Skocz do zawartości

[RELACJA] Włochy, my też - Toskania 2023


konrad_b

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, konrad_b napisał(a):

Wy to chyba zrobiliście sporo km, a to podbija budżet

Według mnie od Was na południe to już rzut beretem, więc kwoty raczej symboliczne w stosunku do całości. No chyba, że autostradami ;)

Godzinę temu, konrad_b napisał(a):

koszty na południu ITA to pewnie niższe - np kempingi 

Zapewne tak, choć nie byłem w tym roku na północy, więc ciężko mi porównać :(

Godzinę temu, konrad_b napisał(a):

u mnie nikt nie lubi np jedzenia w knajpach, chłopaki najchętniej pizza (margarita albo bianca (ciasto+mozarella), dlatego nawet jak gdzieś jemy to w 50e się mieszczę

U mnie podobnie, choć od zeszłego roku kupujemy im pełnoprawne dania i je zjadają :( Też zazwyczaj wyrabiamy się w okolicach 50E, u mnie także nikt nie dotyka owoców morza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

22 minuty temu, konrad_b napisał(a):

2xTAK ;) baseny to już taka tradycja, czy jedziemy do Grecji, Cro, BiH, ITA, zawsze robiliśmy przerwę na basenach 

choć czy od nas z Krk jest taniej/krócej ? - trasa na Bratysławę, Wiedeń, Graz Udine - 1416km i winiety Słowacja 17e, Austria 20e, Włochy bramki - ile razem :hmm:

trasa przez HU, SLO - jest uwaga 1408km więc właściwie to samo, dochodzi winietka na HU - mamy SK 17e+HU 24e+SLO 32e+bramki ITA

wychodzi że przynajmniej ta SLO jest ekstra więcej - 32e, nie wiem jak bramki czy będzie tyle samo, i ciekawe jak z paliwem, bo tu też Słowenia chyba nadrabia ceną i może pokrywa cenę dodatkowej winiety - tankowaliśmy w trasie po 1.45e w sumie 4x co daje ok 150L paliwa, przy 20eurocentach różnicy mamy na winietę SLO ;)

Co ciekawe ode mnie (Nowy Sącz - czyli bardzo podobnie) do Wenecji Google Maps nawet nie podpowiada jako alternatywy trasy przez Węgry, choć odkąd oddali ekspresówkę z Tornyosnemeti do Miskolca to trasa na Presov, Kosice, Budapest i Maribor jest wprawdzie ok. 50 km dłuższa, ale prawie pół godziny szybsza. No tyle, że koszt winietek za Węgry i Słowenię vs. tylko Austria to dość dużo...

Ja do Włoch i na Istrię prawie zawsze jeżdżę na Żilinę, Bratysławę, Eisenstadt (mijanka Wiednia), Graz i dalej... Czyli zawsze przez Austrię z ewentualnym tankowaniem na stacjach w Austrii poza autostradami oczywiście. W tym roku wracając początkiem lipca najtaniej trafiliśmy ON za 1,49 EUR.

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Zulos napisał(a):

Co ciekawe ode mnie (Nowy Sącz - czyli bardzo podobnie) do Wenecji Google Maps nawet nie podpowiada jako alternatywy trasy przez Węgry, choć odkąd oddali ekspresówkę z Tornyosnemeti do Miskolca to trasa na Presov, Kosice, Budapest i Maribor jest wprawdzie ok. 50 km dłuższa, ale prawie pół godziny szybsza. No tyle, że koszt winietek za Węgry i Słowenię vs. tylko Austria to dość dużo...

Ja do Włoch i na Istrię prawie zawsze jeżdżę na Żilinę, Bratysławę, Eisenstadt (mijanka Wiednia), Graz i dalej... Czyli zawsze przez Austrię z ewentualnym tankowaniem na stacjach w Austrii poza autostradami oczywiście. W tym roku wracając początkiem lipca najtaniej trafiliśmy ON za 1,49 EUR.

Żilina , Bratyslawa … to zapewne jedziesz przez Mnisek i Poprad . Jak tam teraz wygląda ta droga? Bo z tego co pamiętam z przyczepą średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dodi napisał(a):

Żilina , Bratyslawa … to zapewne jedziesz przez Mnisek i Poprad . Jak tam teraz wygląda ta droga? Bo z tego co pamiętam z przyczepą średnio.

Szczerze to od jakiegoś właśnie czasu omijam tą drogę - w sumie to nie jest najgorzej od Starej Lubovli do Popradu (poza małymi fragmentami). Najgorzej jest od Mniska do Starej Lubowli.

