Skocz do zawartości

Wybrzeże Litwy i Łotwy dla Misiów - czyli wyprawa od Nidy, do Nidy


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem że otworzę nowy topik - może uda mi się też tu kilka fotek z realizacji wrzucić...

Jednak zanim się porwiemy za wyjazd - musimy wiele rzeczy się dowiedzieć...

 

Na razie szukamy - dodatkowy internet (na razie chyba za 89zł wygrywa Orange za 15GB) - niestety w telefonach mamy tylko 7GB na roaming co może być dla nas za mało - też będę musiał troszkę pracować...

 

Czy na Litwie, Łotwie i Estonii są jakieś opłaty drogowe, winiety, etole itd - wiem że wszystko jest w necie, ale na to trzeba mieć dużo czasu by sprawdzać co jest teraz aktualne itd. a nasz wyjazd będzie dość mocno "spontaniczny", bez wstępnego przygotowania :D

 

Niestety musimy się do tego dość mocno przygotować bo języków niezbyt znamy, po Polsce jeżdżąc sobie radzimy, za granicą już nam to idzie znacznie gorzej... a nie chcemy jechać na urlop i się co chwilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 godzin temu, Misio napisał(a):

Stwierdziłem że otworzę nowy topik - może uda mi się też tu kilka fotek z realizacji wrzucić...

Jednak zanim się porwiemy za wyjazd - musimy wiele rzeczy się dowiedzieć...

 

Na razie szukamy - dodatkowy internet (na razie chyba za 89zł wygrywa Orange za 15GB) - niestety w telefonach mamy tylko 7GB na roaming co może być dla nas za mało - też będę musiał troszkę pracować...

 

Czy na Litwie, Łotwie i Estonii są jakieś opłaty drogowe, winiety, etole itd - wiem że wszystko jest w necie, ale na to trzeba mieć dużo czasu by sprawdzać co jest teraz aktualne itd. a nasz wyjazd będzie dość mocno "spontaniczny", bez wstępnego przygotowania :D

 

Niestety musimy się do tego dość mocno przygotować bo języków niezbyt znamy, po Polsce jeżdżąc sobie radzimy, za granicą już nam to idzie znacznie gorzej... a nie chcemy jechać na urlop i się co chwilka

100 GB kupisz na miejscu za max 20€ … nie ma potrzeby kombinować z ofertami w PL one jak sam widzisz lokalnie są 4x lepsze przynajmniej w limicie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rtwppk napisał(a):

100 GB kupisz na miejscu za max 20€ … nie ma potrzeby kombinować z ofertami w PL one jak sam widzisz lokalnie są 4x lepsze przynajmniej w limicie :) 

Ja jeszcze nie znalazłem lepszej oferty niż Lifecell ;) Znajdź mi jakikolwiek net z ceną 1 zł za 1 gb działający w całej UE ;) Tak naprawdę obecnie Lifecell to najwygodniejszy sposób, bez kombinowania i kupowania i rejestrowania kart lokalnie w danym kraju. 

Jak ktoś sporo podróżuje to kupić aktywną kartę lifecell w PL, doładować i używać :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

@jacek00 jak wygląda długość ważności konta? jak długo gigabajty są ważne po doładowaniu?

Miesiąc ważności, ale możesz doładowywać ile razy chcesz. Jak zużyjesz wcześniej to nic nie stoi aby doładować kartę. Oczywiście doładowania się kumulują. Ja przez miesiąc zagranicznego urlopu zużyłem 120 GB (chociaż pewnie więcej bo jeszcze GB z Forda mi zjadło), czyli 4 doładowania po 30 zł. 

23 minuty temu, Misio napisał(a):

@jacek00 A podpowiesz gdzie to kupić (portal A ?)

Tak, ja kupiłem na allegro. Tylko trzeba poszukać już aktywnej karty, którą można od razu używać. Bo nowe konta mają obecnie okres karencji i nie można od razu wykupić taryfy z netem. 

23 minuty temu, Misio napisał(a):

Jak to się później przedłuża, czy można mieć dłuższa przerwę i później znowu doładować??

Przedłużasz przez aplikację, i płacisz np przez Google Pay. Można mieć przerwę i później znowu doładować. Ja karty używałem na majówce w Niemczech, a potem dopiero na wakacjach miesięcznych w lipcu. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Ja jeszcze nie znalazłem lepszej oferty niż Lifecell ;) Znajdź mi jakikolwiek net z ceną 1 zł za 1 gb działający w całej UE ;) Tak naprawdę obecnie Lifecell to najwygodniejszy sposób, bez kombinowania i kupowania i rejestrowania kart lokalnie w danym kraju. 

