Skocz do zawartości

Znane i polecane ośrodki medyczne w miejscach turystycznych PL i EU. Dodatkowe i polecane ubezpieczenia na wjazd.


rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Podróżujemy, wyjazdy są długie i krótki. Warto zawsze pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. Należy również zabrać kartę EKUZ.

Problemy zdrowotne dotyczą nasz wszystkich. Zdarzenia losowe, wypadki, choroba zawsze na wyjeździe może mieć miejsce.

W naszej rodzimej służbie zdrowia głównym źródłem informacji o „dobrych i polecanych” lekarzach oraz szpitalach jest albo internet albo pacjenci którzy już przeżyli podobne problemy zdrowotne. „Przerobili” kilku konowałów a w ich historii pomógł im Pan dr X.

Wydaje mi się, że taki blok może kiedyś na wyjeździe być pomocny.

Prośba organizacyjna - wpisy zacznijcie od tematu: kraju, miasta, nazwy ośrodka, linka do kontaktu lub strony www; polecanego lekarza. Na końcu opiszcie co mieliście za problem i jak przebiegła cała procedura.

W przypadku polecanych ubezpieczeń - temat ubezpieczenie, nazwa firmy, link do kontaktu i strony, co obejmowało i jaki był przykładowy koszt oraz na jaki okres.

Prośba do administratora - jeśli inny niż kącik ogólny wydaje się lepszy, proszę o przeniesienie. Idealnym rozwiązanie może być dodatkowy podział na kraje.

Oczywiście jeśli jest taka możliwość 

Ostatnia uwaga: do wszystkich wpisów i komentarzy !!!

Jeśli z pomysłem się nie zgadzacie zachowajcie to dla siebie. Nie zaśmiecajcie tego wątku innymi wpisami. Może się okazać, że zawarte w nim informacje na wyjeździe komuś uratują życie albo przynajmniej pozwolą zaoszczędzić stresu. Proszę tylko o zweryfikowane informacje zgodnie ze wzorem wpisu oparte o własne przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Polecam. 

  1. Karolinska Universitetssjukhuset, Szwecja 
  2. Charité – Universitätsmedizin Berlin, Niemcy 
  3. AP-HP – Hôpital Universitaire Pitié Salpêtrière, Francja 
  4. Universitätsklinikum Heidelberg, Niemcy
  5. AP-HP – Hôpital Européen Georges Pompidou, Francja 
  6. Klinikum rechts der Isar der Technischen Universität München, Niemcy 
  7. Aarhus Universitetshospital, Dania 
  8. Rigshospitalet – København, Dania 
  9. Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien – Medizinischer Universitätscampus, Austria 
  10. LMU Klinikum, Monachium, Niemcy 
  11. Medizinische Hochschule Hanover, Niemcy 
  12. Amsterdam UMC, Holandia
  13. Policlinico Universitario A. Gemelli, Włochy 
  14. Helsinki University Hospital, Finlandia 
  15. CHU Lille Hôpital Claude-Huriez, Francja

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie wyjazdu turystycznego Wojażer , PZU, https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/majatek-podroze-oc/podroze/ubezpieczenie-wyjazdu-turystycznego , 

To ubezpieczenie kosztów leczenia w razie nagłego zachorowania lub wypadku.

Obejmuje w zależności od pakietu:

-leczenie ambulatoryjne i szpitalne, transport medyczny z miejsca wypadku,

-leczenie stomatologiczne ostrych stanów zapalnych i bólowych poza granicami Polski,

-leczenie związane z ciążą i porodem do 32. tygodnia ciąży,

-naprawę albo zakup protez, okularów korekcyjnych oraz środków pomocniczych,

-komorę dekompresyjną stosowaną w leczeniu nurków (jeśli klient wykupi dodatkową ochronę).

Assistance – Pakiet Podstawowy

-transport medyczny do domu albo transport zwłok do miejsca pochówku,

-poszukiwanie i ratownictwo z powodu warunków pogodowych lub awarii sprzętu.

-Zwrot również koszty noclegu i wyżywienia w razie kwarantanny lub izolacji spowodowanej COVID-19. Organizacja późniejszego powrót do domu, jeśli w wyniku kwarantanny lub izolacji klient nie może skorzystać z wcześniej zaplanowanego transportu.

