Skocz do zawartości

Chciałbym zrobić "połkampera"


Anndrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zastanawiam się nad zakupem dostarczaka VW T7 lub Mercedesa Wito wersji najdłuższej i przerobienie go na luksusowy samochód osobowy z elementami z kampera  pozwalającymi użytkowanie tego auta jako miejsce do krótkiego odpoczynku, czyli wyruszam w długą trasę , zatrzymuje się gdzie chce i kiedy chce na odpoczynek,  krótszy lub dłuższy np jednodniowy korzystając z zainstalowanych udogodnień. Nie szukam typowego kampera który w moim mniemaniu mocno mnie ogranicza w pewnych kwestiach typu wjazd parkowanie w mieście, prędkość jak i komfort przemieszczania się.  Pytanie do Was czy znacie jakaś firmę która zajmuje się profesjonalnie takimi nietypowymi  przeróbkami i zrobi to w sposób nieszablonowy a jednak profesjonalny i nie przysparzający problemów w późniejszej eksploatacji. Z góry dziękuję za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej, przede wszystkim ani z T7 ani z Vito nie zrobisz "luksusowego samochodu osobowego" bo takim nigdy nie będą. Jedynym vanem "europejczykiem" którego można pod taką kategorię podciągnąć jest Mercedes V i to w wersji max. To po pierwsze. Po drugie,  przynajmniej podaj, co w takim samochodzie być musi, co być może a co niekoniecznie. Czy wszystko musi być łatwo demontowalne do pierwotnej wersji(osobowej) czy też nowa zabudowa może już być zintegrowana z budą.  Na ile osób ma być przeznaczone. To tak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dzięki za odpowiedź.

Generalnie auto minimum 2 max 4 osobowe do jazdy,  myśle że minimum wyposażenia to  instalacja 230, vebasto, lodówka, kanapa do spania dla dwóch osób, mini toaleta - wszystko zamontowane na stałe, całe auto porządnie wygłuszone, myślę że po rozmowie z wykonawcą i przedstawieniu możliwości łatwiej będzie podejmować decyzje. 

Napisałeś że z Vito , czy T7 nie zrobimy osobówki , a z V klasy tak. Zastanawiam się czy skoro mamy robić w aucie "rewolucje" faktycznie potrzebna jest V klasa, czy nie ma opcji zwykłego blaszaka wyposażyć w najlepsza skrzynie , silnik tempomat ect?? A wyposażenie typu fotele , kanapy wygłuszenie, nagłośnienie ,  montować ekstra?? Czy uważasz że V klasa ma inne amortyzatory, zawieszenie ect, a co z multiwanem T7 czy nie dorównuje clasie V -mersedesa?? Miałem kiedyś nowego multiwana T-6 i powiem szczerze że jako auto osobowe d..y nie urywało. Przy prędkości 150 mimo podwójnych szyb na dłuższe wyprawy mało comfortowe auto.

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Anndrzej napisał(a):

multiwanem T7 czy nie dorównuje clasie V

To zupełnie inne samochody. Multivan to samochód na płycie podłogowej golfa i nie bardzo ma też cokolwiek wspólnego z V class czy z T6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nikt inny jak Ty pisałeś, że chcesz zrobić z vana "luksusowy samochód osobowy". Więc Ci odpowiedziałem, że z tymi typami nie masz na to żadnej szansy a jedynie Mercedes V, i to z najwyższym wyposażeniem, może do niej pretendować.  Na samochód luksusowy składa się mnóstwo czynników a przede wszystkim z najwyższej półki naturalne materiały wykończeniowe. Oczywiście również wysokiej klasy wyposażenie wnętrza, systemy audio, topowe urządzenia kontrolne i cała masa innych rzeczy po których odróżnisz samochód luksusowy od zwykłego zaraz po wejściu do niego. Zawieszenia, silniki to kolejna kwestia. Jeśli szukasz takiego, a takowe są, to patrz w kierunku azjatyckim. Chińczycy i Japończycy a chyba też Koreańczycy mają takie bryki. W Europie poza V-ką to zapomnij.

