Skocz do zawartości

Dethleffs Camper 560 SK


theded

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, gito napisał(a):

A tak z ciekawości jakie DMC takiej przyczepu?

Tak z własnego doświadczenia widzę, ze  karawaning do 3,5 tony dla rodziny 2+3  jest tylko trochę tańszy od wynajmu kwatery.
Cena z osobę 2 dorosłych +3 dzieci  + prąd +w Polsce jest jeszcze opłata za przedsionek +paliwo + winiety + przekąski po drodze
Ale jak masz większa przyczepę powyżej 3.5 za zestaw, dochodzą viatole, wyższe opłaty za winiety,  wyższe opłaty za miejsca kempingowe to alternatywa samolotem al-inclusive w takiej Turcji wcale nie jest droższa

Z ekonomicznego punktu widzenia to lepiej siedzieć w domu... A tak na poważnie, to nie porównujmy wypoczynku typu tureckie all z karawaningiem bo to trochę nieporównywalne. Są zwolennicy jednego i drugiego. Myślę, że nie było by dobrze jakby nagle wszyscy stali się zwolennikami jednej lub drugiej opcji. Karawaning może być zarówno b. tani jaki ekstremalnie drogi. Podobnie jak inne formy wypoczynku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 godzin temu, gito napisał(a):

Ale jak masz większa przyczepę powyżej 3.5 za zestaw, dochodzą viatole, wyższe opłaty za winiety, 

Podróz zestawem do 3,5t i powyżej kosztowo praktycznie się nie różni poza małymi wyjątkami. W większości krajów winietę kupujesz tylko na samochód.

Cytat

wyższe opłaty za miejsca kempingowe

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją gdzie cena kempingu byłaby uzależniona od DMC zestawu. 

Cytat

to alternatywa samolotem al-inclusive w takiej Turcji wcale nie jest droższa

Jeśli ktoś rozważa karawaning ze względu na koszty to powinien sobie karawaning darować, bo tutaj mie o koszty chodzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem można spotkać cenniki na polskich kempingach gdzie jest rodział na przyczepy mniejsze/większe a nawet w zależności od ich długości (np. przyczepa do 5m, 5-7m, powyżej 7m). Poza PL nigdy czegoś takiego nie widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piorun napisał(a):

Czasem można spotkać cenniki na polskich kempingach gdzie jest rodział na przyczepy mniejsze/większe a nawet w zależności od ich długości (np. przyczepa do 5m, 5-7m, powyżej 7m). Poza PL nigdy czegoś takiego nie widziałem...

Polska to piękny i .... drogi kraj ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją gdzie cena kempingu byłaby uzależniona od DMC zestawu. 

Od DMC zestawu nie, ale od DMC samochodu już widziałem, np. TU :)

34 minuty temu, piorun napisał(a):

Czasem można spotkać cenniki na polskich kempingach gdzie jest rodział na przyczepy mniejsze/większe a nawet w zależności od ich długości (np. przyczepa do 5m, 5-7m, powyżej 7m).

Dokładnie, a różnica w cenie między tymi dwoma cyframi czasem bywa znaczna. Jak są takie kwiatki w cennikach, napisz do nich i spytaj czy liczą z dyszlem czy bez. Cennik jest nierzadko odzwierciedleniem stanu umysłu prowadzącego camping i jeszcze nigdy na to pytanie nie otrzymałem logicznej odpowiedzi, choć zdaje się być banalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, piorun napisał(a):

Czasem można spotkać cenniki na polskich kempingach gdzie jest rodział na przyczepy mniejsze/większe a nawet w zależności od ich długości (np. przyczepa do 5m, 5-7m, powyżej 7m). Poza PL nigdy czegoś takiego nie widziałem...

Tez sie z tym spotkalem, albo jest podzial na mala i duza przyczepe. Jak pytaja sie jaka przyczepa to mowie ze ok 5m jednoosiowka. Pani na recepcji mowi: "a ok czyli policzymy jaka mala lub do 5m", a realnie z dyszlem ponad 7,5 :) 

I moze to jest glowne kryterium dla wlascicieli kempingow, bo jak ktos ma 2 osiowke z moverem, a na parcelach ladna trawke , to roznica wynikajaca z wiekszej przyczepy pojdzie na dosiewke trawy :D 

2 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Od DMC zestawu nie, ale od DMC samochodu już widziałem, np. TU :)

Ciekawe jaki to kamper do 4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bercik77 napisał(a):

Z ekonomicznego punktu widzenia to lepiej siedzieć w domu... A tak na poważnie, to nie porównujmy wypoczynku typu tureckie all z karawaningiem bo to trochę nieporównywalne. Są zwolennicy jednego i drugiego. Myślę, że nie było by dobrze jakby nagle wszyscy stali się zwolennikami jednej lub drugiej opcji. Karawaning może być zarówno b. tani jaki ekstremalnie drogi. Podobnie jak inne formy wypoczynku. 

 

Jeszcze jest jedna kategoria ludzi. W zimie tureckie All, od Kwietnia karawaning. Ale jak zestawisz 2 tygodnie Tureckiego All w wysokim sezonie (Lpiec - Sierpień) to nie ma siły żeby caravaning nie był tańszy. Mówię tu o zestawienie 5* hotel versus np 5* camping i wyjazd z rodziną (powyżej dwójki dzieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom się wydaje, że ten kawałek trawki nie powinien dużo kosztować, ale każdy szuka wygód. Ładnych kibli, cieplej wody w prysznicu, prądu wyciągnie ile może i na końcu marudzi że parcela za mała.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek230482 napisał(a):

Ceny poszły tak drastycznie w górę bo niestety popularność wzrosła :(

A to jak było przed bumem. Handlarze sciagali cepy z Niemiec i sprzedawali za polowe ceny, bo popyt byl nizszy? Tam popyt ten sam i ceny tez wzrosly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem..... piszę że ceny były połowę niższe. Nie obchodzi mnie dlaczego :) zarówno takich kempingów jak i pojazdów. 

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.