-wsparcie infolinii, za której pośrednictwem można otrzymać informacje przydatne przed podróżą i w jej trakcie.

I wiele innych opcji w zależności od potrzeb.

Koszt: 

Pakiet rodzinny dwie osoby, 12 dni UE, jedno osoba z chorobami przewlekłymi, koszty leczenia 200tys pln, NNW 100tys pln, OC 50tys pln koszt całkowity 310 pln.

Od dłuższego czasu korzystamy na wyjazdach z tego dodatkowego ubezpieczenia podróży. Oczywiście zawsze mamy w EU kartę EKUZ. Najdłuższy okres ubezpieczenia jaki mieliśmy to 6 miesięcy EU + świat.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coxWlkp

A teraz już poważnie. Zakładasz śmieszny temat, do tego w dwóch wydaniach i co chcesz osiągnąć. Faktycznie myślisz że poda ktoś adres urologa w Bułgarskiej wsi i komuś to się przyda? Jaki pożytek dla braci forumowej z danych mojej wspaniałej endokrynolożki?  A co jeśli dr Josefina Mutzenbacher z południowego Tyrolu będzie na urlopie. Komuś się świat zawali. 
A co będzie jak ktoś się żle poczuje w Szwajcarii? To nie UE więc w twoim temacie się nie mieści. A co z BiH, Czarnogórą, Albanią i innymi krajemi nie będącymi członkami UE? Przecież to tam jest problem, bo w EU nie ma żadnego. 
Myślisz że na francuskim forum karawaningowym dyskutują o lekarzu rodzinnym z Krasnegostawu, albo o szpitalu powiatowym w Białej Podlaskiej? 

Może jeszcze nie zauważyłeś że każdy w telefonie ma internet i sobie szpital bądź lekarza w kilka minut znajdzie? 

A jakim prawem żądasz aby nie komentować twojego tematu? 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W tym roku na nasz wyjazd zawarliśmy ubezpieczenie zdrowotne Warta Travel … przy dwóch osobach przewlekle chorych na 45 dni koszt całościowy 588,00 pln :) koszty leczenia do 200tys pln. Niestety wcześniej opisywana oferta PZU dla osób z chorobami przewlekłymi okazała się dużo droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że jeśli chodzi o EU to nie ma sensu kupować, żadnych ekstra ubezpieczeń turystycznych. Warto po prostu mieć EKUZ i w każdym kraju cywilizowanym jesteśmy obsługiwani BEZPŁATNIE i bez zbędnego załatwiania czegokolwiek. Mając w pamięci czasy przed EKUZem kiedy to trzeba było dzownić do ubezpieczyciela, zgłaszać cokolwiek, potem oczekiwać aż oni coś nam załatwią, pokierują. A z ekuzem idziemy to publicznej służby zdrowia i mamy świadczenia medyczne od ręki, praktycznie każde. 

I do zeszłego roku, prócz EKUZa kupowałem zawsze ubezpieczenie turystyczne, tak na wszelki wypadek. Ale zawsze w ostatnim czasie, kiedy musieliśmy skorzystać z pomocy lekarza to korzystaliśmy z EKUZa - ostatni raz chyba 2-3 lata temu w Austrii. Dlatego w tym roku już zrezygnowaliśmy z ubezieczenia turystycznego uznajać że nie ma ono najmniejszego sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ja dodam od siebie, że jeśli chodzi o EU to nie ma sensu kupować, żadnych ekstra ubezpieczeń turystycznych. Warto po prostu mieć EKUZ i w każdym kraju cywilizowanym jesteśmy obsługiwani BEZPŁATNIE i bez zbędnego załatwiania czegokolwiek. Mając w pamięci czasy przed EKUZem kiedy to trzeba było dzownić do ubezpieczyciela, zgłaszać cokolwiek, potem oczekiwać aż oni coś nam załatwią, pokierują. A z ekuzem idziemy to publicznej służby zdrowia i mamy świadczenia medyczne od ręki, praktycznie każde. 