No ale wracając do tematu. Widzę, że chcesz jednak budować normalny karawan na bazie vana. Jeśli pytasz o te sprawy to chyba znaczy, że nie masz w tym doświadczenia i myślisz, że takie życie by Ci odpowiadało. Więc może najpierw wynajmij sobie na parę dni karawan w jednej z wielu wypożyczalni i sprawdź, czy Ci to odpowiada. Jeśli tak, to pogadaj z firmami które robią takie zabudowy. Adresy znajdziesz bez problemu w każdym miesięczniku "Polski Caravaning" gdzie się ogłaszają. Ja natomiast poszedłem inną drogą. Zakupiłem do swojego vana rozkładane łóżko które po powrocie w wakacyjnego wypadu mogę bezproblemowo sam zdemontować i mieć na co dzień normalną 7-osobówkę. No, ale każdy ma inne potrzeby. Nam dla 2 osób bez wielkich wymogów to w zupełności wystarcza a na dłuższe wypady zamierzamy kupić przyczepę.

Nie odpuszczaj. Drąż temat ;)

IMG_20230829_130421_resized_20230902_121111639.jpg

IMG_20230829_130434_resized_20230902_121053728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, glomir napisał(a):

Przecież to nikt inny jak Ty pisałeś, że chcesz zrobić z vana "luksusowy samochód osobowy". Więc Ci odpowiedziałem, że z tymi typami nie masz na to żadnej szansy a jedynie Mercedes V, i to z najwyższym wyposażeniem, może do niej pretendować.  Na samochód luksusowy składa się mnóstwo czynników a przede wszystkim z najwyższej półki naturalne materiały wykończeniowe.

Dziękuję za odpowiedzi, żeby była jasność , nie kwestionuję twojego postrzegania vito/t6 vs V -clase,  po prostu wydawało mi się że to ta sama buda , to samo zawieszenie tylko inne wyposażenie. Jako że chciałem robić porządną rewolucję takiego auta nie do końca jestem przekonany czy powinienem kupować auto za 300-400 tys i  demontować jego wyposażenie żeby przerobić na "pólkampera" wydawało mi się że bedzie łatwiej kupić najtańsza wersję dostawczaka z maksymalnym wyposażeniem i go wtedy przerabiać mając zaoszczędzone  np 200 tys . Zacznę chyba od wizyty w salonie Mercedesa aby dopytać o różnice miedzy viano a V jeżeli chodzi o zawieszenie, silniki ect. Dzięki za podpowiedz na temat miesięcznika Polski Carawaning, mam nadzieję znaleźć tam firmę która zechce podjąć się takiej przeróbki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, że widzisz w czym problem. Ja mam u siebie wersję max ale nigdy bym się nie odważył nazwać tego vana luksusowym ;) Tak w ogóle to ja też nie bardzo widzę sensu kupowania nowego vana tylko po to, żeby przerobić go na całkowitego kampera. Lepiej kupić kamper gotowy, w takiej klasie, jaka Ci odpowiada. Masz też wtedy wszystkie gwarancje na całość czego raczej nie będziesz miał przy samodzielnych przeróbkach. Chyba, że w wyspecjalizowanej firmie mającej autoryzację producenta samochodu. A wtedy koszt będzie jak przy nowym kamperze i cenowe kółko się zamknie.

Chcesz jeździć szybko, to rozejrzyj się za Mercedesem Marco Polo czy VW California. No, ale one chyba nie mają łazienek :niewiem:

Jeszcze raz sugeruję najpierw wypożyczyć kampera (może nawet któregoś z w/w) i zobaczyć, czy to Ci odpowiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 08:22, Misio napisał(a):

California na Crafterze ma łazienkę...ale napewno nie jest zwinną osobówką, a tym bardziej luksusową limuzyną.

Była mowa o T7 więc tym się zasugerowałem. Ale masz rację, czy T7 czy Crafter to efektu "WOW" tam nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Moja wiedza o VW kończy się na T6 Multivan nad którym się zastanawiałem ale był trochę za wysoki i nie wchodził do garażu. Myślałem, że T7 to kontynuacja. A tu się jednak okazuje, że globalizacja idzie coraz dalej i chyba też jeszcze wyżej ;) No, ale dla kamperowicza to lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, glomir napisał(a):

Aha. Moja wiedza o VW kończy się na T6 Multivan nad którym się zastanawiałem ale był trochę za wysoki i nie wchodził do garażu. Myślałem, że T7 to kontynuacja. A tu się jednak okazuje, że globalizacja idzie coraz dalej i chyba też jeszcze wyżej ;) No, ale dla kamperowicza to lepiej :D

Na to mówią T7.

2560px-VW_Multivan_2.0_TDI_Life_(T7)_–_h_22012023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, danielpoz napisał(a):

Lub vw ze znaczkiem

To jednak ford ze znaczkiem VW. Podobnie jak Caddy i Amarok.? 

9 minut temu, danielpoz napisał(a):

Na to mówią T7

To tylko przerośnięty Golf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.