Skocz do zawartości

ustawianie anteny satelitarnej na dachu przyczepki


Luksiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dorzucę jeszcze fotki niestety nie mam po złożeniu , ale jest w instrukcji opisane i wyjaśnione.

 


na dole pokrętłem ustawiamy kąt elewacji, a masztem kierunek po znalezieniu sygnału kluczem blokujemy antenę.

post-105671-imported-49077750-d1e2-4337-9ba7-d552628fbeb3_thumb.jpg

 

 

post-105671-imported-1e318d08-54c0-482b-ae62-e2a449d112a7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :bukiet: bo przy moim rozwiązaniu antena tradycyjna będzie robić za miskę
i tu dokładnie pojawi się taki sam problem... z określeniem kąta elewacji... choć w sumie tylko przy pierwszym ustawieniu jedynie.... bo później na fabrycznej skali naniesiesz odpowiednią ilość obrotów które zliczysz już z "natury" dość to wszystko skomplikowane... widziałem na allegro antenę Wirka za 1,2 tysia... może trochę przeczekać EURO winno spaść przynajmniej takie są teoretyczne rozważania specjalistów od walut... choć ostatnio :jump: sprawdzalność zdecydowanie gorsza od tvn-owskiej pogody :jump:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :bukiet: bo przy moim rozwiązaniu antena tradycyjna będzie robić za miskę
i tu dokładnie pojawi się taki sam problem... z określeniem kąta elewacji... choć w sumie tylko przy pierwszym ustawieniu jedynie.... bo później na fabrycznej skali naniesiesz odpowiednią ilość obrotów które zliczysz już z "natury" dość to wszystko skomplikowane... widziałem na allegro antenę Wirka za 1,2 tysia... może trochę przeczekać EURO winno spaść przynajmniej takie są teoretyczne rozważania specjalistów od walut... choć ostatnio :jump: sprawdzalność zdecydowanie gorsza od tvn-owskiej pogody :jump:

Z tymi problemami przy poszukiwaniu sygału to trochę przesadzacie, choć najgorszy jest piewrszy raz - potem to bułka z masłem. Kompas do ręki ( dedykowany do satelity ) i parę minut zabawy. Fajnie jest też podglądać tubylców, kilka minut zaoszczędzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam małe doświadczenie, ale BAS 60 na fabrycznym maszcie jest ok. Czas nastawiania w zależności od umiejętności. Takim zestawem bawiłem się jakiś czas. Ponieważ jestem leniwy wybrałem zestaw automatyczny, który po wstępnym zapodaniu satelity wyszukuje szybko sygnał, nie jak mylnie napisaliście 10 minut.

Owszem, są lepsze anteny, ale BAS jest płaski i taki mnie się podobał. To jest moje zdanie - koszty też są akceptowalne.

A zestaw max ... dokładając kilkaset złotych można mieć z fabyczną obrotnicą i to jest ekastra, gdybym startował od zera to wybrałbym takie rozwiązanie.

 

Jakoś temat obrotnicy do kamer był przerabiany już gdzieś indziej ( niestety tam nie wyszło ), ale próbować można panowie chętnie zobaczę gotowe rozwiązanie.

:bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja panowie od 3 lat praktycznie dziennie ustawiam w mej ciężarówce małą 37-io centymetrową antenę [taką z walizkowego kompl za 200pln] do której pdłączony jest polsat mini i nie mam żadnych problemów ze znależieniem syg satelity czasem gdy nie mogę zlokalizować południa to pomagam sobie tzw satfinderem za 30zeta i oglądam tv po całej europie dziennie z innego rejonu a gdy jadę na UT to żaden problem na dachu na przyssawce raz ustawić i jest spokój i cały koszt to max 300zeta a nie parę tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja panowie od 3 lat praktycznie dziennie ustawiam w mej ciężarówce małą 37-io centymetrową antenę [taką z walizkowego kompl za 200pln] do której pdłączony jest polsat mini i nie mam żadnych problemów ze znależieniem syg satelity czasem gdy nie mogę zlokalizować południa to pomagam sobie tzw satfinderem za 30zeta i oglądam tv po całej europie dziennie z innego rejonu a gdy jadę na UT to żaden problem na dachu na przyssawce raz ustawić i jest spokój i cały koszt to max 300zeta a nie parę tyś

Witaj , a byłeś w Norwegii? Jak tam z sygnałem na małej antenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Norwegii to akurat nie ale byłem w Finlandii i Estonii i nawet na tak małym talerzu odlądałem tv jedynie niektóre programy [viva, i jakieś inne bzdury] miały trochę za słaby sygnał po za tym wsjo :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , a byłeś w Norwegii? Jak tam z sygnałem na małej antenie?

 

Ja byłem :bukiet:

 

Na campingu używam starej anteny WIZJA 60 cm i odbiór jest rewelacyjny.

Jedynie przy bardzo pochmurnej pogodzie lub obfitych opadach śniegu są problemy z niektórymi programami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś przy budce i zrobiłem fotki po złożeniu anteny.

luksusowa_buda, teraz masz chyba całą jasność masz instrukcję i fotki, pozostaje tylko zabawa u mnie przy :jump:

 

 

wirku dzięki za wszelkie informacje i fotki :jump: pełen profesjonalizm :jump::bukiet:

 

myślę że taki zestaw jak twój jest i w rozsądnej cenie ( za zestaw ) i skoro piszesz że ustawianie trwa krótko to będzie to coś co mnie interesuje :ok:

 

a tak na marginesie twoja budka to tak sama w takim wielkim" magazynie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie twoja budka to tak sama w takim wielkim" magazynie "

 

Tak zimuje na hali , w której nic się nie dzieje, jak do tej pory , ponoć się ma coś zmienić i będę szukał innego zadaszonego miejsca dla niej. Może do wiosny jeszcze nie :jump:

 

Co do ustawienia sygnału z tej mojej anteny - to jestem miło zaskoczony jak szybko można złapać sygnał.

Wstyd się przyznać , ale zmieniałem czasze w domu z talerza 60 cm na 80 cm TV N i na okrągłej antenie szukałem sygnału około 2 godzin :bukiet: ,gdzie w kempingu około 15 min mi to zajmuje.

W domu w końcu zmieniałem tylko czaszę i wiedziałem mniej więcej kierunek, ale co się okazuje na okrągłej lekki ruch i sygnał ginie .W kempingu na tej eliptycznej po złapaniu sygnału obrócę korbką nawet cały obrót i więcej sygnał jest , podobnie jak i gdy masztem zmienię ciut obrót, też sygnał nie szybko ucieka - dlatego może tak szybko na tej antenie łapie się sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zestaw max ... dokładając kilkaset złotych można mieć z fabyczną obrotnicą i to jest ekastra, gdybym startował od zera to wybrałbym takie rozwiązanie.

mhmm kilkaset złotych?? BAS-60 z masztem 140-stką kosztuje od 1200 do 1600 a w pełni automatyczny to rząd 7-8 tys... no chyba że masz coś innego na myśli....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.