale proszę Was o ogólną ocenę cena/wyposażenie czy warto brać ten model.

Lokalizacja Grzebienisko pod Poznaniem.

ps. Gdyby ktoś odpłatnie mógłby zweryfikować mechanicznie ta przyczepę to proszę o kontakt.

I czekaj, ta cena to jest odstępne? Prócz tego trzeba zapłacić jesazcze te 17 rat x 480 EUR + 300 PLN za wykup? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

nowa wychodzi ok 129 tyś  więc zostaje całe 20 tyś na doposażenie . 

Jak dla mnie nie ma się co zastanawiać. Pisać maila do dilera w DE , rezerwować , wsiadać w auto i cieszyć się z nowej budy z nieprzepierdzianymi materacami i czystym kiblem .

Szlak już wielokrotnie przetarty, bez niespodzianek - nie zastanawiałbym się chwili. Dodatkowo rozważyłbym zwiększenie DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Bercik77 said:

Szlak już wielokrotnie przetarty, bez niespodzianek - nie zastanawiałbym się chwili. Dodatkowo rozważyłbym zwiększenie DMC

Nie kupię w DE, chcę wsiąść leasing na tą przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radkamp napisał(a):

Nie kupię w DE, chcę wsiąść leasing na tą przyczepę.

A to jakiś kłopot dla przyczepy zakupionej w DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bercik77 napisał(a):

A to jakiś kłopot dla przyczepy zakupionej w DE?

Tak, firmy leasingowe nie chcą leasingować takich pojazdów i często warunkiem jest fvat od polskiego sprzedawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Bercik77 said:

A to jakiś kłopot dla przyczepy zakupionej w DE?

Czyli leasingodawca musi zakupić ten pojazd z Niemiec, to przejdzie? 

Model, który proponujecie to ten, który podał ktoś wyżej? Knaus Südwind 580 QS 60 YEARS viele Extras! , DE-33729 Bielefeld Niemcy (mobile.de)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, radkamp napisał(a):

Nie kupię w DE, chcę wsiąść leasing na tą przyczepę.

No to odpowiedz. Powyższa oferta to cesja leasingu. Czyli płacisz 149k odstępnego + 17 rat po 480 eu i 300 zł wykupu? Razem ta buda wyjdzie Cię 186700 zł? Ktoś ostro na głowę chyba upadł :lol:

Skoro chcesz leasing to jaki sens brać używkę? Nie lepiej kupić nową i doposażenie dorzucić do kosztów leasingu?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, jacek00 said:

No to odpowiedz. Powyższa oferta to cesja leasingu. Czyli płacisz 149k odstępnego + 17 rat po 480 eu i 300 zł wykupu? Razem ta buda wyjdzie Cię 186700 zł? Ktoś ostro na głowę chyba upadł :lol:

Skoro chcesz leasing to jaki sens brać używkę? Nie lepiej kupić nową i doposażenie dorzucić do kosztów leasingu?

Gość ma wykupić przyczepę z leasingu i sprzeda mi całość za 149k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radkamp napisał(a):

Gość ma wykupić przyczepę z leasingu i sprzeda mi całość za 149k.

Tylko, że opłacalnośc tutaj jest żadna. Otrzymujesz 4 letnią budę, prawdopodobie wypożyczaną, do tego z uszkdzoną ścianką, w cenie większej niż nowa.  Z plusów jedynie jest to, że jest wyposażona, ale absolutnie tego wyposażenia nie można liczyć po nowych cenach. Do tego brak w niej movera, a połowa dodatków jest zbędna, chociaż to Ty musisz wiedzieć jak będziesz przyczepy używał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.