I do zeszłego roku, prócz EKUZa kupowałem zawsze ubezpieczenie turystyczne, tak na wszelki wypadek. Ale zawsze w ostatnim czasie, kiedy musieliśmy skorzystać z pomocy lekarza to korzystaliśmy z EKUZa - ostatni raz chyba 2-3 lata temu w Austrii. Dlatego w tym roku już zrezygnowaliśmy z ubezieczenia turystycznego uznajać że nie ma ono najmniejszego sensu. 

Dokładnie tak to działa. Moja żona ostatnio złamała rękę w DE i w najbliższej klinice została obsłużona. Dostała do wypełnienia specjalny druczek w naszym języku, zrobili zdjęcie i zagipsowali.
Natomiast zastanawiam się jaki jest zakres EKUZ w grubszych sprawach i np koniecznością transportu sanitarnego osoby chorej/poszkodowanej do kraju. Łapie się czy trzeba jednak mieć podporę w postaci dodatkowej policy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcin T napisał(a):

Natomiast zastanawiam się jaki jest zakres EKUZ w grubszych sprawach i np koniecznością transportu sanitarnego osoby chorej/poszkodowanej do kraju. Łapie się czy trzeba jednak mieć podporę w postaci dodatkowej policy?

Głównie po to wykupuje się dodatkowe ubezpieczenie, złamiesz nogę czy kręgosłup i do samochodu już się nie zmieścisz, żaden NFZ nie przyśle po Ciebie transportu medycznego. Niestety, nie wspominam nawet o ewentualnym transporice zwłok, ile było już zbiórek bo rodziny nie stać na ściągnięcie ciała do PL.

A jeżeli chodzi o doraźną pomoc medyczną, to zdecydowanie EKUZ, ze 2 czy 3 razy w okolicach Wenecji mieliśmy potrzebę wizyty u lekarza i tylko EKUZ się przydał. Ale co ciekawe: żona pod kroplówkę (EKUZ), angina u dziecka (EKUZ), wysypka u znajomej (nie przyjęli na EKUZ, wizyta płatna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, piorun napisał(a):

Głównie po to wykupuje się dodatkowe ubezpieczenie, złamiesz nogę czy kręgosłup i do samochodu już się nie zmieścisz, żaden NFZ nie przyśle po Ciebie transportu medycznego. Niestety, nie wspominam nawet o ewentualnym transporice zwłok, ile było już zbiórek bo rodziny nie stać na ściągnięcie ciała do PL.

A jeżeli chodzi o doraźną pomoc medyczną, to zdecydowanie EKUZ, ze 2 czy 3 razy w okolicach Wenecji mieliśmy potrzebę wizyty u lekarza i tylko EKUZ się przydał. Ale co ciekawe: żona pod kroplówkę (EKUZ), angina u dziecka (EKUZ), wysypka u znajomej (nie przyjęli na EKUZ, wizyta płatna).

Z doświadczenia popieram to co napisałeś.

EKUZ Ok ale na wypadek W warto opłacić coś dodatkowo. Tym bardziej, że to koszt minimalny 294 na osobę z chorobami przewlekłymi to warto wydać dla „świetego” spokoju :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Ja dodam od siebie, że jeśli chodzi o EU to nie ma sensu kupować, żadnych ekstra ubezpieczeń turystycznych.

To zależy od miejsc, do których podróżujemy oraz od aktywności, jakie mamy zamiar uprawiać.

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Warto po prostu mieć EKUZ i w każdym kraju cywilizowanym jesteśmy obsługiwani BEZPŁATNIE i bez zbędnego załatwiania czegokolwiek.

To jest absolutna nieprawda, jesteśmy obsługiwani w takim samym zakresie, jak obywatele danego kraju. Więc jeśli coś jest nierefundowane w danym kraju, to my też musimy za to zapłacić.

W niektórych krajach nawet kurs ambulansem jest płatny. W niektórych płatny jest tylko transport śmigłowcem (i nie mówię tutaj o górach). W wielu krajach jest opłata za każdą dobę w szpitalu, albo za materiały w ambulatorium (wizyta gratis, ale nici, bandaże itd. płatne...). Wiele jest takich smaczków i można się mocno rozczarować.

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Dlatego w tym roku już zrezygnowaliśmy z ubezieczenia turystycznego uznajać że nie ma ono najmniejszego sensu. 

