Skocz do zawartości

Co grozi za holowanie bez kat "E"


rysiu200

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o tym, ale ciężko: kandydat na moja budkę ma DMC1600kg, więc holownik musiałby mieć DMC max 1900 kg. Nie wiem skąd wziąć taki..

myślę że nie ma takich , zresztą zeby w miare sensownie jechac z przyczepa o dmc 1600 to dobrze miePc holownika z hakiem na 2 tony. Ale czy w stolicy nie ma jakiejś "dobrej duszy" która za drobną gratyfikacją lub bez przejedzie sie jako szofer ??

W sumie nie jest to wyjazd do holandii wiec w 1 dzien mozna obrócić

Gdyby było bliżej szczecina to sam bym ci pomógł .... ale dla mnie to co najmniej 2 dni :-( więc odpada.

A popytaj wśród taksówkarzy może za 2-3 stówki któryś przeleci się jako szofer. Wolałbym dac 300 szoferowi niż umoczyć z policją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

popieram KONZIO. debatujecie o tym kto przekroczy 5 km/h z przyczepa a nie widzicie problemu w targaniu domku bez uprawnień. szok!

 

Jacek, wg prawa tak, racja, ale etycznie ja nie widze problemu, bo uprawnienia mam, tylko nie odebrałem dokumentu. Wiec z etycznego punktu widzenia, nie czuje sie osobnikiem zagrażającym innym uczestnikom drogi, bo nie mam pojęcia co robie.

 

Z tego co piszą ludzie, to zdarzało sie jeździć bez "E".

 

Pozdrawiam serdecznie,

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą ludzie, to zdarzało sie jeździć bez "E".

 

zdarza sie rowniez jezdzic pod wplywem alkoholu, przekraczajac predkosc, stawiac samochod na miejscu dla inwalidow...tak to wszystko prawda, pytanie tylko czy my tez tak musimy robic??

Chcesz jezdzic bez dokumentów i uprawnien - Twoja sprawa. Apeluje tylko do tych którzy liczą na fart! Wypadki jednak się zdarzają i nie życzę żeby Wam się przytrafiły, ale pamiętajcie nie mając uprawnień konsekwencje dla Was mogą być naprawde przykre.

 

ale etycznie ja nie widze problemu, bo uprawnienia mam

 

proponuje dokładnie zweryfikować definicję posiadania uprawnień. Art 87 i 88 dokładnie to opisują. Uprawnienia do kierowania to nie zdany egzamin a posiadanie ważnego dokumentu.

Nie ma o czym dyskutować. Akurat w tym zagadnieniu przepisy są dość jasne i klarowne.

 

Pozdrawiam

 

J.

 

P.S. Zeby uprzedzic pytanie bodzia. Nie pracuje w drogowce ani w innych sluzbach mundurowych - po prostu staram się być praworządnym obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu staram się być praworządnym obywatelem.

Ale tak się nie da :-) Jest to w zasadzie technicznie niewykonalne (no chyba że pracujesz w budżetówce, to wtedy może się da ...........)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.