Skocz do zawartości

Krótki odcinek w trudnym terenie z przyczepą


Paweł Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

wciąż nie kupiłem swojej pierwszej przyczepy, choć już chyba jestem blisko.

Posiadam bardzo ładną działkę, do której na ostatnim odcinku - jakieś 30 metrów - jest trudny dojazd - zjazd dziurawą drogą gruntowa z koleinami, następnie wąski skręt w bramę. Cała droga jest sporo poniżej wjazdu do mojej bramy. Czasem ktoś podsypie tam gruzem, później wymywa to woda spływająca po deszczu. Ledwie da się przejechać zwykłym sedanem. Czy są jakieś metody, żeby taki odcinek przejechać z przyczepą? Jakieś szyny podkładane pod koła, czy coś?

Tutaj widać po lewej moją bramę, do której zjeżdża się z góry:

751FC78F-02A7-4236-AB44-AC61BFA42D01.thumb.jpeg.9baf82c532b2221399fb22e9c818521f.jpeg

To jest widok z góry, skąd się zjeżdża. W dole po prawej jest moja brama na równi z końcem betonowego płotu:

9A87818F-EFFA-4037-8B45-01278940C0B8.thumb.jpeg.cc48e3d139cbaac14f5a720751e06cf7.jpeg

Dosyć słabo widać na zdjęciach - droga jest wydrążona sporo poniżej bramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłaby to moja droga lub współudział to odżałowałbym trochę cebulionów i i zrobił ten kawałek naprzeciwko bramy. Z kostki lub meby. Dobry brukarz to ładnie wyprofiluje i zabezpieczy przed rozjeżdżaniem, np. krawężnikami położonymi poziomo.
Inne wyjścia - mocny mover lub wyciągarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bardziej bym się martwił jakie szkody wyrządzą te drzewa/krzaki niż sama droga. Odnośnie samej jazdy to najlepszą metodą na przejechanie trudnego odcinka jest po prostu silny holownik najlepiej z napędem na obie osie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Może nie widać z tej perspektywy, ale tunel jest. Krzaki nie porysują przyczepy. Większy problem to nierówna i kamienista droga. Chyba będę kombinował z moverem. 

Nie mam wyobrażenia, jakie nierówności i tereny może pokonać przyczepa z moverem. 

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Paweł napisał(a):

Nie mam wyobrażenia, jakie nierówności i tereny może pokonać przyczepa z moverem.

To też zależy od movera dla jednego 5-10% będzie problemem, inny pokona i większe nachylenie. Inna kwestia to też w jakim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Paweł napisał(a):

Nie mam wyobrażenia, jakie nierówności i tereny może pokonać przyczepa z moverem. 

Nie wiem jaki jest kąt nachylenia tego wzniesienia ale moim zdaniem mover nie da rady (patrząc po zdjęciach). Chyba, że mover + wspomaganie ręczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile prądu zjada mover ale pewnie nie mało pytanie czy wystarczy go do wjechania na górę. Ja bym normalnie próbował autem. Domyślam się że jak już wjedziesz to przyczepka tam będzie stała stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie mover sobie z tym nie poradzi. Jedynie wyjazd z posesji i obrót wzdłuż drogi a następnie podłączenie pod holownik. U mnie też jest bardzo wąski wyjazd z podwórka, wyjeżdżam tylko moverem, później pod holownik i jeszcze kilometr przez lasek.

Jeśli ta droga byłaby moja to pomyślał bym o uregulowaniu jej - zrobieniu koryta dla spływającej wody i wyrównaniu nierówności jakimś klińcem (chyba najtaniej) albo kostkami/płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.