Skocz do zawartości

Zagadka - świat


rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 333
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciężko się nie podeprzeć w „świecie”, nawet żeby się upewnić, bo chodziło mi to po głowie bez pomocy wujka. Czytałem jakąś relację z Kirgistanu i bardziej jako ciekawostka utkwiła mi w pamięci wzmianka o tej roślince, która tam sobie rośnie, i do czego służy (chociaż bardziej w Afganistanie niż w Kirgistanie), niż sama nazwa miejsca. Coś w deseń Kirgistan, baśniowe coś :)

W jakim mieście znajduje się to co na zdjęciu?

 

C010BF0B-87B6-4704-8B9F-7B9DFEDA4CC7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to turning torso /obracajaca się weza/ futurysty santiago calatrava i jest poklosiem jego rzezby twisting torso inspirowanej rzezba brytyjczyka avray-wilsona, a ta znowu nawiazuje do wenus z milo. wszystko juz kiedys bylo :]

a miasto to cos wspolnego ma z wikingami.
malmo czy cos w ten desen :]

a sam calatrava zajmuje sie glownie projektowaniem hal widowiskowych, dworcow, portow lotniczych - generalnie budynkow w horyzontalnej formie, choc jak widac nie gardzi wiezowcami. znany jest z rozrzutnosci finasowej /w sensie drogiego wykonawstwa/ i ciut przesadza z funkcjonalnoscia i ergonomia /tzn. przedklada tzw. look nad funkcje i stad sie bierze ta drozyzna/.

Edytowane przez mazeno (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TurningbTorso, Malmö, zadajesz :)

BTW, architektura poszczególnych obiektów robi wrażenie (tu fajnie nisko były chmury, więc wieżowiec się „rozpłynął”w nicości, bardziej zależało mi na tym niż sfoceniu samego budynku), miejscami fajne założenia przestrzenne i urbanistyczne, ale jak dla mnie „za zimno” w aspekcie czysto międzyludzkim. Wokół Turning Torso  biurowce przemieszane z mieszkaniówką, niby przyjaźnie, i woda, i miejsca do spacerów i zieleń, ale pusto, bezosobowo i nijako. Ale cóż, tacy są może nie tyle nawet Szwedzi, ale Szwedzi plus miks ludności napływowej plus ich największe zamożne miasta. Inny temperament, inne podejście. Wolę krzaczory, skałki i lasy na uboczu :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to kalambury... Forum jest stricte karawaningowe, temat typu "chwalipost" do którego mam ambiwalentne odczucia, a Ty zadajesz tematy, które zwiedzisz solo , a nie z cepką czy kamperem... ot co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam camperow pod dostatkiem jest pod tym.
co to zreszta by byly za zagadki spod wiezy eiffla czy placu sw. marka w wenecji.

druga sprawa, ze odgadywanie za pomoca gugiela jest nie fair, a wg mnie tak ten watek wyglada. a ja specjalnei sprawdzam swoje foty pod tym wzgledem, zeby gugiel nie rozpoznawal :]

ale spoko, skoro nie chcecie sie bawic, to zadawaj swoja - zapewniam cie, ze bedzie szybciutko odgadnieta.
to powyzsze to perazica do kolo petrovaca na moru w czarnogorze, niedokonczony hotel. pod nim jest plaza, gdzie gdy ja tam ostatnio bylem nocowaly 4 kampery plus kilka innych aut.

aha, do skazki w kirgizji mozna podjechac autobusem, gdybys mial watpliwosci czy ktos tam zajedzie kamperem. wlasciwie wszedzie do tych miejsc, ktore zadawalem powyzej jako zagadki mozna dojechac kamperem, nawet w tej w pamirze, gdzie na horyzoncie jest pasmo siewiero-aliczurskie.

zadawaj.

Edytowane przez mazeno (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.