Skocz do zawartości

Fendt Bianco Activ 560 SKM vs Knaus Sudwind 580 QS


Jacor1916

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć, i jak tam podjąłeś już jakąś decyzję? Porównałeś sobie przyczepy? Gdybyś miał jakieś pytania o 560 SKM to smiało, właśnie jestem na pierwszej dużej wyprawie z tą przyczepą więc trochę mogę podpowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 12:09, jacek00 napisał(a):



 

 


Jeśli DMC do 1700 kg to zapomnij o Fendcie 560 SKM. Jej masa własna to ok 1600 kg więc po ewentualnym doposażeniu w mover i klimę przekroczysz już DMC o zerowej ładowności nie wspominając.

Z podobnych modeli możesz spojrzeć na Adrię Adora 573 PT. Ale znowu problem z DMC się robi

 

Fend Apero 560 SKM na masy własnej 1467 kilogramów - nawet mniej niż Saphir 560 SKM, który ma w dowodzie 1494...

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fend Apero 650 SKM na masy własnej 1467 kilogramów - nawet mniej niż Saphir 560 SKM, który ma w dowodzie 1494...
Ale to masa z katalogu czy po zważeniu na wadze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał(a):
8 minut temu, Wąski P napisał(a):
Fend Apero 650 SKM na masy własnej 1467 kilogramów - nawet mniej niż Saphir 560 SKM, który ma w dowodzie 1494...

Ale to masa z katalogu czy po zważeniu na wadze?

A Ty jaką podajesz?? Ja ważyłem swojego Fendta na wadze i ważył 1501kg po odebraniu z placu jeszcze bez akcesoriów.

 

Bianco Activ 560 wg katalogu waży 1487. I ja jestem w stanie w to uwierzyć korzystając z analogii do mojej przyczepy

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, borek6 napisał(a):

Cześć, i jak tam podjąłeś już jakąś decyzję? Porównałeś sobie przyczepy? Gdybyś miał jakieś pytania o 560 SKM to smiało, właśnie jestem na pierwszej dużej wyprawie z tą przyczepą więc trochę mogę podpowiedzieć ;)

Cześć, dzisiaj przyklepany zakup... Adria Adora 573 PT. Jeszcze montaż dodatkowego wyposażenia i będzie można ruszać w drogę :)

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jacor1916 napisał(a):

Adria Adora 573 PT

A co ostatecznie sprawiło, że zdecydowałeś się się na Adrię i ten model? czemu ostatecznie wygrał z pozostałymi? Dostępność? Bliski serwis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eastnomad napisał(a):

A co ostatecznie sprawiło, że zdecydowałeś się się na Adrię i ten model? czemu ostatecznie wygrał z pozostałymi? Dostępność? Bliski serwis? 

Z Adrii w grę wchodził tylko ten model, bo tylko on spełniał wszystkie założenia (łóżka, układ itd)

O wyborze tej przyczepy zdecydował głównie wygląd w środku, po prostu podobało mi się w niej bardziej, niż w innych, to mój styl wykończenia wnętrz. Ciężko byłoby mi kupić przyczepę, która być może byłaby rozsądnym wyborem, ale w której średnio by mi się podobało w środku. Co prawda inne przyczepy widziałem tylko w internecie, ale jest ogrom filmów i zdjęć, po których można od razu stwierdzić, czy wnętrze się podoba czy nie. Z tej przyczepy nie chciało mi się wychodzić, gdy ją oglądałem na placu :)

Kolejne powody, kolejność przypadkowa:

- dostępność rocznika 2023

- Alde zamontowane fabrycznie

- możliwość sprawnego zamontowania wszystkich wybranych dodatków: klimatyzacja, mover, markiza, bagażnik rowerowy itd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacor1916 w WCC oglądałeś czy gdzieś indziej?

Jak w WCC to może tą widziałeś (tyle że ona 2022 i bez alde)

https://wcc.pl/oferta-przyczepy/adria-adora-573-pt/#our-gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eastnomad napisał(a):

@Jacor1916 w WCC oglądałeś czy gdzieś indziej?

Jak w WCC to może tą widziałeś (tyle że ona 2022 i bez alde)

https://wcc.pl/oferta-przyczepy/adria-adora-573-pt/#our-gallery

CarGo Kielno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 11:36, Eastnomad napisał(a):

Czyli konkurencja ;) Zatem udanego użytkowania. Kiedy odbiór?

Montują się teraz dodatki, spokojnie czekam :)

Hala w okolicach W-wy (nawet dalszych) do przezimowania przyczepy - nie mogę znaleźć (campergarage nie ma wolnych miejsc). Ważne, żeby z dostępem 24H i oczywiście bezpiecznie, ale pod dachem. Jeśli ktoś może coś polecić, będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie, przyczepa jest i czeka na pierwszy sezon. Muszę kupić 2 butle z gazem i .... nie mam pojęcia jakie, gdzie, jaki gaz itd. Załaczam zdjęcie, przy zakupie była jakaś butla, która została u dilera. Jakie są najlepsze?

Druga sprawa: czytam w necie i nie mam pewności. Mam przyczepę DMC 2000 kg + Ford S-Max, więc chyba e-TOLL. Chcę mieć pewność, gdzie mam to włączać jak jadę. Jak jechałem S7 znad morza do W-wy to włączyłem to na telefonie ale nic nie zdjęło mi z wpłaconej kwoty. Czy coś źle robię, a może to tylko na autrostradach, a może mój zestaw tego nie musi mieć. Kurcze, pomóżcie, żebym potem mandatów nie dostawał jednego po drugim, dzięki. 

Przyczepa.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacor1916 napisał(a):

więc chyba e-TOLL

Tak

1 godzinę temu, Jacor1916 napisał(a):

Chcę mieć pewność, gdzie mam to włączać jak jadę

Jak masz podpiętą przyczepę to włączasz aplikację ( aplikacja na podstawie GPS wie gdzie naliczać oplaty) i rozpoczynasz przejazd zaznaczając, że przekraczasz kategorię wagową.Screenshot_20231108_202636_e-TOLLPL.thumb.jpg.d6fb8630705051e6e9190ed8edff26b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Tak

Jak masz podpiętą przyczepę to włączasz aplikację ( aplikacja na podstawie GPS wie gdzie naliczać oplaty) i rozpoczynasz przejazd zaznaczając, że przekraczasz kategorię wagową.Screenshot_20231108_202636_e-TOLLPL.thumb.jpg.d6fb8630705051e6e9190ed8edff26b3.jpg

I sprawa się wyjaśniła. Nie włączałem tego. Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.