Skocz do zawartości

ustawianie anteny satelitarnej na dachu przyczepki


Luksiak

Rekomendowane odpowiedzi

A zestaw max ... dokładając kilkaset złotych można mieć z fabyczną obrotnicą i to jest ekastra, gdybym startował od zera to wybrałbym takie rozwiązanie.

mhmm kilkaset złotych?? BAS-60 z masztem 140-stką kosztuje od 1200 do 1600 a w pełni automatyczny to rząd 7-8 tys... no chyba że masz coś innego na myśli....

 

Czytasz niedokładnie - MAxview z obrotnicą

 

Na myśli miałem podobny do tego system http://elcamp.movera.com/?navID=575&pID=26402&tpl=details&lang=6

Nigdzie nie napisałem, że zawsze kupuję w sklepie.

Uważam tylko że kupno anteny w pełni zbudowanej na nasze potrzeby, w tym przypadku z obrotnicą to lepszy wybór niż kupienie samej anteny i dorabianie obrotnicy przenaczonej do innych celów. Skłamałbym, że nie znam osoby która sobie a z tym poradziła - znam i jestem pod wrażeniem.

W moim przypadku nie startowałem z anteną automatyczną od zera poprzedni właściciel zostawił mi wersję analogową - dobrą na astrę do nieczego dla mnie.

Solennie obiecuję już nie pisać w temacie. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziabong., pisz, przecież wymiana poglądów nie zaszkodzi .

Od nośnie tej anteny co pokazałeś w linku to lepiej kupić http://elcamp.movera.com/?navID=575&pID=26401&tpl=details&lang=6 od roku mam ją w już w nastu miejscach szybko sygnał znalazłem.

Różnica polega na tym, że tą co pokazałaś automatycznie ustawia kąt elewacji , w tej co ja mam ręcznie korbką obracam i lekko się to obraca, bo jest w kąpieli olejowej.

I wiesz mi w tej antenie kat elewacji ma spora tolerancję , nawet jeden obrót korbką nie powoduje zaniku sygnału , a różnica w cenie jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz niedokładnie - MAxview z obrotnicą

z całym szacunkiem ale z Twojej wypowiedzi to nie wynika... wspominałeś o BAS 60. a BAS to antena f-my Kathrein idąć dalej w pełni automatyczna tejże firmy to taki rząd wielkości jak napisałem już wcześniej http://www.allegro.pl/item796240880_kompletny_automatyczny_zestaw_satelitarny_kathrein.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "obrotnicę" do baterii słonecznej za......45 zł plus trochę odpadów z podwórka i dojrzewam do patelni na dachu w tym systemie.

Tym razem zamiast taczki, wykorzystałem koło od jakiegoś wózka, z hamulcem i blokadą kąta skrętu.

Ceownik z aluminium przykręciłem poprzez lekko spiłowaną oponę koła, zwykłymi wkrętami.

Do ceownika przynitowałem sztywny kawał blachy stalowej ocynkowanej, do którego przykleiłem panel słoneczny.

Do podstawy koła przynitowałem kawał sztywnej blachy stalowej, obramowany dodatkowym usztywnieniem i przykleiłem do dachu przyczepy.

Odsuwam blaszany szyberdach po specjalnych szynach z kątowników aluminiowych, wchodzę na obrzeże pieca kuchennego i wysuwam się na zewnątrz dachu.

Odblokowuję obrotnicę, ustawiam na słońce, blokuję i zdziwiony wytrzymałością pieca, wsuwam się do środka.

Dodam, że gdybym tak zamontował patelnię, to położona, mogłaby jechać na dachu ale ze sterczącym konwekterem.

Powyższy system jest możliwy dzięki szerokiemu wyjściu na dach ale może kogoś zainspiruje, będzie mi raźniej :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "obrotnicę" do baterii słonecznej za......45 zł plus trochę odpadów z podwórka i dojrzewam do patelni na dachu w tym systemie.

A mógłbyś dołączyć fotki , mam baterie słoneczne przyklejone do dachu ( fabrycznie), ale wiadomo , że więcej prądu będzie gdy panel cały czas będzie w kierunku słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem, jakby toto zachowywało sie podczas silnego wiatru, tzn. ewentualnie patelnia w sposób kontrolowany hamulcem koła, by się złożyła.

Ogniwo słoneczne zwykle jest oparte bokiem o dach i ma lepszą aerodynamikę, niż patelnia.

Mam dekoder Polsatu na 12 V i tv ale jakoś nie dojrzałem do patelni, a i miejsca na dachu jakoś mało.

Zdjęcia wyslę na skrzynki mailowe, jak je zrobię.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.