Skocz do zawartości

podpowiedzcie co wybrać


Dudek2004

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli DMC macie 1200 kg to racji masy wynika że nie możecie kupić dużej przyczepy. Natomiast moim zdaniem kupcie największą na jaką pozwala DMC. Jeździłem dużo Niewiadówką a potem Knausem który miał 4,75 m. I moje spostrzeżenie jest takie że nigdy nie zdażyło mi się żebym trafił na miejsce do którego wjechałbym Niewiadówką a Knausem nie. Po prostu albo da się wjechać z przyczepą albo nie. A w środku każdy dodatkowy centymetr bardzo się odczuwa na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam coś takiego jak mój Knaus 450 (DMC 1100) Nie ma piętrowego łóżka, ale dwa szerokie. Może zdąży się trzecie dziecko i co wtedy Wam po piętrowym łóżku, gdzie na jednym łóżeczku zmieści się jedna osoba? Gdzie będzie spało 3 dziecko? Druga ewentualność - to 3 dzieci na szerokim i Wy na piętrowym ;P

 

Jak dzieciaki podrosną, to zawsze można dokupić dodatkową sypialnię namiotową do przedsionka (+/-200 na allegro).

 

Ogrzewaniem nie ma się co przejmować (że się dziecko poparzy) Raz maluch dotknie i już będzie uważał :piwko:.

Natomiast ogrzewanie być musi. I to sprawne!

 

Polecam łazienkę ze stałą umywalką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji - jak już przyjedziecie na kemping i będziecie mieli problem z wjechaniem - na pewno znajdą się osoby, które Wam pomogą. Osobiście korzystałem w tym roku z pomocy (wjechałem w piasek), a tydzień później wyciągałem innego caravaningowca z tego samego miejsca :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji - jak już przyjedziecie na kemping i będziecie mieli problem z wjechaniem - na pewno znajdą się osoby, które Wam pomogą. Osobiście korzystałem w tym roku z pomocy (wjechałem w piasek),

 

zawsze jest też obsługa kempingu.

my w tym roku wjechaliśmy tak, ze jedno koło autentycznie zapadło się do połowy w ziemi, bo pod warstwą piasku, która jakimś cudem trzymała się na korzeniach była ogromna dziura.

z perspektywy czasu wydaje sie zabawne, ale wtedy nam do śmiechu nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że Dudkowi2004 nie chodzi tylko o manewrowanie na campingu/parkingu ale o ogólną wygodę podróżowania. Bo na campingu to wiadomo - jest zawsze ktoś kto odpiętą przyczepę pomoże przetoczyć. Duża przyczepa może być trochę uciążliwa w podróżowaniu po drogach niższej kategorii, bo po autostradzie to też wielkość nie ma praktycznie znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dużo szczęścia trafiając na tę stronę, mogę śmiało powiedzieć że w najbliższym czasie bedziecie dla mnie wyrocznią.

Tak najbardziej przeraża mnie mysl o jeździe krętymi górskimi drogami (Karpacz od strony Wrocka lub górskie przejście gdzieś powyżej Istrii Słowenia-Chorwacja np.)bo jeśli chodzi i autostrady to gabaryty nie mają znaczenia.

 

Pozdrawiam cieplutko ze słonecznego dziś Sandomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 ON

 

140 KM? to gór przy przyczepie ok. 1200 kg nie masz się co obawiać. z tego co pamiętam DMC przyczepy z hamulcem w touranie 2,0 TDI jest 1500 kg.

 

A jeśli chodzi o samą technikę jazdy to ja bardziej obawiam się miasta i skrzyżowań niż tras górskich :? zobaczymy jak to będzie jak już kupię (większą) przyczepę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez przypadek wczoraj wyskoczył mi wyjazd służbowy z kierowcą który zazwyczaj porusza sie ciężarówką i zobaczyłam jak on zbiera zakręt to oczywiście wsadziałam swoje 10 groszy i dostałam wykład jak to się jeździ z "ogonem" PRZERAŻENIE DOSIĘGŁO ZENITU przez chwile porzuciłam mysl o przeczepie ale mąż stwierdził że damy radę (trasę wakacyjną robimy z reguły na pół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie zabieram głosu w tematach "co wybrać " "poradzcie" ale ten przez przypadek przeczytalem... Jeśli chodzi o moje zdanie to mogę powiedzieć że kibelek w przyczepie jest konieczny.. Niektóre kempingi pozostawiają wile do rzyczenia pod tym wzgledm... Jesli zaś chodzi o wielkość przyczepy to moim zdaniem wiele zleży od tego jaki rodzaj wypoczynku preferujecie... jeśli jeździcie raz w roku na np. 3 tygodnie to kupcie jak największą.. przy tak długim pobycie w ciasnej powierzchni każdy centymetr ma znaczenie, jeśli zaś jeźdicie często ale krótko wtedy moim zdaniem powinniście kupic przyczepę około 4 metry... i jak najlżejszą... Spokojnie znajdziesz 5 metrową przyczepę do 1200 kg ale uwaga: niektóre przyczepy 4 metrowe mają 1300 kg. Gdy dzwonisz w sprawie ogłoszenia to zawsze zanim pojedziesz pytaj o DMC. Gdybym miał wybierać przyczepe dla 4 osobowej rodziny to kupiłbym coś takiego jak teraz ma "luksusowa buda" (nasze pojazdy - luksusowa buda 2) moim zdaniem idealna bo ma 4 spania a środek zostaje do życia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjechaliśmy tak, ze jedno koło autentycznie zapadło się do połowy w ziemi, bo pod warstwą piasku, która jakimś cudem trzymała się na korzeniach była ogromna dziura.

to dlatego mam budę na 4 kołach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie zabieram głosu w tematach "co wybrać " "poradzcie" ale ten przez przypadek przeczytalem... Jeśli chodzi o moje zdanie to mogę powiedzieć że kibelek w przyczepie jest konieczny.. Niektóre kempingi pozostawiają wile do rzyczenia pod tym wzgledm... Jesli zaś chodzi o wielkość przyczepy to moim zdaniem wiele zleży od tego jaki rodzaj wypoczynku preferujecie... jeśli jeździcie raz w roku na np. 3 tygodnie to kupcie jak największą.. przy tak długim pobycie w ciasnej powierzchni każdy centymetr ma znaczenie, jeśli zaś jeźdicie często ale krótko wtedy moim zdaniem powinniście kupic przyczepę około 4 metry... i jak najlżejszą... Spokojnie znajdziesz 5 metrową przyczepę do 1200 kg ale uwaga: niektóre przyczepy 4 metrowe mają 1300 kg. Gdy dzwonisz w sprawie ogłoszenia to zawsze zanim pojedziesz pytaj o DMC. Gdybym miał wybierać przyczepe dla 4 osobowej rodziny to kupiłbym coś takiego jak teraz ma "luksusowa buda" (nasze pojazdy - luksusowa buda 2) moim zdaniem idealna bo ma 4 spania a środek zostaje do życia....

 

Mam wrazenie Grzesiu ze bijesz do mnie z ta waga :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.