Skocz do zawartości

ustawianie anteny satelitarnej na dachu przyczepki


Luksiak

Rekomendowane odpowiedzi

luksusowa_buda,
popieram Wirka :jump: sam mam maszt w szafie, no w tej chwili nawet dwa co prawda nie w jednej szafie aleee... :jump: czas rozłożenia, ustawienia i zabezpieczenia anteny to jak już mówiłem około 2 minut.... złożenia jeszcze szybciej. Baaa antena natychmiast nadaje się do transportu i nie wymaga żadnych innych czynności. Oczywiście żeby ją szybko ustawić ważne jest wypoziomowanie budki inaczej zabawa się przedłuża ale jest to oczywiście do zrobienia....:bukiet:

na pierwszym mam antenę SAT a na drugim TV i Radio :jump:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wirek to cos takiego jak ty masz ????

http://www.allegro.pl/item790135828_antena_sat_omnisat_winder.html

 

 

chyba macie racje że nie warto cudowac ... bo mogą byc tylko problemy

jadę dziś do mojeg klienta który produkyje anteny telewizyjne to z nim jeszcze pogadam :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luksusowa_buda, tak to jest ta sama antenka. Ta sama co Elcamp wystawia na stronce za około 1 600 , ale myślę, że za tą cenę co na alegro Elcamp też by Ci ją sprzedał.

Ustawiasz nie wychodząc z budki , zerkasz tylko w TV czy już jest sygnał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślałem i myślałem i stwierdzam ze te worki $$$$$$$$$ zarobie na czymś innym :jump:

rozmawiałem z Elcampem i :

- to co ty masz wirek jest ok ale koszt jest troszkę większy niż planuje - nawet po rabacie

- mój pomysł jest do dopracowania - może kiedyś :jump:

 

a zdecydowałem się na

http://www.allegro.pl/item798858002_maszt_do_anteny_sattelitarnej_shapeg_hdm_140.html

do tego jakiś fajny talerz i myślę że będzie super :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luksusowa_buda, maszt jest tip top! a co do anteny to chyba pozostanie Kathrein http://www.allegro.pl/item798858013_antena_sattelitarna_kathrein_bas_60.html który jest dedykowany temu masztowi... z płaską anteną nie będziesz miał problemów z transportem... w przypadku anteny offsetowej pojawi się problem z ramieniem konwertera i konwerterem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumując maszt plus tą antena to zdecydowanie polecił bym Omnisat Winder , z jednego zasadniczego powodu , bardzo szybko na tej eliptycznej znajdzie się sygnał ( a czas na wakacjach jest bezcenny), jest skala elewacji na końcu masztu np w szafie , po złożeniu konwerter chowa się pod czaszę , bardzo lekko się wysuwa ( mechanizm jest w kąpieli olejowej) .

luksusowa_buda, nie spieszy Ci się z ta anteną , może do wiosny brakujące pieniążki się znajdą i wierz w użytkowaniu sprawdzi się i będziesz z niej zadowolony jak ja.

Byłem w tym roku w paru miejscach i zawsze szybko i sprawnie sygnał się znalazł bez żadnych dodatkowych przyrządów , jedynie co wcześniej pisałem wzmocniłem mocowanie w szafie .

Zdecydowanie polecam tą antenę sprawdziła się :bukiet: ( zaznaczam nie mam w tym żadnego interesu - chwaląc ją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirek :jump: ty będziesz w Toruniu ???? !!!!????

to sobie pokręcę i pobawię się :jump: mogę :bukiet:

 

luksusowa_buda, maszt jest tip top! a co do anteny to chyba pozostanie Kathrein http://www.allegro.pl/ite...ein_bas_60.html który jest dedykowany temu masztow

 

jest inne rozwiązanie :jump: antena zwykła i przez okno dachowe składanie wysięgnika z konwerterem :ok:

jeszcze podzwonię i będę pisał

 

ps ogłaszam Wirek i Petrol zostaną moimi doradcami jak zarobie pierwszy worek $$$$$$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirek :bukiet: ty będziesz w Toruniu ???? !!!!????

 

niestety nie będę i chyba nie wcześniej jak na wiosnę ruszę z budką. Miałem zamiar być w Toruniu , ale poważne sprawy rodzinne mnie uziemiły, ale jakbyś kiedyś koło Wrocławia przyjeżdżał zapraszam - tam Ci się pobawić :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po złożeniu powstaje miska czy pokrywka

 

coś pośredniego powiedzmy jak patelnia :bukiet: ( mamy kuchenne skojarzenia ) z daleko wygląda jakby była to płaska antena , podejdziesz bliżej widać lekką wypukłość. wysokość po złożeniu 18,5 cm może jutro będę przy budce zrobię fotkę jak jest złożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.