Skocz do zawartości

TV w samochodzie


BuryKocur

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

ale myslę, że dobre 10 lat temu era mp3 przeminęla bezpowrotnie, stików usb też już się nie używa od ładnych paru lat.

Ja mam tak nadal i nie uważam tego za złe rozwiązanie - a muzykę tak mam podaną do systemu auta jak poniżej na fotce - choć pewnie mógłbym inaczej, ale tak mam najwygodniej.

W telefonie też mam pliki muzyczne - oczywiście w mp3 - i jak z nich korzystam to idą bezprzewodowo - ale póki co powyższe rozwiązanie jest najwygodniejsze dla mnie, bo mogę szybko coś dorzucić z muzyki.

Także to nie jest tak, że era mpe odeszła do lamusa lat temu -naście -  to Ty z tego nie korzystasz - ale mp3 są nadal w użyciu.

A poza tym nie wiem jak inaczej kopiować płyty - program w laptopie oferuje mi albo wma albo mp3.

Pzdr

Wlodek

 

IMG_2683.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

41 minut temu, jacek00 napisał(a):

Mirrorlink to już martwa technologia. A żeby działał to musi być wsparcie po stronie auta i telefonu.

no chyba się nie przyjęło i w nowych autach być może już nie ma ale u mnie w  VW  działało . Odpaliłem kiedyś testowo, na co dzień nie używałem , nie mam potrzeby oglądania TV w czasie jazdy.

Dla własnego bezpieczeństwa wolę w czasie jazdy słuchać podkastów czy muzyki niż oglądać TV . Ale co kto lubi ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

Dla własnego bezpieczeństwa wolę w czasie jazdy słuchać podkastów czy muzyki niż oglądać TV . Ale co kto lubi ;)

Ja nie tyle oglądam, co czasami odpalę jakiegoś YT z filmem gadanym i słucham :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

Dla własnego bezpieczeństwa wolę w czasie jazdy słuchać podkastów czy muzyki niż oglądać TV . Ale co kto lubi ;)

Ja jestem zwierzę polityczne i pasjami słucham obrad sejmu - szczególnie teraz :D

Niemniej zgadzam się, że zbytnie wsłuchiwanie się w taką transmisję zbyt angażuje uwagę - muzyka jest lepsza...

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

A poza tym nie wiem jak inaczej kopiować płyty - program w laptopie oferuje mi albo wma albo mp3.

Skąd wytrzasnąłeś laptopa z napędem CD? I kupujesz jeszcze fizyczne płyty cd? To już bardziej hobby, tak jak z winylami czy kasetami, mi by się po prostu nie chciało walczyć z tego typu zapomnianą technologią.

Mam jeszcze w domu coś takiego, ale to już od dobrych 10 lat tylko mebel do zbierania kurzu. Mozliwe, że jeszcze by działało gdyby podpiąć

17014380452937954239469887758618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Skąd wytrzasnąłeś laptopa z napędem CD? I kupujesz jeszcze fizyczne płyty cd? To już bardziej hobby, tak jak z winylami czy kasetami, mi by się po prostu nie chciało walczyć z tego typu zapomnianą technologią.

Technologia Kolego nie jest bynajmniej zapomniana - mam w domu ze starych dobrych czasów jakieś 500 szt płyt CD - mam je wyrzucić ?

W chwilach wolnych kopiuję sobie ta muzykę na Pena - właśnie w formacie mp3 i działa to w Kodiaqu znakomicie.

A laptopy z napędem CD mam dwa - starą dobrą Toshibę i starego, dobrego Della służącego mi nota bene na jachcie jako laptop nawigacyjny.

Oba działają znakomicie - mało tego - tego jachtowego nie zamienię na żadnego innego ze względu na złącze RS 232, czego już chyba nie ma żaden obecnie produkowany laptop - a złącze to jest wykorzystywane m.in jako szeregowy port do protokołu transmisji danych między elementami elektronicznej nawigacji.

Taki system ma jeszcze tysiące jachtów bo zwyczajnie jak działa dobrze to po czorta inwestować kupę szmalu w nowoczesne protokoły transmisji danych NMEA 2000 ?

Dla sztuki wydawać naście tysięcy zeta skoro dotychczasowe urządzenia działają super?

pzdr

Włodek

 

 

 

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Mam jeszcze w domu coś takiego, ale to już od dobrych 10 lat tylko mebel do zbierania kurzu. Mozliwe, że jeszcze by działało gdyby podpiąć

Możesz zrobić dokładną fotkę tego zestawu Technicsa ?

Tak, żeby było widać co tam jest?

Jak Ci niepotrzebny to może byłbym tym zainteresowany..

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie łączyłem się między innymi z  miernik dynamiczny sieci komp... do kat. 5e... bo jak go kupowałem to innych/wyższych kategorii nie było... a kosztował tyle co samochód :-)  

A że nie lubię wyrzucać piniędzy i urządzeń to wciąż je jakiś czas wykorzystuję...

Na kolejnym lapku mam oprogramowanie autocadowe 2000r i je również raz na kwartał wykorzystuję... bo po co mam tak jak Włodek napisał, wywalić tysiące piniędzy skoro nie muszę... ( pewnie byłoby trochę wygodniej ) 

A wieża którą dostaliśmy na ślub 25 lat temu ( ze zmieniarką kompaktów ) dalej działa i zainstalowana jest w kotłowni a głośniki na tarasie i muza z radia leci i z kompaktów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Ja mam tak nadal i nie uważam tego za złe rozwiązanie - a muzykę tak mam podaną do systemu auta jak poniżej na fotce - choć pewnie mógłbym inaczej, ale tak mam najwygodniej.

