Skocz do zawartości

Chciałbym zrobić "połkampera"


Anndrzej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiem tak...

Mam T4, T5, Crafter i Caddy... (wszystko starsze) jakoś zawsze byłem zadowolony z jakości VW.

Myślę że taka fuzja może przynieść dużo dobrego też dla użytkownika końcowego - konkurencja nadal jest na rynku a łącząc technologie mamy dojście do tańszych i popularniejszych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle taki przeszczep technologii nie skończył się jak w pierwszym wydaniu Vito, tylko w drugą stronę (żeby to VW nie złapał jakiejś francy :) [się trafiło na „f”] ). Było nie było, T4-ki orane do sakramenckiego bólu w tumanie kopcia albo sadzy jeszcze się turlają wyrabiając trzecie lub czwarte „życie” pod ciężarem płyt g-k i dziarskich ekip, progi tylko wymieniane, a równoletnie Vita na płycie T4 już dawno w proszku :)

A ten cały badge engineering ma też i dobre strony, „gęste” pokrycie serwisami i niezależnymi warsztatami. Z grupą VAGa jest pod tym względem fajnie, nawet w turystyce (w razie potrzeby usprawni VW serwis skody czy seata i nie ma żadnych ansów, czy straconego dnia na wożenie lawetą do serwisu 100km dalej, gdy małżonka z młodym pojechali na weekend na drugi koniec Polski i auto zdechło). Nawet assistsnce w okresie gwarancji kieruje do możliwie najbliższego warsztatu (VW do skody) - mają/honorują wzajemne autoryzacje. Skodę (na gwarancji, z pakietami serwisowymi itd) serwisuję w serwisie VW, bo są tam bardziej kumaci ludzie, a i tu, i tu, mam 3-4 km.
 

No, może „gwiezdni” tak dla zasady kangura wypchneliby przed bramę serwisu :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 19:24, Anndrzej napisał(a):

Napisałeś że z Vito , czy T7 nie zrobimy osobówki , a z V klasy tak. Zastanawiam się czy skoro mamy robić w aucie "rewolucje" faktycznie potrzebna jest V klasa, czy nie ma opcji zwykłego blaszaka wyposażyć w najlepsza skrzynie , silnik tempomat ect?? A wyposażenie typu fotele , kanapy wygłuszenie, nagłośnienie ,  montować ekstra?? Czy uważasz że V klasa ma inne amortyzatory, zawieszenie ect, a co z multiwanem T7 czy nie dorównuje clasie V -mersedesa?? Miałem kiedyś nowego multiwana T-6 i powiem szczerze że jako auto osobowe d..y nie urywało. Przy prędkości 150 mimo podwójnych szyb na dłuższe wyprawy mało comfortowe auto.

V-klasa to komfortowy, ogromny, rodzinny i może być też luksusowy samochód, w mojej opinii nie ma konkurencji, więc nie ma co porównywać.

W Twoim przypadku, to świetne auto jako baza, bo możesz zrezygnować na etapie konfiguracji z elementów zapewniających komfort na tyle auta (np. druga nagrzewnica, fotele, klimatyzacja strefowa), dokladasz w konfiguratorze drugi Aku z separatorem i rozdzielnie pod dalszą zabudowę.

Rozważ drzwi tylne z jednej strony, to da więcej miejsca w środku.

Osobiście ja wybrałbym auto z podnoszonym dachem, znajomi zrobili wakacje niskimi busami  i stwierdzili, że poza spaniem, nic tam komfortowo nie da się zrobić ( a mieli fajne kuchnie). Kolejne wakacje brali namiot w którym rozkładali kuchnię.

W dniu 28.11.2023 o 13:31, Łza Włóczynutka napisał(a):

jak sądzicie czy unięcie pewnych podstawowych ficzerów, np. otwieranych elektrycznie szyb - usunęli otwierane szyby, wpieprzyli w ich miejsce zwykle szyby, w ogole bez możliwości otwarcia, to jest postęp?

To chyba norma...

Ostatnio jechałem Twoja generacją Connecta i bardzo się zdziwiłem, kiedy zobaczyłem te szyby.

Ja tam się cieszę z kooperacji F i VW, bo Custom wreszcie ma podrzędne wartości wyrażane w kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.