A co z ew. transportem do kraju? Z żadnego kraju UE po wypadku, nie odstawią nas PL gratis. Co w przypadku aktywności w miejscach, gdzie działają inne służby niż lokalne ZRM-y i do akcji będzie musiała się włączyć specjalistyczna służba, np ratownictwo górskie? W większości krajów elegancko to działa i jeszcze lepiej kosztuje. Tego na EKUZ-a też się nie załatwi. 

9 godzin temu, piorun napisał(a):

Głównie po to wykupuje się dodatkowe ubezpieczenie, złamiesz nogę czy kręgosłup i do samochodu już się nie zmieścisz, żaden NFZ nie przyśle po Ciebie transportu medycznego.

Otóż to.

9 godzin temu, piorun napisał(a):

Niestety, nie wspominam nawet o ewentualnym transporice zwłok, ile było już zbiórek bo rodziny nie stać na ściągnięcie ciała do PL.

Dokładnie. A tutaj koszty mogą być ogromne.

Dlatego ja nie wyobrażam sobie wyjazdu za granicę bez dodatkowego ubezpieczenia.

Polecam sprawdzić stronę https://pacjent.gov.pl/artykul/zasady-leczenia-w-ramach-ekuz

tam można z grubsza sprawdzić co w danym kraju w ramach EKUZ-a mamy gratis, a za co mogą nas grubo przyciąć mimo, że w PL jest bezpłatne.

Ja od wielu lat korzystam z całorocznego ubezpieczenia całej rodziny Bezpieczny Powrót w PZU. Wychodzi dużo dużo taniej niż ubezpieczenia na pojedyńcze wyjazdy. O szczegółach nie piszę, bo wszystkie info są do znalezienia w sieci.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Ja dodam od siebie, że jeśli chodzi o EU to nie ma sensu kupować, żadnych ekstra ubezpieczeń turystycznych. Warto po prostu mieć EKUZ i w każdym kraju cywilizowanym jesteśmy obsługiwani BEZPŁATNIE i bez zbędnego załatwiania czegokolwiek. Mając w pamięci czasy przed EKUZem kiedy to trzeba było dzownić do ubezpieczyciela, zgłaszać cokolwiek, potem oczekiwać aż oni coś nam załatwią, pokierują. A z ekuzem idziemy to publicznej służby zdrowia i mamy świadczenia medyczne od ręki, praktycznie każde. 

I do zeszłego roku, prócz EKUZa kupowałem zawsze ubezpieczenie turystyczne, tak na wszelki wypadek. Ale zawsze w ostatnim czasie, kiedy musieliśmy skorzystać z pomocy lekarza to korzystaliśmy z EKUZa - ostatni raz chyba 2-3 lata temu w Austrii. Dlatego w tym roku już zrezygnowaliśmy z ubezieczenia turystycznego uznajać że nie ma ono najmniejszego sensu. 

Ulala, grubo pojechałeś. Mało rozsądna rada. Pal sześć koszty leczenia, gdzie w Unii na Ekuza leczą tylko podstawowe usługi - takie jakie darmowe mają ich obywatele we własnym kraju.

Jak dojdzie jednak do wypadku - np w górach na  Słowacji gdzie przyjdzie płacić za helikopter, albo za transport ciała czy chorego np z Grecji, to będzie mało wesoło.

W przypadku ludzi podróżujących często za granicę, moim zdaniem warto wykupić pakiet kosztów leczenia na rok - 50.000E za 231,5zł za osobę za rok.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maarec napisał(a):

Ulala, grubo pojechałeś. Mało rozsądna rada. Pal sześć koszty leczenia, gdzie w Unii na Ekuza leczą tylko podstawowe usługi - takie jakie darmowe mają ich obywatele we własnym kraju.

No już @pjetko mi wyjaśnił ;) Przyznaje się, że nie miałem pojęcia, że są aż tak diametralne różnice pomiędzy służbą zdrowia. Wychodzi na to, że w PL mamy niemal wszystko za darmo

9 minut temu, maarec napisał(a):

W przypadku ludzi podróżujących często za granicę, moim zdaniem warto wykupić pakiet kosztów leczenia na rok - 50.000E za 231,5zł za osobę za rok.

I co wchodzi w taki pakiet? Bo jak patrzyłem na różne ubezpieczenia podróżne to dla mojej rodziny najtańsze opcje na miesiać wychodziły za ok. 1000 zł (za całą rodzinę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem ze to ubezpieczenie jest na wyrost, ale mowie wezme, bo nigdy nic nie wiadomo.

