Skocz do zawartości

Internet za granicą


TadeuszG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

btw, co trzeba zrobić, żeby skorzystać z 5G / jak sprawdzić, czy telefon aktualnie korzysta / jest w zasięgu z 5g? (model który posiadam obsługuje 5g, pytanie czy nie trzeba jakichś dopłat do planu taryfowego, zmiany sim-karty itp? (pamietam, że żeby skorzystać z 4g musiałem wymienić sim-kartę, porzednia nie obsługiwała)) w sumie to nigdy nie potrzebowałem szybszego transferu niż mam, ale z ciekawości :)

12 godzin temu, Suzu4x4 napisał(a):

np: https://mobimatter.com/travel-esim/sparks-europe-usa-20+5-gb-free-esim?destination=europe

22 usd za 25gb na 30 dni  praktycznie cała Europa ze Szwajcarią i Turcją i nie trzeba zmieniać karty sim .

dobra cena, ale nigdy nie korzystałem z tego; gdyby mi był potrzebny taki pakiet, to bym to wypróbował

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hermogenes napisał(a):

Twoje przemyślenia są błędne 5G to też LTE ; tylko że to już 5 odsłona / generacja.   https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/jak-dziala-lte-czy-lte-to-4g-wszystko-co-musisz-wiedziec/

Pozdrawiam Hermogenes

I tak i nie :) idąc za przesłanym linkiem „Dopóki taka technologia jest jedna, używanie zamiennie tych pojęć nie wprowadza nikogo w błąd”. W nazewnictwie zwłaszcza operatorów komórkowych przyjęło się 4G to LTE  (4 generacja wprowadziła właśnie ten standard - LTE, zastępujący EDGE) a 5G to 5G :) … ale formalnie i technicznie masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

dobra cena, ale nigdy nie korzystałem z tego; gdyby mi był potrzebny taki pakiet, to bym to wypróbował

Revolut też wprowadził e-sim . Ceny co prawda wyższe niż u operatora którego linkowałem powyżej , ale jest to jakaś alternatywa np. na zakupienie 1 GB  danych za 20 zł na przejazd przez Szwajcarię czy weekendowy pobyt  :ok:

WhatsAppImage2024-03-25at12_34_23.thumb.jpeg.c5df391896e9d2ccdb5374bda615246f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

Revolut też wprowadził e-sim . Ceny co prawda wyższe niż u operatora którego linkowałem powyżej , ale jest to jakaś alternatywa np. na zakupienie 1 GB  danych za 20 zł na przejazd przez Szwajcarię czy weekendowy pobyt  :ok:

WhatsAppImage2024-03-25at12_34_23.thumb.jpeg.c5df391896e9d2ccdb5374bda615246f.jpeg

W takim przypadku to ma to sens :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ceny modemów są takie wysokie to wychodzi na to że lepiej kupić najtańszy na rynku telefon z 5G i zrobić z niego modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ventyl napisał(a):

Jak ceny modemów są takie wysokie to wychodzi na to że lepiej kupić najtańszy na rynku telefon z 5G i zrobić z niego modem.

Biorąc pod uwagę tylko aspekty ekonomiczne masz rację. Niestety portów sieciowych raczej nie uzyskasz. Można by się było pobawić na mikrotiku spróbować zaimplementować skrypt który to ogarnie :) ale nie będzie taniej. No i dwa urządzenia do ładowania :). Chyba że kogoś zadawała tylko i wyłącznie WiFi to jest to jakaś alternatywa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.