Teraz jeżdżę przez Radbkę, Chyżne i Dolny Kubin. Niestety od Chyżnego do Martinu jest fragmentami kiepsko, ale cóż...

Czekam na obwodnicę Ziliny od strony Martinu (Vrutky)- to znacznie przyspieszy ten kierunek (czy przez Mnisek, czy też przez Chyżne).

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że jak to? Jeden dzień i cała relacja? A gdzie budowanie napięcia, czekanie na odcinki... nawet nie bylo walki o miejsca w pierwszym rzędzie :-]

Ogólnie bardzo fajna relacja, kolejna z Włoch. I chyba to będzie nasz kolejny kierunek, zachęcacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pjetko napisał(a):

Ale że jak to? Jeden dzień i cała relacja? A gdzie budowanie napięcia, czekanie na odcinki... nawet nie bylo walki o miejsca w pierwszym rzędzie :-]

Ogólnie bardzo fajna relacja, kolejna z Włoch. I chyba to będzie nasz kolejny kierunek, zachęcacie.

Nie było walki, bo my się z Sebastianem rozłożyliśmy w pierwszym rzędzie na leżąco i wszystkie miejsca zajęliśmy...:lol:

Tylko Magdę - bo jesteśmy dżentelmenami - wpuściliśmy w środek...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja i kolejne ciekawe informacje z Włoch :). Tempo relacji też ekspresowe i nie wiem czy ktoś Was pobije bo informacji też było sporo i konkretów też nie brakowało:].
Inna sprawa, że patrząc po relacjach z tych wakacji to chyba wszystkie inne granice Państw nadmorskich zamknięte ;). Inna sprawa, że Włochy mają to coś co przyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zulos napisał(a):

Nie było walki, bo my się z Sebastianem rozłożyliśmy w pierwszym rzędzie na leżąco i wszystkie miejsca zajęliśmy...:lol:

:pub:

39 minut temu, pjetko napisał(a):

. I chyba to będzie nasz kolejny kierunek, zachęcacie

A my chyba za chwilę uderzymy w Wasz kierunek :D

6 minut temu, Eastnomad napisał(a):

wszystkie inne granice Państw nadmorskich zamknięte ;)

:look:

Chyba sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pjetko napisał(a):

Ale że jak to? Jeden dzień i cała relacja? A gdzie budowanie napięcia, czekanie na odcinki... nawet nie bylo walki o miejsca w pierwszym rzędzie :-]

Ogólnie bardzo fajna relacja, kolejna z Włoch. I chyba to będzie nasz kolejny kierunek, zachęcacie.

 

12 godzin temu, Zulos napisał(a):

Nie było walki, bo my się z Sebastianem rozłożyliśmy w pierwszym rzędzie na leżąco i wszystkie miejsca zajęliśmy...:lol:

Tylko Magdę - bo jesteśmy dżentelmenami - wpuściliśmy w środek...:D

 

12 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Fajna relacja i kolejne ciekawe informacje z Włoch :). Tempo relacji też ekspresowe i nie wiem czy ktoś Was pobije bo informacji też było sporo i konkretów też nie brakowało:].
Inna sprawa, że patrząc po relacjach z tych wakacji to chyba wszystkie inne granice Państw nadmorskich zamknięte ;). Inna sprawa, że Włochy mają to coś co przyciąga.

Tylko jeden dzień padało w Krakowie, cóż poradzić :P

a tak poważnie, to starałem się pokazać rzeczy których nie znalazłem w sieci, a które mogą się przydać

jeśli chodzi o samą Toskanie to jest ona opisana na wielu blogach czy forach, więc niewiele nowego można wymyślić 

tak w temacie opisu to np korzystaliśmy z bloga https://www.kierunekwlochy.pl/toskania-50-najpiekniejszych-miast-i-plaz-przewodnik-po-regionie/?fbclid=IwAR1EhlOuPcRb8Cpo-0RdFW2sLLEU0cr2VLB5FiZjKkAd1T7honjvPi-s-3Y

 

Włochy w tym roku na k.pl popularne, ale my tego w Toskanii nie odczuliśmy, na pierwszym kempingu przewinęły się 2 załogi kamperami, nawet się nie spotkaliśmy, na drugim widziałem jedną przyczepkę na parceli z PL i jedną Niewiadówkę jak wjeżdżała, raz ktoś po PL rozmawiał na basenie. W miasteczkach czesciej można było zobaczyć PL czy usłyszeć PL, ale też na zasadzie pojedynczych przypadków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.