Skocz do zawartości

Znane i polecane ośrodki medyczne w miejscach turystycznych PL i EU. Dodatkowe i polecane ubezpieczenia na wjazd.


rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

I co wchodzi w taki pakiet? Bo jak patrzyłem na różne ubezpieczenia podróżne to dla mojej rodziny najtańsze opcje na miesiać wychodziły za ok. 1000 zł (za całą rodzinę). 

Ja za sugestią @maarec wykupiłem teraz przed wyjazdem ubezpieczenie w PZMot i na cały rok za naszą trójkę zapłaciłem niewiele ponad połowę tej sumy, którą przedstawiłeś. Jeszcze raz dziękuję Marku za doradzenie bo w ubiegłym roku takie same pieniądze zapłaciłem za jeden wyjazd. Jeśli chodzi o warunki to ogólne wyglądają jak na zdjęciu poniżej a szczegółowiej w OWU

pzmog.JPG.443ad9bcc7c5e4bd4b9f1841888211a8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Ja za sugestią @maarec wykupiłem teraz przed wyjazdem ubezpieczenie w PZMot i na cały rok za naszą trójkę zapłaciłem niewiele ponad połowę tej sumy, którą przedstawiłeś. Jeszcze raz dziękuję Marku za doradzenie bo w ubiegłym roku takie same pieniądze zapłaciłem za jeden wyjazd. Jeśli chodzi o warunki to ogólne wyglądają jak na zdjęciu poniżej a szczegółowiej w OWU

pzmog.JPG.443ad9bcc7c5e4bd4b9f1841888211a8.JPG

No ale nie ma tutaj wymienionego transportu do PL, więc w Twojej ofercie też tego nie ma tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Ja za sugestią @maarec wykupiłem teraz przed wyjazdem ubezpieczenie w PZMot i na cały rok za naszą trójkę zapłaciłem niewiele ponad połowę tej sumy, którą przedstawiłeś. Jeszcze raz dziękuję Marku za doradzenie bo w ubiegłym roku takie same pieniądze zapłaciłem za jeden wyjazd. Jeśli chodzi o warunki to ogólne wyglądają jak na zdjęciu poniżej a szczegółowiej w OWU

pzmog.JPG.443ad9bcc7c5e4bd4b9f1841888211a8.JPG

A gdzie niby to ubezpieczanie ma transport medyczny?

Koszty poszukiwań i ratownictwa 5000Euro? - to chyba pokryje poszukiwania dwóch radiowozów w środku miasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gizbern napisał(a):

A gdzie niby to ubezpieczanie ma transport medyczny?

Koszty poszukiwań i ratownictwa 5000Euro? - to chyba pokryje poszukiwania dwóch radiowozów w środku miasta...

To z PZU, które wkleił @pjetko wygląda dużo sensowniej. Koszty transportu do kraju bez ograniczeń, akcja poszukiwawcza do 100k czyli 23k eu. No ale też jest droższe. Tak czy inaczej faktycznie na rok wychodzi podobna cena jak na miesiąć. Absurd do kwadratu

7 minut temu, Gizbern napisał(a):

A gdzie niby to ubezpieczanie ma transport medyczny?

Koszty poszukiwań i ratownictwa 5000Euro? - to chyba pokryje poszukiwania dwóch radiowozów w środku miasta...

Z PZMot też IMO trzeba uważać. Tak niby polecane ubezpiecznie a życie ich zweryfikowało. Teraz po tych nawałnicach sporo osób miało z PZMotem problemy, niektórym odmówili nawet asssitance. Sam @Voku po swojej przygodzie też został pozostawiony na lodzie w kwestii hotelu. Tam u niego w temacie na FB widziałem więcej narzekań na tego ubezpieczyciela...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gizbern napisał(a):

A gdzie niby to ubezpieczanie ma transport medyczny?

Według mnie ma i wynika to z OWU:

pzmowu1.JPG.91ebd4686bb0f689214c7ddead95f7a2.JPG

15 minut temu, Gizbern napisał(a):

Koszty poszukiwań i ratownictwa 5000Euro? - to chyba pokryje poszukiwania dwóch radiowozów w środku miasta...

