Skocz do zawartości

Przygotowanie przyczepy do zimy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

To ja zadam pytanie przewrotne - z samochodu zabierasz czy nie ?

Bo ja ostatni raz wyjmowałem z auta w latach 70. z malucha.

Jeżeli nie szkodzi ładowanie akumulatorowi w samochodzie to czemu nie można ładować w przyczepce ?

Pzdr

Wlodek

No tak, z samochodu nie wyciągam. Ńie wiem czy nie można na mrozie, ale tak gdzieś mi się obiło o uszy, że słabiej się ładuje, ma mniejszą pojemność czy coś takiego (mówię o kwasowym).

Ale dyskutował nie będę :)     Natomiast z cepy wyciągam, bo to łatwiej zrobić, a w zimie i tak nie używam ( sezon zaczynam zazwyczaj nie wcześniej niż z końcem marca).

Pozdrowienia !

 

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, PanSamochodzik napisał(a):

Ale dyskutował nie będę :)     Natomiast z cepy wyciągam, bo to łatwiej zrobić, a w zimie i tak nie używam ( sezon zaczynam zazwyczaj nie wcześniej niż z końcem marca).

Hi, hi, hi...

Ja też nie bo ja także z budki na zimę wyciągam - zapytałem przewrotnie :)

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piorun napisał(a):

Czy to znaczy, że zdrowiej dla aku, żeby podpiąć na stałe do gniazdka niż podładowywać raz na miesiąc?

Jak jest opcja w ładowarce podtrzymania - uważam że lepiej było by mieć aku cały czas na ładowarce...

To są jednak akumulatory pracy - a po pracy mają być od razu naładowane...

3 godziny temu, jackvoyager napisał(a):

Z samochodu nie zabieram ,bo samochodu używa się codziennie i akumulator pracuje

Czasem auto też stoi jakiś czas...

A niektórzy nie stawiają przyczepy na kilka miesięcy ? chyba że na Helu, w sezonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Misio napisał(a):

Jak jest możliwość ładowania, szczególnie inteligentną ładowarką na podtrzymaniu...bym ładował (nie żela).

Czemu nie żelowy? Ja już mam siedem zimowań mojego GEL'a podpiętego pod solar i raczej jeszcze żyje. Jeżeli robię źle, to dajcie mi znać.

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi Ci o to, że żelowy nie powinien być w mrozach ładowany dużym amperażem?

Jeżeli tak, to OK, solar w zimie jedynie utrzymuje "dobrą kondycję" AKU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misio napisał(a):

Solar...ok

Zimą da 0,5-1 A max?

Ale myślę że już 5-10A mogło by być problemem...

Witam

Przez analogię...

Mam na jachcie 2 solary po 115 W - w sumie 230 W - połączone szeregowo z ładowarką MPPT.

I tak jak widzę na wyświetlaczu ładowarki to w zimie powyższe solary dają max rzędu ok 1 A - 1,5 A przy czym ta druga wartość występuje bardzo rzadko.

Raczej jest to prąd rzędu takim jak piszesz powyżej - 0,5 - 1 A.

O 5 A i więcej mogę w zimie tylko pomarzyć..

W lecie - w lipcu osiągam z nich > 12 A ale w zimie jest jak piszę powyżej...

Mam do nich podłączone 3 akumulatory AGM Long Live po 100 Ah każdy (nie wyjmuję ich na zimę) połączone równolegle i nie muszę dzięki solarom doładowywać ich w zimie ze słupka.

Pzdr

Włodek

 

IMG_2290.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomaszsl napisał(a):

zastanawiam się czy trzymać przyczepe pod pokrowcem czy nie? Czytam różne opinie i już sam nie wiem.

Szkoły jak to w życiu są dwie - falenicka i otwocka.

Ja swoją budkę tak jak jacht powyżej trzymam pod pokrowcem.

I jedno jest pewne - na pewno się ona nie brudzi a nawet u mnie na wsi syf z nieba leci naprawdę duży i nie chce nawet myśleć jak to wygląda w mieście.

Co do podnoszonych przez niektórych zarysowań od plandeki to powiem szczerze, że ja osobiście nie rejestruję takich - inna sprawa, że przyczepka nie jest nowa - jest wprawdzie w niezłym stanie, ale jest jednak siłą rzeczy lekko już zmatowiała i może tu jest problem, że ich nie widzę.

Niemniej na pewno po zimie budka nie jest brudna.

A teraz sam oceń czy warto czy nie wydawać te 700 zł.

pzdr

Włodek

 

IMG_0076.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.