Skocz do zawartości

Wzmocnienie tylnego zawieszenia


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, marian36 napisał(a):

 Cześć,

Jak wzmocnić (podnieść) tylne zawieszenie? Po załadowaniu ludzi, bagaży i po zapięciu przyczepy tył mocno "siada". Gdzieś mi się obiły o oczy jakieś dodatkowe(?) sprężyny - czy to są te same co normalnie, czy całkiem inne? Gdzie ich szukać?

Chyba najlepszą opcją jest założenie poduszek i hydrauliki. Koszt mniejszy niż wymiana zawieszenia a dodatkowa zaleta to możliwość regulacji podniesienia. My właśnie to założyliśmy i narazie zadowolenie 10 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rtwppk napisał(a):

Chyba najlepszą opcją jest założenie poduszek i hydrauliki. Koszt mniejszy niż wymiana zawieszenia a dodatkowa zaleta to możliwość regulacji podniesienia. My właśnie to założyliśmy i narazie zadowolenie 10 :) 

Ale tak naprawdę to my nic nie wiemy jaki to jest samochód i jaka przyczepa ?

A może to Matiz z przyczepką towarową :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maras napisał(a):

Ale tak naprawdę to my nic nie wiemy jaki to jest samochód i jaka przyczepa ?

A może to Matiz z przyczepką towarową :D 

Masz rację ale i przyczepę i Matiza można podnieść na poduszkach :) … nie twierdze, że ma to sens ale kto zabroni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Chyba pneumatyki...

Tak masz racje :) 

Ale najbardziej zastanawiające jest to, że nyndza odzywa się tylko wtedy jak popełnię jaką gafę lub oczywistą omyłkę pisarską :lol:… fenomenalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie mam resorów, nie będę zakładał hydrauliki, ani pneumatyki, wymieniać zawieszenia też nie chcę. Wiem, że są jakieś zestawy do zawieszenia właśnie w kontekście holowania przyczepy (dodatkowe sprężyny progresywne). Ma takie w ofercie np. Westfalia pod konkretny samochód.

Moje pytanie dotyczyło tego, czy ktoś tak u siebie przerabiał, albo czy ktoś ma jakieś dokładniejsze informacje? To się wydaje być najprostszym i najtańszym rozwiazaniem, a jednocześnie jest to najmniejsza ingerencja w samochód.

Jeśli to coś ma zmienić, to chodzi o Citroena C5 Aircross.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marian36 napisał(a):

 

Jeśli to coś ma zmienić, to chodzi o Citroena C5 Aircross.

Od tego trzeba było zacząć. Nikt by Ci nie doradzał archaicznych rozwiązań typu resory?

Sprawdzałeś w Westfalii czy mają zestawy do Twojego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marian36 napisał(a):

 Cześć,

Jak wzmocnić (podnieść) tylne zawieszenie? Po załadowaniu ludzi, bagaży i po zapięciu przyczepy tył mocno "siada". Gdzieś mi się obiły o oczy jakieś dodatkowe(?) sprężyny - czy to są te same co normalnie, czy całkiem inne? Gdzie ich szukać?

Jaki masz nacisk na hak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielpoz napisał(a):

Jest jakieś gorsze rozwiązanie?

Drewniane kołki pod wahacze ;)

2 godziny temu, jacekzoo napisał(a):

Coś mi się kołacze, że @filipert to montował ?

Mam nawet namiary na firmę. Jak znajdę to wieczorem zapodam. 

Ale do mojego dziadka taki zestaw kosztował ponad tysiaka, więc zrezygnowałem, żeby niepotrzebnie nie podnośić jego wartości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.