Skocz do zawartości

Chciałbym zrobić "połkampera"


Anndrzej

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Bercik77 napisał(a):

To jednak ford ze znaczkiem VW. Podobnie jak Caddy i Amarok.? 

Wspólna konstrukcja vw i forda. Ta sama płyta podłogowa. Transit ten mały robiony jest w Poznaniu łącznie z caddy. 

 

Napęd 4x4 też forda??

 

Właśnie stoję obok toru testowego gdzie śmigają caddy i transity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ale co jest złego w tym, że VW ma jakąś współpracę z Fordem i robią wspólnie jakieś pojazdy? To jakaś nowość na rynku aut? 

Nic złego. To bardzo dobrze że zaprojektowali i wspólnie produkują auta po różnymi markami. Teoretycznie powinny być teraz tańsze?

 

Transit custom,zwykły blaszak ze słabym silnikiem staruje od 175tyś zł? Oczywiście to katalogowa cena, realna będzie niższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ale co jest złego w tym, że VW ma jakąś współpracę z Fordem i robią wspólnie jakieś pojazdy? To jakaś nowość na rynku aut? 

Przecież nikt nie mówi, że to coś złego. Czasy są jakie są i kupujemy Toyoty z PSA (Stelantisa) czy z BMW, Suzuki i Mazdy z Toyoty, Mitsubishi, Nissana czy Mercedesa z Renault. 

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Ale co jest złego w tym, że VW ma jakąś współpracę z Fordem

no to jest złego, że zamast konkurować ze sobą, co być może w idealnym świecie kapitalistycznym obnizyło by cenę produktu i/lub podniosło jakość, to współpracują co skutkuje podniesieniem ceny i spadkiem jakości.

Zresztą świetny przykład connect/caddy, który jest po prostu krokiem wstecz w stosuku do poprzedniej generacji. usunięto kilkanaście bradzo fajnych rozwiążań, które były w poprzedniej generacji a w nowej już nie ma.. Przy okazji podniesiono cenę jakieś 30-40%. No ale po co się starać, skoro nie trzeba walczyć o klienta..

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

 

Zresztą świetny przykład connect/caddy, który jest po prostu krokiem wstecz w stosuku do poprzedniej generacji. usunięto kilkanaście bradzo fajnych rozwiążań, które były w poprzedniej generacji a w nowej już nie ma.. Przy okazji podniesiono cenę jakieś 30-40%. No ale po co się starać, skoro nie trzeba walczyć o klienta..

 

Czyli z każdą kolejną generacją jest coraz gorzej. Wychodzi na to że jedynka najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej generacji nie znałem. Możliwe, że sie starzeję, ale jednak chyba nie, jak sądzicie czy unięcie pewnych podstawowych ficzerów, np. otwieranych elektrycznie szyb - usunęli otwierane szyby, wpieprzyli w ich miejsce zwykle szyby, w ogole bez możliwości otwarcia, to jest postęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Pierwszej generacji nie znałem. Możliwe, że sie starzeję, ale jednak chyba nie, jak sądzicie czy unięcie pewnych podstawowych ficzerów, np. otwieranych elektrycznie szyb - usunęli otwierane szyby, wpieprzyli w ich miejsce zwykle szyby, w ogole bez możliwości otwarcia, to jest postęp?

Nieotwierane szyby są bardziej eko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem wymianę mojego 8-letniego już connecta ii na nowy model, ale po oględzinach mi przeszło.. Jakaś fatalna porażka. Powinni go nazwać ford голодупсев ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2023 o 08:17, Bercik77 napisał(a):

To jednak ford ze znaczkiem VW. Podobnie jak Caddy i Amarok.? 

?

Gadałem dziś z testerem w vw. Ten mały transit to caddy ze znaczkiem forda. Ta sama linia produkcyjna, ta sama jakość wykonania i tak samo testowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2023 o 14:58, danielpoz napisał(a):

Aż tak kiepsko wyposażony? 

Custom w wersji limited jak na dostawczaka to naprawdę wypas

pisałem o connect, custom to nie wiem, nie oglądałem.
tak, njanowsza wersja forda connecta to widływagen caddy, (ale co to za różnica gdzie składają te chińskie części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

pisałem o connect, custom to nie wiem, nie oglądałem.
tak, njanowsza wersja forda connecta to widływagen caddy, (ale co to za różnica gdzie składają te chińskie części)

Blachy, silniki, wnętrza jak i milion innych bzdetów wytwarzane są na miejscu. Przez vw lub kooperantów. Gdzie skrzynie to nie wiem. 

Elektronika zapewne chińska bo tam się produkuje zwykłą elektronikę?

 

Generalnie uważam że lepiej że to nasze łapy składają niż mużyniskie w Afryce(ford)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ford ma tyle fabryk że nigdy nie wiaodmo, gdzie wyproduykują. Mój connect jest z Hiszpani. Transit z kolei był zapalnowany do produkcji w Turcji, data minęła i się nie wyprodukował i po 3 tygodniach jakimś cudem zjechał z  taśmy w kalifacie germańskim.. Dzięki temu dostarczyli na czas, bo transport z Turcji zajmuje jakiś miesiąc więcej..

Tak czy inaczej jedyne słuszne oko proroka czuwało i mogę teraz wysadzać pasażerów gdzie chcę.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.