W telefonie też mam pliki muzyczne - oczywiście w mp3 - i jak z nich korzystam to idą bezprzewodowo - ale póki co powyższe rozwiązanie jest najwygodniejsze dla mnie, bo mogę szybko coś dorzucić z muzyki.

Także to nie jest tak, że era mpe odeszła do lamusa lat temu -naście -  to Ty z tego nie korzystasz - ale mp3 są nadal w użyciu.

A poza tym nie wiem jak inaczej kopiować płyty - program w laptopie oferuje mi albo wma albo mp3.

Pzdr

Wlodek

 

IMG_2683.JPG

A nie masz w schowku pasażera wejścia na kartę SD? U mnie w Kodiaku wrzucam tam kartę SD z muzyką i nie pląta mi się pendrive. Ty masz jednak nowszego Kodiaka i przy skrzyni masz 2x microUSB, ja mam tylko 1xUSB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba222 napisał(a):

A nie masz w schowku pasażera wejścia na kartę SD? U mnie w Kodiaku wrzucam tam kartę SD z muzyką i nie pląta mi się pendrive. Ty masz jednak nowszego Kodiaka i przy skrzyni masz 2x microUSB, ja mam tylko 1xUSB!

Nie mam - u mnie w schowku jest tylko zaślepka po czymś co określiłbym jako miejsce po zmieniarce na płyty CD.

pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 16:30, BuryKocur napisał(a):

mało tego - tego jachtowego nie zamienię na żadnego innego ze względu na złącze RS 232, czego już chyba nie ma żaden obecnie produkowany laptop - a złącze to jest wykorzystywane m.in jako szeregowy port do protokołu transmisji danych między elementami elektronicznej nawigacji.

a nie wystarczyłby Ci kabel usb na serial (rs-232)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Eastnomad napisał(a):

a nie wystarczyłby Ci kabel usb na serial (rs-232)?

Marcinie - nie wiem - może by wystarczył, ale mam ten laptop od lat - mam w niego wgrany program nawigacyjny, z którego korzystam na jachcie na codzień a wgrywanie go w na inny komputer może stanowić problem o tyle, że dostarczyciel programu zastrzegał się, iż jest on przeznaczony do wgrania do jednego laptopa.

Oczywiście - musi istnieć sposób na zdublowanie komputera w przypadku choćby awarii lub zmiany go na inny, ale uwierz mi - nie zależy mi na tym aż tak bardzo skoro obecny działa bez zarzutu.

Gdybym kupował go obecnie to rozważyłbym to co napisałeś ale w przypadku posiadania urządzenia dobrze działającego zmiana jego jest bez sensu.

Pzdr

Włodek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 17:25, BuryKocur napisał(a):

spróbowałem - nic nie musiałem robić - wożę w aucie oprócz fabrycznego wyświetlacza także w przedniej szybie tablet z androidem 12 - jadąc z budką wyświetlam sobie na nim apkę e-tollu - mam podpisaną umowę Canal +, a więc i mam TV w internecie - odpaliłem stronę: https://www.canalplus.com/pl/liveTV/ - ustawiłem sobie TVN24 i jechałem wraz z transmisją z sejmu.

Od czasu do czasu transmisja zatrzymywała się na parę sekund, ale potem ruszało dalej - generalnie transmisja była dość płynna.

W sumie jadąc przez Warszawę z Żoliborza na Mokotów obejrzałem spora część transmisji z sejmu.

Może to jest jakiś sposób na stratę czasu w samochodzie ?

pzdr

Wł.

 

Za chwile miną 3 lata kiedy mam aktualnego kampera, a tam na centralnym radiu, które jest spięte z ekranem przed 2 rzędem foteli mam pełnego androida. YT, TVPsport, Canal+, Polsat i wszystko czego zapragnę.

Nie oglądam a słucham - przeważnie całą rodziną słuchamy audiobooki - głównie Pan samochodzik (YT Tata czyta - bardzo polecam).

Wszelkie transmisje sportowe, mecze - oglądamy wszystko, tylko wiadomo kierowca z rozsądkiem.

W samochodzie moim da się shakować, ale nie mam potrzeby, jak coś chcę oglądać jadąc - daję telefon na uchwyt magnetyczny i oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał(a):

oglądamy wszystko, tylko wiadomo kierowca z rozsądkiem.

Marek - ja jestem fanem obecnych transmisji sejmu, więc sam rozumiesz, że czasem oglądam je w czasie drogi - przy czym tam się więcej słucha niż ogląda, no ale transmisja być musi odbierana i stąd cały problem ;)

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Marek - ja jestem fanem obecnych transmisji sejmu, więc sam rozumiesz, że czasem oglądam je w czasie drogi - przy czym tam się więcej słucha niż ogląda, no ale transmisja być musi odbierana i stąd cały problem ;)

pzdr

Włodek

Ja oczywiście rozumiem :), lepsze te obrady nawet od oglądania wiadomości czy kabaretu. Na szczęście ja mam do pracy 2,5km, jadę skrótem przez osiedla, pola i łąki i trwa to mniej niż 5 minut. Po drodze mam jedne światła, także ledwo się yanosik uruchomi, a gdzie tu TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.