To według mnie trzeba dobierać do swoich potrzeb. Ja tam nie planuję tego wykorzystywać podczas łażenia po górach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Eastnomad napisał(a):

To według mnie trzeba dobierać do swoich potrzeb. Ja tam nie planuję tego wykorzystywać podczas łażenia po górach ;)

Jasne :) MI też tego typu ratownictwo nie jest potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Według mnie ma i wynika to z OWU:

pzmowu1.JPG.91ebd4686bb0f689214c7ddead95f7a2.JPG

To według mnie trzeba dobierać do swoich potrzeb. Ja tam nie planuję tego wykorzystywać podczas łażenia po górach ;)

Te 1000euro to udział własny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

No już @pjetko mi wyjaśnił ;) Przyznaje się, że nie miałem pojęcia, że są aż tak diametralne różnice pomiędzy służbą zdrowia. Wychodzi na to, że w PL mamy niemal wszystko za darmo

I co wchodzi w taki pakiet? Bo jak patrzyłem na różne ubezpieczenia podróżne to dla mojej rodziny najtańsze opcje na miesiać wychodziły za ok. 1000 zł (za całą rodzinę). 

Chodzi o pakiet podróżny + podniesienie na cały świat + 50.000E

Tabela porównawcza Pakietów PZM BonVoyage.png

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

To z PZU, które wkleił @pjetko wygląda dużo sensowniej. Koszty transportu do kraju bez ograniczeń, akcja poszukiwawcza do 100k czyli 23k eu. No ale też jest droższe. Tak czy inaczej faktycznie na rok wychodzi podobna cena jak na miesiąć. Absurd do kwadratu

Z PZMot też IMO trzeba uważać. Tak niby polecane ubezpiecznie a życie ich zweryfikowało. Teraz po tych nawałnicach sporo osób miało z PZMotem problemy, niektórym odmówili nawet asssitance. Sam @Voku po swojej przygodzie też został pozostawiony na lodzie w kwestii hotelu. Tam u niego w temacie na FB widziałem więcej narzekań na tego ubezpieczyciela...

Ubezpieczenie PZM jest tanie i podstawowe, jednak dla większości wystarczające. Planując coś ekstremalnego można zawsze dokupić inną polisę - np to z PZU.

Odnośnie przypadku @Voku - trafili na klęskę żywiołową plus koncerty w mieście i 50.000 nadliczbowych gości. Zawiódł PZM a w zasadzie jego włoski podwykonawca poszukujący hotelu - niepotrzebnie dali nadzieję, że jest szansa, dopóki hotel nie potwierdził rezerwacji. Ogólny bałagan na infolinii jak u każdego ubezpieczyciela i próby aby klient, który się nie znał, nie dostał tego co mu przysługuje.  Dla mnie jest tam bdb, prawie jedyny ass dla kamperów w PL i on działa jak widać po przypadku Darka i Pauliny, laweta z PL z samochodem osobowym była po ok 24h od zgłoszenia. Nie dostali też starego grata a normalne auto, fajne rodzinne auto.

Nie ma ubezpieczyciela, który będzie miał dobre opinie. Ja uważam, że dużo zależy od wiedzy klienta, lub chęci uzyskania przez niego pomocy od agenta. Mam czasem przypadki, gdzie klient dostaje odmowę pomocy, która mu się należała - tylko informuje mnie o tym przy wznawianiu polisy. Zadzwoniłby w chwili kiedy pomoc byłaby potrzebna i by ją uzyskał :(

 

2 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

Ja za sugestią @maarec wykupiłem teraz przed wyjazdem ubezpieczenie w PZMot i na cały rok za naszą trójkę zapłaciłem niewiele ponad połowę tej sumy, którą przedstawiłeś. Jeszcze raz dziękuję Marku za doradzenie bo w ubiegłym roku takie same pieniądze zapłaciłem za jeden wyjazd. Jeśli chodzi o warunki to ogólne wyglądają jak na zdjęciu poniżej a szczegółowiej w OWU