Jak ktoś sporo podróżuje to kupić aktywną kartę lifecell w PL, doładować i używać :) 

Oczywiście masz rację jeśli podróżujemy po terenie EU i obejmuje to kilka krajów. W przypadku wakacji opartych o jeden lub dwa kraje moim zdaniem lepsze są oferty lokalne. Przynajmniej w zakresie większych pakietów. Obecnie korzystam z vodafone.it za chyba 60€ mamy nielimitowany net i pakiet 15Gb na EU dla tej karty. Kupiliśmy ją na dwa miesiące więc z roamingu również skorzystamy. Można powiedzieć, że drogo ale jeśli na 45 dniowym wyjeździe trzeba trochę popracować to taki nielimitowany net jest idealny.

Jak wszystko w przypadku hobby o nazwie „Karawaning” powinno być dobierane indywidualnie do potrzeb w podróży :) 

Godzinę temu, Misio napisał(a):

a są mniejsze pakiety?

myślę że 10-20GB mi starczyło by...

Myśle, że pewnie tak ale wszystkiego pewnie dowiesz się na miejscu :(. Jeśli masz VPN możesz podejrzeć lokalne oferty i promocje  w kraju do którego jedziesz :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misio napisał(a):

Zgłębię temat.

Jedyne miej z tylu głowy, że Lifecell taka ofertę ma do końca sierpnia. Potem pewnie jeszcze przedłuży ale tez może w pewnym momencie się wycofać z niej tak jak swego czasu zrobił kyivstar 

4 godziny temu, rtwppk napisał(a):

Oczywiście masz rację jeśli podróżujemy po terenie EU i obejmuje to kilka krajów

Lifecell ma przede wszystkim taką zaletę, że działa również poza UE m.in w Serbii, Mołdawii a nawet w Turcji wiec jeśli na trasę to jest to aktualnie optymalne rozwiązanie. 
@Misio z tego co zrozumiałem planuje być w co najmniej dwóch krajach Litwa, Łotwa więc nie wiem czy i w jego przypadku nie byłoby to lepsze rozwiązanie niż zakup kart w oby krajach.

 

4 godziny temu, rtwppk napisał(a):

Jak wszystko w przypadku hobby o nazwie „Karawaning” powinno być dobierane indywidualnie do potrzeb w podróży :)

Dokładnie. Jazdy musi dopasować do swoich potrzeb. Dla Ciebie aktualnie lepsza jest lokalna karta włoska dla mnie lifecell bo kraje na trasie się zmieniają i trochę czasu spędzę jeszcze poza UE :) 

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Ja przez miesiąc zagranicznego urlopu zużyłem 120 GB (chociaż pewnie więcej bo jeszcze GB z Forda mi zjadło)

Jacek coś ty robił na urlopie? Non stop netflixa, amazona i inne oglądałeś zamiast korzystać z lokalnych atrakcji :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Jedyne miej z tylu głowy, że Lifecell taka ofertę ma do końca sierpnia. Potem pewnie jeszcze przedłuży ale tez może w pewnym momencie się wycofać z niej tak jak swego czasu zrobił kyivstar 

Może. Na razie się mówi, że od września ma być jakaś nowa. Czas pokaże. Ja tam na lifecellu zyskałem i wg mnie tak powinny wyglądać wszystkie oferty telekomów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

wg mnie tak powinny wyglądać wszystkie oferty telekomów

Według mnie też, ale faktem jest że nawet ten darmowy roaming w UE zarówno w zakresie internetu (kilka GB) jak i telefonii żadnemu operatorowi na rękę nie jest i najchętniej wróciliby do czasów gdzie płaciło się za to dużo € ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też, ale faktem jest że nawet ten darmowy roaming w UE zarówno w zakresie internetu (kilka GB) jak i telefonii żadnemu operatorowi na rękę nie jest i najchętniej wróciliby do czasów gdzie płaciło się za to dużo € 
Oczywiście że woleliby aby płacić krocie. Mnie tylko zastanawia jak to jest że w tym Lifecell mamy 1 GB za 1 zł a u operatora mamy chyba 10x drożej. Jak to możliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

Jak to możliwe?

 Według mnie o wojnę tu chodzi i operatorzy lokalni może nawet ponoszą na tym straty ( może to taka forma pomocy).  Dodatkowo nie jest to oferta kierowana do nas tylko de facto mieszkańców Ukrainy, którzy w wyniku wojny musieli opuścić kraj. My korzystamy bo luki na to pozwalają - chociażby brak konieczności rejestracji karty na osobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Misio zmienił(a) tytuł na Wybrzeże Litwy i Łotwy dla Misiów - czyli wyprawa od Nidy, do Nidy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.