Skocz do zawartości

Jesienna Rumunia 2023


adje

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2024 o 18:29, Misio napisał(a):

No to miłe ?

Zator Was topik... sprawił że padło hasło że może w czerwcu byśmy ruszyli do Rumunii ?

Widzę że ktoś tu się rozochocił  "zagranicą"

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Pierzasty napisał(a):
W dniu 27.01.2024 o 18:29, Misio napisał(a):

No to miłe ?

Za to Wasz topik... sprawił że padło hasło że może w czerwcu byśmy ruszyli do Rumunii ?

Widzę że ktoś tu się rozochocił  "zagranicą"

?

Jak od paru lat pisałem - tam chcieliśmy pojechać - tylko za każdym razem coś...  Niestety na takie wyprawy trzeba się przygotować (nie mówiąc już o finansach, które u nas muszą być blisko 2x takie). Przygotowania muszą być poważne, tym bardziej jak się jedzie ponad 30letnim sprzętem (bo wizja awarii i problemów może zepsuć najcudowniejszy wyjazd). Mimo wszystko, liczę że w tym roku, albo najdalej w przyszłym, rzeczywiście uda się ruszyć do Rumunii :D

Ten kierunek, też uzyskał poparcie rodziny ;)

20240203_091542.thumb.jpg.48c1b5a6d6f578aeed15ed6567344a1e.jpg

Więc zauroczony:

2 godziny temu, Pierzasty napisał(a):

Piękna ta Wasza Rumunia 

I zmotywowany przez relacje @adje - notuję, zaznaczam lokalizacje i liczę, że nam też się uda tam ruszyć :D

Chociaż też przyznaję że każdy wyjazd zagraniczny - wiąże się z moimi całkiem sporymi obawami, a nawet stresem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio napisał(a):

Jak od paru lat pisałem - tam chcieliśmy pojechać - tylko za każdym razem coś...  Niestety na takie wyprawy trzeba się przygotować (nie mówiąc już o finansach, które u nas muszą być blisko 2x takie)

Przecież ty do Rumuni masz bliżej niż nad Bałtyk , z Muszynki do Satu Mare jest tylko 300km , to od Ciebie góra 500 i niepotrzebna winieta, Słowacja i Węgry , w zamian zbiornik paliw .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adaml61 napisał(a):

Przecież ty do Rumuni masz bliżej niż nad Bałtyk , z Muszynki do Satu Mare jest tylko 300km , to od Ciebie góra 500 i niepotrzebna winieta, Słowacja i Węgry , w zamian zbiornik paliw .

Nie tak do końca...

Do granicy z Rumunią mam niby koło 400km

A do najbliższego punktu nad morzem w Rumuni to ponad 1400km ;)

Poza tym dla mnie do Muszynki się doczłapać (jakieś 150km) to też jakieś 3-3,5h (w tym czasie już jestem pod Warszawą jadąc na północ), kolejne 250km do granicy z Rumunią przejadę w 4-5h czyli już w północnym kierunku mijam Gdańsk ;)

Dla mnie ważniejszy jest czas przejazdu niż km... bo to ilość godzin warunkuje nasz zasięg (ile wytrzymamy w szoferce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SatuMare max 1/2 h ,Nyirabrany 15 minut ,czynne tylko w dzień od 6 do 18  chyba ,morze w Rumuni to tylko Vadu , reszta zapchana .Rumunię się zwiedza , a nad może to do Bułgarii . Byłem 3 razy w Rumuni ,  i dalej mam co zwiedzać . A jak coś się zepsuje szybciej naprawisz niż w Polsce , i w podobnych pieniądzach . Wiem miałem 2 awarie , jedna w Bułgarii i był problem , po wjechaniu do Rumuni sprawnie i szybko naprawiłem .Dobra ale nie zaśmiecajmy koledze relacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, adje napisał(a):

W pobliskim Sebes zaczyna się Transalpina 130 kilometrowa trasa przecinająca z południa na północ główny grzbiet gór Parâng

Droga 67C-Transalpina to jeden z pierwszych punktów który pojawił się  na mapie naszych rumuńskich planów.

Najwyżej położona droga kołowa w Rumunii, w najwyższym punkcie, na przełęczy Urdele osiąga wysokość 2145 m n.p.m

Ja jechałem w na koniec czerwca , z południa na północ , drugi raz odwrotnie ale od 7A w połowie czerwca , jest wtedy o wiele ładniejsza , śnieg ,zieleń , kwiaty wodospady .A z tą wysokością , nawigacja pokazała najwyższy punkt 2132m , gdzie na innych przełęczach pokazuje podobnie jak jest podane,a trochę ich przejechałem .

DSC_9338.JPG

DSC_9325.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adaml61 napisał(a):

A jak coś się zepsuje szybciej naprawisz niż w Polsce

Wolę naprawić zawczasu w Polsce, a na urlopie nie naprawiać ;)

  

Godzinę temu, adaml61 napisał(a):

a nad może to do Bułgarii

Nad morze to do Polski :D :D :D

Tu jest najpiękniej...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Misio napisał(a):

Nad morze to do Polski :D :D :D

Tu jest najpiękniej...

Michał w  100% sie zgadzam.

Szczególnie biorąc pod uwagę RO.

Chociaż...

No, do morza jeszcze mamy trochę km a w relacji weekendowa przerwa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej. Żegnamy się z Transalpiną.

Ranca, Novaci, kilkanaście kilometrów ciągłego zjazdu.

Następny cel to wybrzeże morza Czarnego,  jednak nieco okrężną drogą. 02.thumb.jpg.78321bf69de221bdce2544918c6e1e74.jpg

01.thumb.jpg.99c0f3950b129717887153440bcbe370.jpg

Kierujemy się na południowy zachód do Orszy nad Dunajem.

Do Żelaznej Bramy, Przełomu Dunaju który na granicy Serbii i Rumunii rozdziela Karpaty od Gór Wschodnioserbskich.

Poniżej Orszy zbudowano  zaporę. W efekcie spiętrzenia wody Dunaj wygląda tam jak długie, wąskie spokojne jezioro a skalne zdbocza na obu jego brzegach tworzą malownicza scenerię.07.thumb.jpg.7e9620333eb50f115b0b27fc0e1fd41e.jpg

03.thumb.jpg.69b8c994637d93af559f2aa6bbc1def0.jpg

04.thumb.jpg.7b0a7d3ead3b505ec619e36cee30bd17.jpg

8.thumb.jpg.f34f6e6a04032615081a27bd0c905346.jpg

W okolicach Dubovy znajduje się wykuta w ponad 40 metrowej skale twarz Decebala, ostatniego króla Daków. W tym miejscu można rozpocząć rejs statkiem po Dunaju lub mniejszymi łodziami pod skałę-rzeźbę. 05.thumb.jpg.6c3f101a1944749791abaa6c256d8542.jpg

06.thumb.jpg.8fcc7f3eac8f04845a0ba71870354e34.jpg  W sezonie to chyba miejsca parkingowego trzeba szukać znacznie wcześniej, droga jest niezbyt szeroka,miejsc parkingowych jest mało.

Pod koniec września po południu mogliśmy zaparkować w najbliższej okolicy.

Nocujemy w okolicach monastyru Vodita (44.722639, 22.486349)

Na śniadanie podjeżdżamy na parkingu przy zaporze 09.thumb.jpg.84c8a433e82376aad57cae184ac6fcc5.jpg

Potem rozpoczyna się połykanie kilometrów.

Do Konstancy mamy 600 km.

Edytowane przez adje (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.