Skocz do zawartości

ustawianie anteny satelitarnej na dachu przyczepki


Luksiak

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko , czy ktoś przerabiał coś czym można ustawiać antenę satelitarną na dachu przyczepy.

- czy sprawdzają się takie maszty w szafach - i czy tam jest ustawianie jej i w pionie i w poziomie

- patrzyłem na elektryczne jakieś mechanizmy do anten w sklepach ze sprzętem kempingowym - to mnie ceny dobiły

 

i wymyśliłem coś takiego

http://www.kam-tech.pl/product_info.php/cPath/29/products_id/757

 

oczywiście mozna ustawiać ręcznie na dachu ale mam problem bo tam gdzie wychodzi antena to strona gdzie rozkładam przedsionek wiec najpierw bym ustawiał satelitę a potem rozbijał przedsionek ... jakoś kolejność mi nie pasuje

wypowiedzcie się proszę jak to widzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

luksusowa_buda, posiadam taką antenę na dachu przyczepki http://elcamp.movera.com/?navID=575&pID=26401&tpl=details&lang=6 i znalezienie sygnału zajmuje mi około 10 mim , czasami dużej.

W szafie kręcę pokrętłem i antena podnosi się pod kątem 30 paru stopni , ustalam południe ( mam na wszelki wypadek kompas) i parę ruchów w lewo lub w prawo patrząc na ekran TV i sygnał się znajduje szybko.

Wiadomo, że z dala od drzew , dlatego między innymi w Nieborowie ze swoją budką stałem nie w tym miejscu co chciałem , ale mecze chciałem zobaczyć ( mistrzostwa Europy w Siatkówkę ) i tych naszych nieszczęsnych nożnych :hop1:, ale coś za coś aby był sygnał potrzeba kawałek wolnego nieba na południe.

I najpierw ustawiam antenę i jak jest sygnał , zabieram się za przedsionek , do tej pory nie musiałem przestawiać budki , przed ustawieniem ustałam południe i patrzę czy mam czyste niebo w kierunku południowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luksusowa... to jest obrotnica do kamer zewnętrznych, pomysł niezły, troszkę ciężka plus antena, nie wiem czy da się zamontować na maszcie. Jeszcze kwestia obrotu 6st/s nie wiem czy nie za szybko.

 

ten model to przykład :hop1: chodzi o sam pomysł :ok: w pracy mam magików co spawają aluminium to damy rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luksusowa_buda, przyznam się że też kombinowałem... i być może za mało byłem uparty poddałem się i kupiłem antenę http://www.allegro.pl/item757298782_antena_satelitarna_plaska_kathrein_bas_60.html oraz do tego maszt http://www.allegro.pl/item757299247_maszt_kathrein_do_anteny_sayelitarnej_lamany.html czas ustawienia anteny z zegarkiem w ręku około 2 minut... antena przy swoich rozmiarach ma naprawdę dobre parametry. sposób montażu i regulacji gwarantuje że jak ją ustawisz to nie będzie się przestawiać. moja testowana przy wietrze około 100km/h i było git :hop1: udane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petrol, przy swojej większej bo ma wymiary 82X52 cm eliptyczna, miałem kłopoty przy bardzo silnym wietrze , maszt obracało w szafie i poluzowały się drzewowkręty i zamiast drzewowkrętów zastosowałem śruby od tej pory mam spokój nawet przy mocnym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petrol, Fakt ten Kathreina jest OK , ale cena :hop1: ten co ja mam różni się tym , że ręcznie ustawiam i trwa to około 10 do 15 min , a automatyczne nowe ustawienie trwa dłużej :) , bo szuka bo niebie satelit wszystkich i trwa to dość długo , gdy stoisz w miejscu i przestawiasz antenę i chcesz wrócić to szybko wraca ( zapisuje w pamięci)

Obecna cena w Elcamp mojego zestawu to około 1 600 zł :ok: też nie mało , a rok temu zapłaciłem ciut powyżej 1 000 zł ( Euro nie skoczyło tak do góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te ceny :hop1: ja planowałem zamknąć się w 1000 bo nie mówię że nie oglądam tv ale chyba jak bezie mnie to kosztowało więce to zostanę przy rozwiązaniu że na przyczepce jakaś zwykła antena .... a na jakimś maszcie mocowanym do dyszla np. satelita ... tylko to chowanie składanie zwijanie kabli ... porażka :ok:

 

ale chyba zainwestuje w taka obrotnicę i zobaczę w domu/ na balkonie jak to działa :) ryzyk fizyk

ale czekam jeszcze na sugestie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba zainwestuje w taka obrotnicę i zobaczę w domu
mhmm pierwsze pytanie na ile to będzie sztywne i stabilne rozwiązanie myślę tu o luzach po drugie czy urządzenie będzie potrafiło postawić opór sile wiatru. bo co innego obracać kamerą a co innego takim "żaglem". antena i maszt którą kupiłem kosztowały około 1200 pln a jest to rozwiązanie fabryczne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie czy urządzenie będzie potrafiło postawić opór sile wiatru. bo co innego obracać kamerą a co innego takim "żaglem". ....

dałeś mi do myślenie :hmm:

 

podjadę do jakiejś hurtowni i pogadam :ok: jak pomysł wypali będę strasznie bogaty hihihihih

:hop1:

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakimś maszcie mocowanym do dyszla np. satelita

zanim zakupiłem tą co mam właśnie w ten sposób mocowałem antenę i jest to bardzo kłopotliwe ,co prawda przewody miałem już wyprowadzone , ale mocowania talerza do masztu, później w dyszel i szukanie sygnału ( sporo czasu zajmuje) i często gubił się sygnał przy wietrze :ok:

Zadzwoń do Elcamp, obecnie po sezonie maja spore zniżki i zawsze z naszego forum tez jakieś upusty można potargować ( sporo zakupów tam robiłem i zawsze jakiś upust mniejszy czy większy był), a może jak kolega petrol, na ebay i może zmieścisz się w tym 1 000 zł lub nie wiele przekroczysz, a polecam tą http://elcamp.movera.com/?navID=575&pID=26401&tpl=details&lang=6 łapałem sygnał szybko nawet w Bieszczadach.

Prosta szybka obsługa i zdziwisz się jak szybko na tej eliptycznej sygnał się łapie , a na czas jazdy kładziesz na dach.

 

Szkoda, że w Nieborowie nie przetestowałeś jej u mnie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirek napisał

Szkoda, że w Nieborowie nie przetestowałeś jej u mnie :ok:

w Nieborowie byliśmy jeszcze Luksusową I :ok: , ale zerknąć cza było :ok:

 

petrol napisał

"królikiem doświadczalnym" :hop1:

ktoś musi ale ja widzę te dolarki z zysków ze sprzedaży anten z obrotnica to mogę nim byc :ok::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.