Skocz do zawartości

TV w samochodzie


BuryKocur

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W świetle istnienia w obecnych samochodach ekranów sterujących wszystkim typu tablet - zwanych przez niektórych telewizorami - to ja mam pytanie - widziałem na mieście na takim ekranie oglądany w czasie jazdy przez prowadzącego ewidentny program telewizyjny co w obecnych czasach telewizji internetowej online nie jest żadnym technicznym szczególnym osiągnięciem, choć jeszcze nie rozpowszechnionym.

I tu mam pytanie do znawców tematu o stronę prawną takiego przypadku - jeżeli mamy do dyspozycji taki ogromny tablet, na którym w czasie jazdy możemy sobie ustawiać wszystko to jak wygląda prawna strona "puszczania" na takim tablecie w czasie jazdy programu TV typu np. TVN 24 bo zdaje sie taki program oglądał kierowca?

Nie mówcie mi tu o rozpraszaniu uwagi bo mam wrażenie, że pisanie SMS-ów w trakcie jazdy rozprasza bardziej.

Mnie interesuje prawne zagadnienie - nie używamy do takiego oglądania TV rąk - nie różni się to specjalnie niczym od prowadzenia rozmowy przy użyciu zestawu głośnomówiącego - więc czy nasze przepisy w ogóle cokolwiek mówią o takiej sytuacji?

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przepisy nie zabraniają czytania książek, to i oglądania telewizji pewno też nie.

Bardziej mnie interesuje jak shakować taki fabryczny tablet, żeby móc tam obejrzeć film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Bardziej mnie interesuje jak shakować taki fabryczny tablet, żeby móc tam obejrzeć film

Najczęsciej jest podłączany pod czujnik prędkości VSS - wystarczy go odpiąć. Minusem jest to, że wtedy nie zadziała podgłaśnianie dzwięków podczas przyspieszania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Bardziej mnie interesuje jak shakować taki fabryczny tablet, żeby móc tam obejrzeć film.

CarPlay lub AndroidAuto w nowszych autach wystarczy do "shakowania" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebeb napisał(a):

CarPlay lub AndroidAuto w nowszych autach wystarczy do "shakowania" .

a coś więcej ? Bo śmiem twierdzić że na CP czy AA żadna fabryczna aplikacja nie umożliwia stremowania video w czasie jazdy. 

Prędzej możliwe to było przez mirrorlinka ale obecnie już chyba w fabrycznych autach nikt  go nie stosuje a i to wymagało "zhakowania" w pojeździe przez interface OBD bo producenci blokowali  taką możliwość jak tylko pojazd był w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Bardziej mnie interesuje jak shakować taki fabryczny tablet, żeby móc tam obejrzeć film.

Żaden problem. Nazywa to się Fermata auto, można przez to odpalać YT i inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Bardziej mnie interesuje jak shakować taki fabryczny tablet, żeby móc tam obejrzeć film.

spróbowałem - nic nie musiałem robić - wożę w aucie oprócz fabrycznego wyświetlacza także w przedniej szybie tablet z androidem 12 - jadąc z budką wyświetlam sobie na nim apkę e-tollu - mam podpisaną umowę Canal +, a więc i mam TV w internecie - odpaliłem stronę: https://www.canalplus.com/pl/liveTV/ - ustawiłem sobie TVN24 i jechałem wraz z transmisją z sejmu.

Od czasu do czasu transmisja zatrzymywała się na parę sekund, ale potem ruszało dalej - generalnie transmisja była dość płynna.

W sumie jadąc przez Warszawę z Żoliborza na Mokotów obejrzałem spora część transmisji z sejmu.

Może to jest jakiś sposób na stratę czasu w samochodzie ?

pzdr

Wł.

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebeb napisał(a):

AndroidAuto w nowszych autach wystarczy do "shakowania" .

Mam android auto, chyba w mare aktualne a nawet bezprzewodowe, jest wbudowany w auto fabryczny tablet 12" i tylko mapy google można odpalić i FB messenger. Nic innego nie bangla ?

Mi to w sumie wystarczył by podgląd z aplikacji victrona ?

Zobaczę ta fermate

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał(a):

producenci blokowali  taką możliwość jak tylko pojazd był w ruchu.

Nawet jak stoi to mam tylko mapę i Messenger ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Mam android auto, chyba w mare aktualne a nawet bezprzewodowe, jest wbudowany w auto fabryczny tablet 12" i tylko mapy google można odpalić i FB messenger. Nic innego nie bangla

Ja zrobiłem tak, że dołożyłem tablet i po bluetooth spiąłem go z androidem Kodiaqa - jak widać chodzi dobrze a głos jest z głośników auta.

Jak poniżej - sorka za nieostrą fotkę sprzed chwilki.

W ten sposób nawigacja google maps z tabletu chodzi mi na wyświetlaczu auta a TV satelitarna z internetu na tablecie

pzdr

Włodek

TV w Kodiaqu.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Mam android auto, chyba w mare aktualne a nawet bezprzewodowe, jest wbudowany w auto fabryczny tablet 12" i tylko mapy google można odpalić i FB messenger. Nic innego nie bangla ?