 

dziękuję :)

muszę chyba wprowadzić obowiązek podawania nazw użytkowników z forum, bo nie wiem później z kim miałem do czynienia :)

pozdrawiam  serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozumieć od 1000 do 50000euro?
Ja to rozumiem tak, że szkody poniżej 1000 eu nie są objęte ubezpieczeniem

@maarec dzięki za wyjaśnienia. Ja już widzę, że takie roczne ubezpieczenie się opłaca i sensownie jest je mieć. Do tej pory nie miałem pojęcia o istnieniu czegoś takiego i każdorazowo ubezpieczalni się przed samym wyjazdem wakacyjnym co nie ma sensu bo się finansowo nie opłaca skoro za mniejszą cenę można mieć ubezpieczenie roczne.

Dlatego na przyszły rok sobie takie roczne trzeba będzie już załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maarec napisał(a):

Chodzi o pakiet podróżny + podniesienie na cały świat + 50.000E

Tabela porównawcza Pakietów PZM BonVoyage.png

Ubezpieczenie PZM jest tanie i podstawowe, jednak dla większości wystarczające. Planując coś ekstremalnego można zawsze dokupić inną polisę - np to z PZU.

Odnośnie przypadku @Voku - trafili na klęskę żywiołową plus koncerty w mieście i 50.000 nadliczbowych gości. Zawiódł PZM a w zasadzie jego włoski podwykonawca poszukujący hotelu - niepotrzebnie dali nadzieję, że jest szansa, dopóki hotel nie potwierdził rezerwacji. Ogólny bałagan na infolinii jak u każdego ubezpieczyciela i próby aby klient, który się nie znał, nie dostał tego co mu przysługuje.  Dla mnie jest tam bdb, prawie jedyny ass dla kamperów w PL i on działa jak widać po przypadku Darka i Pauliny, laweta z PL z samochodem osobowym była po ok 24h od zgłoszenia. Nie dostali też starego grata a normalne auto, fajne rodzinne auto.

Nie ma ubezpieczyciela, który będzie miał dobre opinie. Ja uważam, że dużo zależy od wiedzy klienta, lub chęci uzyskania przez niego pomocy od agenta. Mam czasem przypadki, gdzie klient dostaje odmowę pomocy, która mu się należała - tylko informuje mnie o tym przy wznawianiu polisy. Zadzwoniłby w chwili kiedy pomoc byłaby potrzebna i by ją uzyskał :(

 

dziękuję :)

muszę chyba wprowadzić obowiązek podawania nazw użytkowników z forum, bo nie wiem później z kim miałem do czynienia :)

pozdrawiam  serdecznie.

Fajne jest to na forum, że użytkownicy i Ci którzy korzystali mogą opisać swoje doświadczenia. Niestety na papierze wszystko wyglada super. Jak faktycznie z ubezpieczeniem i Ubezpieczycielem jest okazuje się w przypadku szkody.

Poczekajmy jak @Voku sam opisze swoje przeżycia. 

Edytowane przez rtwppk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielpoz napisał(a):

To jak rozumieć od 1000 do 50000euro?

Ustaliłem z centralą PZM - jest to wysokość sumy ubezpieczenia w zależności od wybranego pakietu. Ja zawsze sugeruję dopłatę do 50.000E

nie ma franszyzy, odpowiadają za każde zdarzenie w ramach tych klauzul.

Mam też dobrze wyjaśnione zasady holowania zestawów przez PZM (kampery od dawna były tematy jasne).

 

57 minut temu, rtwppk napisał(a):

 

Poczekajmy jak @Voku sam opisze swoje przeżycia. 

:klnie::nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maarec napisał(a):

:klnie::nono:

Hmm tego nie rozumiem. Przeżycia @Voku były traumatyczne. Nie wyobrażam sobie co ja bym zrobił gdy na campingu drzewa zaczęły by spadać na campery. Pewnie miał ubezpieczenie i jak kurz opadnie a sprawa naprawy czy wymiany campera już będzie załatwiona to dowiemy się czegoś więcej.

Swoją drogą ciekawią mnie szczegóły. 
 

 

Dobrze, że im się nic nie stało …. A domek na kulkach zawsze można kupić nowy … zdrowie najważniejsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.