Na szczescie nic sie nie dzialo, ale u brata byly male problemy, tzn syn sie przegrzal na sloncu ( owszem z wlasnej winy, ale nie ma co drazyc). W kazdym razie poczatkowo nie jechali do szpitala, bo sami nie wiedzieli czy jest sens, a ze codziennie na kempie byl lekarz to zaplacili za wizyte (50eur). Lekarz po obejrzeniu dzieciaka powiedzial zeby jednak jechac do szpitala i tam faktycznie EKUZ zrobil robote. Natomiast po calym dniu w szpitalu , trzeba bylo jeszcze wykupic leki itp. (kolejne 50eur). Najlepsze jest to ze za leki i prywatna wizyte lekarska na kempie ubezpieczenie pokrylo koszta. Wiec jakby nie patrzec kasa przy tak blahej sprawie sie zwrocila, a spokoj ducha bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że koszty dodatkowego ubezpieczenia są minimalne. Namawiam wszystkich podróżujących do zawarcia takich ubezpieczeń przed :). To jest czas wakacji, czy warto popadać w problemy za dodatkowe 200 czy 300 pln ? Nigdy nie wiemy co się wydarzy.

Mieliśmy kiedyś taką sytuację (co prawda nie zdrowotną ale powiązaną z ubezpieczeniem) wynajęliśmy samochód oczywiście z pełnym ubezpieczeniem. Wynajem był o 40% droższy ale zawierał pełen pakiet. Było drogo ale autem zrobiliśmy około 20 tys km. W miejscu docelowym pojechaliśmy do marketu na zakupy. Nie było nas jakieś 2 może 3h. W tym czasie było oberwanie chmury i padał deszcz. Po powrocie do samochodu okazało się, że 14 samochodów zaparkowanych przy markecie stoi w wodzie a my mamy 20cm wody w aucie. Prawdziwy armagedon :). Po telefonie do firmy wynajmującej okazało się że dzięki ubezpieczeniu po 1h laweta zabrała zalane auto a my jechaliśmy do wypożyczalni gdzie czekał na nas nowy samochód. Niektórych sytuacji nie da się przewidzieć i dlatego warto mieć ubezpieczenie zwłaszcza na wakacjach :) . A zdrowie jest najważniejsze :palacz:IMG_1584.thumb.jpeg.9cf9c94c172b5576e70d6f8d445d5ee9.jpegIMG_1588.thumb.jpeg.1af5a755f6a9961dfde2501b1ad67bd9.jpegIMG_1589.thumb.jpeg.ef3cdac1ff6a01ee789856de6d413a71.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Bo jak patrzyłem na różne ubezpieczenia podróżne to dla mojej rodziny najtańsze opcje na miesiać wychodziły za ok. 1000 zł (za całą rodzinę). 

Sprawdź sobie Bezpieczny Powrót w PZU. To jest generalnie ubezpieczenie górskie, w sensie rozszerzone o prawie wszystkie ekstremalne działania w górach, ale jednocześnie jest to ubezpiecznie turystyczne. 

Tutaj podstawowe dane mojej polisy, sumy ubezpieczenia to są kwoty indywidualne dla każdego członka rodziny. Ubezpieczenie jest na 2+3.

Screenshot_20230803_105032_Drive.thumb.jpg.43977bcc09753c78226a37ea3de0abc1.jpg

Od kilku lat z tego korzystamy, wcześniej braliśmy na każdy wyjazd krótkoterminowe, ale to się zupełnie nie kalkuluje, bo podobny zakres na 2 tygodnie kosztowałby niewiele mniej... a tak mamy cały świat przez cały rok, łącznie z zimowymi wyjazdami na narty.

 

Edit: Dodam, że ok 70% mojej składki to cena ubezpieczenia NNW, bez NNW wyszłoby ok 400 zł za całą rodzinę... więc wychodzi niecałe 100 zł na osobę na rok z kosztami leczenia, OC, transportem do kraju (niezaleznie, czy żywy czy nie) oraz kosztami akcji ratunkowych. I to jest na cały rok, a nie tydzień, czy dwa... 

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.