Mi to w sumie wystarczył by podgląd z aplikacji victrona ?

Zobaczę ta fermate

Nawet jak stoi to mam tylko mapę i Messenger ?

ale masz poinstalowane jakieś inne aplikacje z certyfikatem AA ?

np Yanosik, TomtomGO  czy Spotify ??

Na AA nie działa wszystko co masz zainstalowane w telefonie, działają tylko aplikacje z certyfikatem AA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, spotify działa, Własnie wiem o tym ograniczeniu, dletgo dopytuję jak można shakować fabryczny tablet, że sobie tam uruchamia co chce. Tym bardziej, żenawet google mapy mają poobcinane funkcjonalności. Ta aplikacja fermata to też słabe rozwiązanie - z tego co widzę, to tylko mp3 można odtwarzać, no ale odtwarzać mp3 to można bez tej aplikacji, więc bez sensu zaśmiecać nią urządzenie

zresztą epoka mp3 raczej się zakończyła i to dawno temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

zresztą epoka mp3 raczej się zakończyła i to dawno temu

No co Ty ?

Wszystkie płyty mam  skopiowane na Pena do Kodiaqa w formacie mp3 - próbowałem wma ale mp3 jest lepsze.

pzdr

Wl .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

tak, spotify działa, Własnie wiem o tym ograniczeniu, dletgo dopytuję jak można shakować fabryczny tablet, że sobie tam uruchamia co chce. Tym bardziej, żenawet google mapy mają poobcinane funkcjonalności. Ta aplikacja fermata to też słabe rozwiązanie - z tego co widzę, to tylko mp3 można odtwarzać, no ale odtwarzać mp3 to można bez tej aplikacji, więc bez sensu zaśmiecać nią urządzenie

no taka jest właśnie idea AA, ma być maksymalnie uproszczone i bezpieczne do użytku w czasie jazdy   i właśnie dla tego aplikacje na AA są okrojone  i pozabezpieczane w stosunku do ich "normalnych" wersji.

Nawet jak za długo gmerasz palcem po aplikacji na AA to się ona blokuje na kilka sekund żebyś oderwał wzrok od ekranu i patrzył na drogę.

Nie słyszałem jeszcze o możliwości zhakowania  AA żeby można było uruchamiać bezpośrednio na pulpicie AA niecertyfikowane aplikacje . Jak masz oprócz połączenia AA w aucie funkcję mirrorlinka to wówczas jest to możliwe, wyświetlacz auta staje się wtedy kopią lustrzaną ekranu telefonu ale żeby działało to w czasie jazdy to np . w moim byłym VW musiałem odblokować przez interface OBD w sterowniku auta funkcję "video in motion" więc było z tym trochę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Wszystkie płyty mam  skopiowane na Pena do Kodiaqa w formacie mp3

jakieś 15 lat temu też tak miałem, ale myslę, że dobre 10 lat temu era mp3 przeminęla bezpowrotnie, stików usb też już się nie używa od ładnych paru lat. Chociaż fakt jest wyjątek: w zegarku mam wrzuone kilkanaście "płyt" w formacie mp3 i ze 3 razy w roku jak mi się zdaży iść na spacer bez telefonu, ale z słuchawkami, to sobie słucham z zegarka :)

 

12 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

Jak masz oprócz połączenia AA w aucie funkcję mirrorlinka

wygląda na to, że nie ma, albo się nie dokopałem, będę a uacie to poszukam jeszcze, thx za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

tak, spotify działa, Własnie wiem o tym ograniczeniu, dletgo dopytuję jak można shakować fabryczny tablet, że sobie tam uruchamia co chce. Tym bardziej, żenawet google mapy mają poobcinane funkcjonalności. Ta aplikacja fermata to też słabe rozwiązanie - z tego co widzę, to tylko mp3 można odtwarzać, no ale odtwarzać mp3 to można bez tej aplikacji, więc bez sensu zaśmiecać nią urządzenie

Jak tylko MP3? :D Dzięki Fermata Auto możesz odpalać Youtuba, masz tam przeglądarkę www więc odpalisz online wszystkie streamingowe apki jak Player, TVP Sport, możesz sobie przez nią oglądać TV naziemną itd. Do tego właśnie ta apka została stworzona.

Youtube:

image.thumb.jpeg.7192d7a70ee5da193ebe9a797bba65f0.jpeg

image.thumb.jpeg.8c23f6ff176ad0f4e370104b1c17d8dc.jpeg

Player:

image.thumb.jpeg.77098d29247337c26e041c4c011e1025.jpeg

TVP Sport:

image.thumb.jpeg.b6a7ac2d0b59d0352840aacea8b8c175.jpeg

Forum :)

image.thumb.jpeg.bb02064141ac12a3e07126f874cf6e72.jpeg

 

14 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

wygląda na to, że nie ma, albo się nie dokopałem, będę a uacie to poszukam jeszcze, thx za sugestię

Mirrorlink to już martwa technologia. A żeby działał to musi być wsparcie po stronie auta i telefonu. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.